От какво може да намали яденето?

  • 795
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
От по4ти една седмица храненето ни е направо кошмар.Той и не яде много като цяло, максимума, който изяжда независимо от храната е 170.Давам АМ (Милумил2) в 5,30(насън го пие), 9( с лъжица, защото като е буден не иска хи4 биберон, голям зор  ) и 21,30-22(пак на заспало), зелен4уково/месно наобяд в 1-1,30, каша в 5-5,30 и пюре 2 пъти по 50 сутрин и следобед между храненията.Глутена дадох преди 10-ина дена.Оба4е преди няколко дни на всяко ядене повръщаше и то на фонтан.Педиатърката не даде никаква при4ина...Можело да бил прехранен.От седмица някъде оба4е като изяде към 100 и по4ва да му се повдига да повръща.4ак пък на 100 ли се прехранва?
Ина4е е жизнен, много даже , няма температура (тая сутрин мерих - 37, според пед не е температура) или някакви външни признаци нещо да е болен.Зъби няма.
4удя се от какво ли може да е?Или не е задължително да има някаква при4ина.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Количеството 170 е нормално за тази възраст /на 8 мес. - около 180- 200 мл./ Вярно, че някои дечица ядат много повече  Grinning Съветът ми е следният - вече е достатъчно голям за да пробваш 4 КРАТНО хранене / без да броиш плодовото пюре между храненията/. Повечето деца, когато са готови да преминат на по-малък брой хранения, правят тези "проблеми" Wink - не искат да се хранят, ядат по-малко количество от обикновенно и т.н.
Между другото, синът ми се хранеше 4 кратно от 5 месечен Mr. Green Но пък изяждаше... Sick

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 13:46 от tala

# 2
  • Мнения: 7 723
Аз мисля, че нямаш никакъв повод за притеснения- добре си е детето и като гледам, добре си хапва  yes
Твърде е възможно да му растат зъби и по тази причина, апетитът да му е намалял  Wink

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 512
ДА НЕ МУ е дошъл вит Д в повечко .Спри го за2-3 дни нищо няма да му стане. При предозиране това е един от признацие(упоритото безапеитие)

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И аз мисля, че може да са зъби.
Дъщеря ми спираше яденето около седмица преди да пробие ново зъбче.
Ама нищо не ядаше - карахме само на вода, солети и със зор малко кисело мляко.

# 5
  • Мнения: 210
И ние сме на този хал,закусваме само, обяда по малко от половината, вечеря 10 хапки, и преди лягане още 5 и това е. Нищо не иска а си спи нормално жизнен е. Притеснявах се, но то детето си знае като е гладен яде. Сутрин е озверял. Мляко не пие само да види биберона и почва да повръща слагам в попарата че поне малко мляко да яде. Според мен може да са зъби или просто не му се яде. Не се притеснявай и не го насилвай, че може въобще да откаже. Ние ядяхме на всяко ядене по 250-300 гр сега и 100 няма. Давай му хляб ако си въвела глутена ако са зъби много ги успокоява поне при нас действа. Ако ядете и плодове давай витаминни. Ние и това не ядем и си караме на хляб само, но от други майки виждам че и това действа. Не се притеснявай при нас е така 2 седмици вече и все се надявам да мине. Пробвам и нови неща и тях много ги папа като е за пръв път и като му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт