някой знае ли нещо за токсоплазмозата

  • 1 413
  • 8
  •   1
Отговори
здравейте.превих си изследване за токсоплазмоза понеже ми предстои инвитро,оказа се че резултата от изследването ми е 108(при референтни с/ти над 16-положителен.какво да правя сега,опасно ли е това заболяване и лекува ли се.не зная почти нищо за токсоплазмозата,затоа ще бъда благодарна на всякакви мнения

# 1
  • Мнения: 291
Правила ли си друго изследване преди това. Ако да - има ли динамика?

# 2
  • Мнения: 4 915
Какви антитела са изследвали - IgG или IgM? Виж мнението ми в долната тема, а за повече информация - Google.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141144.msg2690558

http://www.google.bg/search?q=%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0% … ;start=0&sa=N

# 3
  • Мнения: 655
Знам,че токсоплазмозата се пренася от котки - при одраскване,ухапване и др. Но не е нещо,което не се лекува. Имам позната на която й откриха токсоплазмоза по време на първата бременност - сега има две здрави и хубави дечица. Така че спокойно и успех с инвитрото. Wink

# 4
благодаря за бързите отговори.изследването ми беше само-токсоплазмоза(ЕЛИЗА),явно трябва да установя дали е нова или стара.много ме успокоихте

# 5
  • Мнения: 95
Доколкото зная IgA показва наличие на антитела,значи вече си се срещала с този паразит и си изградила имунен отговор.IgM показва дали имаш прясна инфекция ,а IgG дали трябва да следи състоянието и евентуално да се лекува.Защотоможе да причини много неприятности .Успех ,дано всичко е нормално,попитай лекаря ,нека ти разчете подробно резултата.

# 6
  • Мнения: 98
лесно се лекува - с лекарство за малария ( мен така ме лекуваха).Но отнема време - 10 дена се пие, а след това се правят нови изследвания които трябва да са отрицателни на два пъти с по един месец промеждутък.

# 7
  • Мнения: 2 839
Токсоплазмозата не е ли опасна за плода само в случай, че майката се е разболяла по време на бременност!?  newsm78
Доколкото аз знам, ако има антителата преди забременяването, няма проблем за бебето  Thinking

# 8
  • Мнения: 98
Токсоплазмозата не е ли опасна за плода само в случай, че майката се е разболяла по време на бременност!?  newsm78
Доколкото аз знам, ако има антителата преди забременяването, няма проблем за бебето  Thinking
точно така е. На мен ми я откриха случайно много преди да реша да имам дете. Но е опасна за всеки и трябва да се излекува все пак.

Общи условия

Активация на акаунт