Идея за покривало на холна гарнитура?

  • 2 518
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Имам куче и вече се чудя как да спася гарнитурата, защото постоянно се качва и я зацапва, оставя и косми и вече не знам как да се справя. Купих си от калъфите, но с тях е по неудобно, защото са на ластици и в набора се набиват косми, които и след пране не мога да махна. Пък и не ми се струва красиво с тези калъфи. Лошото е, че модела (тип мида) и тапицерията (промазка) не позволяват да се покрива с обикновени покривала. Още на втория ден кучето издра дамаската и сега има следи от нокти. Няма как кучето да спи в отделна стая или в коридора и затова моля да не ми предлагате такъв вариант, освен това опитах да пръскам гарнитурата с всевъзможни препарати, които отблъскват домашни любимци, но не действат. Остава ми решението с ново покривало и събирам идеи.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 132
Сега ми дойде на ума (незнам дали ще стане де) , но съм виждала от тези лепките дето ги има по джобове на якета, ако се сещаш, да се пришие на гарнитурата отзад и на покривалото.Така можеш да си избереш подходящо покривало.А лепки можеш да си купиш от някой магазин за копчета.
    Успех   bouquet

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не може ли да го отучите да се качва на гарнитурата, или е голямо вече за нови навици?  newsm78

Обикновено кучетата са по-недоверчиви към новите предмети у дома, и в началото ги наблюдават по-отдалеч. Ако не сте изпуснали момента да му забраните (не знам от колко време я имате), може да го отучите да се качва отгоре й. Но зависи, от кучето, от характера и навиците му...  newsm78

Според мен от калъфи много полза няма да има заради формата на дивана. Май претапицирането ще бъде следващ етап, след като дамаската се скапе прекалено Thinking

Общи условия

Активация на акаунт