Първи клас - а сега на къде

  • 729
  • 8
  •   1
Отговори
Какво ще кажете за училищата в Дружба 1 и 2
Кое да избера

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
някое от Младост 1 Wink

# 2
Ако живеете в Дружба1 и се колебаете дали да изберете кварталното училище или училище от Дружба 2, мисля, че по-добрият и правилен избор трябва да е насочен към училище в центъра на София /или поне на Плиска - 138 СОУ/.
 Имам неособено добри лични впечатления от 68 СОУ - лоша дисциплина, лошо влияние на големите ученици върху малките /масова употреба на цинични изрази и жестове, пуши се на самия вход на сградата и малките ученици няма как да не виждат това, неспособност или нежелание на ръководството да сложи ред/. Имам и  забележки по отношение на обучението.
За другите две училища в Дружба 2 нишо не мога да кажа, но едва ли си заслужава детето да пътува до покрайнините на града, вместо към центъра, където всичко е на по-различно ниво.
Дано не ви хвърлям в смут, но за да си спестите последващи неудобства проучете добре училището, което избирате.

# 3
  • Мнения: 3 743
За съжаление това, което пишеш за 68-мо важи и за почти всички училища! Синът ми учи в т.нар. "елитно" училище и положението не е по различно - цинични думи и жестове, пуши се на входа, а по думите на сина ми и в тоалетните меришело на цигари, пие се в двора на училището, тичане, блъскане по коридорите, бюфетите, стълбите...
Според мен за 1-ви клас е важно училището да е близко до дома и да е добра учителката.

# 4

Според мен за 1-ви клас е важно училището да е близко до дома и да е добра учителката.

Точно така мислех и аз преди три години, но днес, след двегодишни главоблъсканици ще кажа, че е много важно каква насоченост има училището, каква е атмосферата в него, съумява ли директорът да наложи и да изисква дисциплина в училище /да има правила и да се изисква от учениците да ги спазват/, колко взискателна е учителката и кой контролира /помага/ на ученика след учебните часове.

За конкретното 68-мо СОУ освен това, което вече казах, ще добавя, че поради някаква вероятно наследена социалистическа недомислица, паралелката, която се води от най-предпочитаната учителка за всеки випуск, изучава разширено рисуване.Така ако родителите се постараят и запишат детето си при най-добрата за випуска учителка, то/детето/ задължително се обучава  по рисуване, колкото и по български език, ако не и повече. И ако детето няма да става жудожник, пропилява ценни часове, вместо да се обучава по математика, български език или дори по някой западен език.

Категорична съм, че не всички училища са на нивото на 68-мо, със сигурност знам за поне едно училище, в което всичко е на по-високо ниво.



# 5
  • Мнения: 275
а по какви критерии определяте една учителка за по-добра от друга?
Май инерцията в повечето случаи ни води да избираме нарочените за по-добри, а после разочарование.Значи като претеглиш на кантара какво искаш-рисуване до откат или и нещп в повече започваш да се замисляш дали пък си струва...

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Според мен за 1-ви клас е важно училището да е близко до дома и да е добра учителката.

Подкрепям

# 7
А какво мислите за 118-то в Младост 1.
Близо е до Окр.б-ца и се пътува лесно от Дружба 2

# 8
А някой ще сподели ли впечатления за 108 и 4-то? Чувам, че 108 е най-доброто в Дружбите, но дали е така.....

Общи условия

Активация на акаунт