А отрицателна?

  • 1 431
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Не съм на ясно какви са рисковете и всъщност кое е специфичното при тази кръвна група? Лекарят ми каза, че няма проблем и да не се притеснявам за нищо, освен ако той не ми каже, но искам да знам какво евентуално може да се случи?

# 1
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Може да ти се случи нещо само ако бащата на детето е с пол. RH, без значение каква кръвна група, и то пак нее задължително да ти се случи. Просто през пременноста ще ти правят изследвания за антитела, ако открият такива, ще ти сложат една инжекция Анти Д гамаглоболин, и няма да имаш проблем. В най лошия случей ако не те изследват за антитела през бременноста, при раждането на детето, то може да е с по силна физиологична жълтеница, или да му се прелее кръв. Пак казвом в най-лошия случей. Лека бременност, и не се притеснявай за такива неща  bouquet.

# 2
  • Мнения: 679
Аз съм с Rh/-/, пускаха ми изследвания за антитела три пъти по време на бременността, ама май като се замисля трябваше три пък пуснаха два пъти  newsm78, както и да е.
Трябва да се знае кръвната група на бащата и резус фактора, ако е с  Rh/-/ - тогава няма проблем - нищо не се прави, ако  татито е с  Rh/+/, трябва да се види след раждането бебо с какво Rh е . При нас татито е с  Rh/+/ , после бебо като се роди го изследваха и той също е Rh/+/, в тоя случай се слага Анти Д гама глобулин на майката до 72 часа след раждането, ако бебо е Rh/-/  като мама - нищо не се прави.
Ох много объркано май стана, дано ме разбереш! Лека и безпроблемна бременност !!!  bouquet

# 3
  • Мнения: 48
не се притеснявай ! Аз също съм с - RH, а таткото ни с +RH, което е по-лошият вариант. Но медицината вече толкова е напреднала, че такива случай не представляват никакъв проблем. Ще ти се правят три пъти през бременността изследвания за антитела. Моите бяха хубави, но въпреки това докторът ми каза , че трябва до 72часа след като родя да ми се бие тази инжекция. Последиците при такива случай са, че  ако не се бие тази инжекция има вероятност от аномалии на плода. При първата бременност- не, но при една следваща-може. Затова този серум,който ти се вкарва убива антителата в кръвта и няма опасност от аномалии при втора бременност. Затова при всяка следваща бременност ти се бие такава инжекция и по този начин се застраховаш за следващо дете, ако се решите естествено за следващо  Sick Grinning

# 4
  • Мнения: 476
Благодаря ви за отговорите момичета! Хубаво е човек да е наясно какво става с тялото му.  Peace

# 5
  • Мнения: 186
Споко миличка. Аз съм А1 - , сега съм девети месец бременна с второто си дете. Пускат се изследвания за антитела три пъти през бременноста (ама за първата нямам спомен). И ако случайно нещо се наложи ти слагат инжекции анти Д. Всичко ще е наред. Не се притеснявай. Wink

Общи условия

Активация на акаунт