Въглехидрати - помощ!

  • 591
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 060
 ooooh!Най-големият ми проблем напоследък са шоколадите и въобще въглехидратните храни. Опитвам се да ги избягвам, но не мога да устоя. Мога да спазвам диета, но после пак си хапвам шоколадчета и така ....качих 3-4 кг  през последната 1 година.  Tired
Спазвам от извество време лунна диета, опитвам се да очиствам организма с чаено-плодова диета, но непрекъснато свалям и качвам тези 3 до 4 кг. Нали се сещате, йо-йо ефекта е непрекъснат.  #Crazy От скоро започнах и да спортувам с домашния си степер по 45 минути всеки ден, правя си и антицелулитни масажи, но килограмите искат само глад, иначе не намаляват. А резултатите от глада са ясни - първо свалям, после качвам кг /хапвам си шоколадчета/. Не че изглеждам зловещо, но си искам старите килограми за постоянно! Naughty

Моля за съвети!Какво да предприема - каква диета, хапчета и пр?
Помогнете! Praynig

# 1
  • Мнения: 1 290
Защо не прочетеш малко за здравословни хранене и режими,като НВД ,ВМ НВД,разделно хранене,ограничаване на калории и т.н. newsm78 Порови се из темите и нета като цяло Peace

# 2
  • Мнения: 4 806
Уффф, мисля, че трябва със закон да изискват за разните "гладни"  и "плодни" (най-вече) диетолози, да обясняват, какво следва, след като се подложи един организъм на подобна драстичност.
Спортът добре, това е за сваляне. Не е решението за устояване пред шоколада.
Истината е в това, че гладът за сладко е особено изразен, ако организмът е гладувал или не му стигат калории. Затова, начинът е с добра храна да се дадат необходимите калории, за да не се изптва гладът. ДОбра храна = нисковъглехидратна. Да, по този път ще се иска търпение. Най-малко толкова време, колкото си тормозила с глад и плодове организма си. Той си е изработил и действа по стратегията за оцеляване, защото го е страх от това, което може да му се случи. Е, това е.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 946
Опитай с хром и магнезий.
В момента пия хром и май се справям добре със страста си към сладкото.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Асса го е казала.

# 5
  • Мнения: 6 958
Воля му е майката... Първоначално можеш да пробваш със специализирани хапчета за това, като хрома например или да заместиш шоколадовите изделия с мед или сладки плодове и с времето ще се откажеш от сладкото, но не е нужно според мен да го отказваш напълно, защото 3-4 кг. са не чак толкова и тях можеш да свалиш с НВД или разделно хранене, без да се отказваш от сладките неща... Успех   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 271
Още едно мнение в подкрепа на Асса! Аз съм същата като теб и само това е пътя! Вече 3 години се храня нисковъглехидратно през повечето време, но имам периоди като празниците сега когато хапвам повече сладки неща (шоколада и сладоледа са моите проблеми!) и после поне по 1 седмица не мога да вляза в нормален ритъм  ooooh! ВСе пак ако си наложиш да не ядеш шоколад (и въобще въглехидрати, но за мен останалите не са проблем) 1-2 дни, организма свиква и после става лесно Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 2 060
Благодаря ви за подкрепата момичета! Ровила съм из Нет-а и съм изчела де-що има за диетите. Наясно съм със здравословното хранене, но... уви! Сладкото ме привлича неудържимо!
Уффф, мисля, че трябва със закон да изискват за разните "гладни"  и "плодни" (най-вече) диетолози, да обясняват, какво следва, след като се подложи един организъм на подобна драстичност.
Спортът добре, това е за сваляне. Не е решението за устояване пред шоколада.
Истината е в това, че гладът за сладко е особено изразен, ако организмът е гладувал или не му стигат калории. Затова, начинът е с добра храна да се дадат необходимите калории, за да не се изптва гладът. ДОбра храна = нисковъглехидратна. Да, по този път ще се иска търпение. Най-малко толкова време, колкото си тормозила с глад и плодове организма си. Той си е изработил и действа по стратегията за оцеляване, защото го е страх от това, което може да му се случи. Е, това е.
Асса, и на теб благодаря. Твоето тановище вероятно е едно от най-точните. Преди известно време качих тези 3-4 кг и .....започнах с гладовете и плодовете. Вече съм стигнала до там, че всяка седмица се опитвам да започна нова плодово-чаена диета и след неколкодневно гладуване, се нахвърлям пак на сладкишите. Друго мога да не ям.
Всъщност първите няколко пъти, когато прилагах плодово-чаен режим бях много стриктна. Постигах добри резултати, но.....след най-много 1 месец си връщах тези 3-4 кг.....
Сега се каня да опитам БВД /диетата на Рене Зелуегър/, но ми е много трудно. Не мога да се справя с плодовете. В смисъл, че дори да успея да огранича сладкишите, не мога да живея само на зеленчуци и месо. Много обичам плодове. Всъщност аз не съм от най-месоядните - само риба и пилешко вкусвам, другите меса не ги и помирисвам. Трудна ми е задачата, но ще трябва да пробвам.
Що се отнася до хрома - пих един месец БиоАктив Хром, но ефекта не беше особено добър. Всъщност, очаквах въобще да не ми се яде сладко, а не беше така. Може и на психическа основа да е, но....нямаше очаквания резултат....
О-о-х! Трудно и тежко! А като си помисля, че никога преди не ми се е налагало да спазвам диети, а и никога не съм злоупотребявала с въглехидрати......И никога не съм тежала повече от 56 кг. Работата е ясна!  ooooh!
А на всичкото отгоре имам намерение и да имаме бебе скоро. Картинката е направо.....Нямам думи! Sick


Благодаря ви за подкрепата!Ще пробвам БВД, пък да видим дали ще успея!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт