Имат ли купените пюрета нитрати?

  • 1 525
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
За зеленчуците е ясно- направо са фрашкани с нитрати, но при купените пюрета, които уж минават хиляди проверки, намалено ли е значително количеството на нитратите?
Много ме вълнува този въпрос Thinking

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Миналата година бяха засякли голяма партида с нитрати на пюретата "Ам-ам".Случаят нашумя много, но пюретата ги изтеглиха от магазините.За вносните пюрета по-бих била склонна да вярвам, че са минали под пълен контрол.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мисля, че най-голям шанс за намалено съдържание на вредни в-ва имат пюретата Хип.

# 3
  • Мнения: 7 803
За вносните пюрета по-бих била склонна да вярвам, че са минали под пълен контрол.
и аз така  Peace

# 4
  • Мнения: 832
Миналата година бяха засякли голяма партида с нитрати на пюретата "Ам-ам".Случаят нашумя много, но пюретата ги изтеглиха от магазините.За вносните пюрета по-бих била склонна да вярвам, че са минали под пълен контрол.

Абе то и нашите на са лоши, ама като не можеш да си сигурен. И аз съм склонна да вярвам, че вносните минават под по - строг контрол.

# 5
  • Мнения: 1 097
естествено, че имат. За съжаление имат всичко, което и домашните, само че вредното в повече, а полезното в по-малки количества  Confused

И ме е много яд, че моя звяр предпочита купеното  Sick Та чак ми е обидно ..  Confused Crossing Arms

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
За купените-не знам. Моето дете ядеше само домашни пюрета.
Предполагам, че си видяла вече тази закована тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103106.0. Може да ти е от полза, ако решиш да правиш пюретата сама.

# 7
  • Мнения: 209
Да, прочетох я. И научих доста. Точно от тази статия се провокира моя въпрос.
Освен това два пъти съм имала нитратно натравяне и е меко казано smile3511 ужасно. Та от тогава ме притеснява тази тема. А сега и покраи бебка- честно казано ме е страх.

# 8
  • Мнения: 5 362
За купените-не знам. Моето дете ядеше само домашни пюрета.

И моето.

# 9
  • Мнения: 1 382
Българските със сигурност имат  Blush

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Защо си толкова сигурна?

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Българските със сигурност имат  Blush
А откъде си толкова сигурна?

# 12
  • Мнения: 2 047
  Въобще не можеш да си сигурна какво точно има в пюретата, за съжаление. Ето, дори и в бебеши храни са намирани нитрати, кости и подобни, уж контрол имало, хм.. Вярно понякога гръмва някоя фирма и изтегля продукцията, но докато това стане, колко деца са ги яли  Tired

# 13
  • Мнения: 209
Права си, ама мойта маймунка домашните направо ги плюе и реве. Tired
Иначе така и така съм си вкъщи- не ми пречи да и правя, ама... като не ги яде...

# 14
  • Мнения: 1 097
И мойто не иска домашни  Whistling А аз с такъв мерак му ги готвя, чак си пея, докато режа заленчуците или пасирам. А той само като ги помирише и  Sick Е пък аз повече няма да му готвя!   Twisted Evil Всеки път се заричам ... Ама пусто, влече ме   chef Някой ден ще ги прояде, няма къде да иде  Peace

Общи условия

Активация на акаунт