Много суха кожа

  • 2 575
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 797
 Детето ми (почти на 3г.) е с много суха кожа, така е само зимата, направо се лющи(главно по корема и по гърба), мажа го с мляко за тяло "Атодерм" на Биодерма. Другите зими това му е помагало, но сега не виждам ефект. Ако знаете да ми препоръчате нещо ефикасно?

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Може да мажеш с Балсама на Д-р Тайс-Nachtkerzen. Той е за невродермити и екстремно суха кожа.

# 2
  • Мнения: 729
Мисля че бебешкото олио е по ефикасно от млякото.Пробвай , няма да навреди на детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 797
Един месец мазах само с олио - никакъв ефект. Затова взех Атодерм-а, него го мажа от една седмица, но не виждам подобрение.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
И моето бебе е с много суха,лющеща се кожа.Изчетох доста неща тук,във форума и се спрях на 2 продукта-къпя го с МУСТЕЛА-за суха кожа и след баня го мажа с ЛИНОЛА ФЕТ.Ефекта беше просто поразителен-за два-три дни лющенето спря.Както казах за тези неща научих от тук.дано и на вас ви помогнат!

# 5
  • София
  • Мнения: 117
Да не би да е от праха за пране, от омекотителя или от душ гелчето(сапуна)? В момента и при нас е така, но на периоди- лющи се по гърдичките, под мишничките.Купих олиото на Бюбхен, да видим дали ще има резултат.Спрях да пера бодитата с прах, но пак се лющи и явно я сърби, защото се чеши от време на време.Този проблем е от два месеца, преди това не е имала суха кожа.Ще следя също темата.

# 6
  • Мнения: 284
Ние се оправихме с преварен зехтин. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 797
И моето бебе е с много суха,лющеща се кожа.Изчетох доста неща тук,във форума и се спрях на 2 продукта-къпя го с МУСТЕЛА-за суха кожа и след баня го мажа с ЛИНОЛА ФЕТ.Ефекта беше просто поразителен-за два-три дни лющенето спря.Както казах за тези неща научих от тук.дано и на вас ви помогнат!

 Линола фет не е ли за баня - да се слага във водата за къпане, а ти пишеш че го мажеш??

 Не мисля ,че е от праха за пране, ползвам само един и същ откакто се е родил, а този проблем със сухата кожа се появява само зимните месеци.

# 8
  • Мнения: 729
Не го къпи със сапун . Те много изсушават кожата.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011

 Линола фет не е ли за баня - да се слага във водата за къпане, а ти пишеш че го мажеш??

 Не мисля ,че е от праха за пране, ползвам само един и същ откакто се е родил, а този проблем със сухата кожа се появява само зимните месеци
.
]Да,има и за къпане-ЛИНОЛА ФЕТ-ОЛИО ЗА КЪПАНЕ,а аз го мажа с ЛИНОЛА ФЕТ-КРЕМ.Струва около 9.50.Наистина съм много доволна-лющенето изчезна напълно и сега го мажа през вечер вече.Една вечер със преварен зехтин-една вечер с Линола.Питай педиатър,аз не съм питала,но на нас ни помогна.А за къпане ползвам Мустела-някакъв гел е за къпане/около 15 лв.струва.И аз си мислех за праха,но наистина явно не е от това/поне при нас/

# 10
  • София
  • Мнения: 117
От седмица я мажа с олиото на Бюбхен, все още няма люспички.Ох, дано да се е оправила бебка.

# 11
  • Мнения: 1 640
Може да мажеш с Балсама на Д-р Тайс-Nachtkerzen. Той е за невродермити и екстремно суха кожа.
И моята дъщеря има подобрение от балсама-интензив,50 мл,8-9 лв.,на Д-р Тайс.
На твое място щях да заведа детето на дерматолог-може да е АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ-при нас започна на 5 мес. със сухота на кожата,а после-АТОП.ДЕРМ-Т!Дори и да не е АД,сухата кожа ще се повлияе добре от басам-интензив на Тайс.Препоръчвам го,защото го ползваме вече 2 г.
При нас АТОДЕРМ също не помогна,напротив-влоши!

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Ние се оправихме с преварен зехтин. Peace
PeaceЕвтино и супер ефикасно!Винаги ни помага!!!

# 13
  • Мнения: 234
И аз съм за Линола фет. При нас действа безотказно. Препоръчан ни е от алерголог.

# 14
  • Мнения: 4 988
зимините месеци е нормално, аз всяка зима съм като зимя  Close
от 3 месеца мажа бебо с Атодерм и много му помогна и на него много му се лющеше кожата.
изчакай още една седмица, може да му помогне.
крема на Д-р Тайс, за който ти пишат по-горе една мама с по-голямо детенце много ми го похвали
или да вземеш нещо за атопична кожа, ама пък да не му е много силно newsm78
има Атодерм и за атопична кожа

Общи условия

Активация на акаунт