Ако можехте да избирате?

  • 1 470
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 526
Ако бихте могли да изберете къде и кога да се родите, какъв би бил изборът ви?
И защо?

# 1
  • Мнения: 2 180
Искам да се бях родила в друга държава. Ако не, то поне в по-голям град, където да имам шанс за развитие, работа...Така щях да имам дом и нямаше да се налага да съм все на улицата, разбирай по разни квартири в чужд град без близки и.....абе ще ревна мамка му... Tired

# 2
  • Мнения: 1 416
Мексико... Или някъде в Латинска Америка въобще.
Този свят адски ме привлича, чувствам се органически свързана с него. Не знам защо...
Ако се бях родила там, сигурно щях да живея много по-трудно от сега. Но все си мисля, че щях да дишам спокойно, да съм в хармония...  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 857
Може би на някое слънчево място-Калифорния например...  Mr. Green

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Според мен има причина да съм се родила тук и сега. Ако се бях родила другаде и в друго време, нямаше да съм същата личност. Гледам да си нося кръста, в същото време и да се радвам на хубавите неща, които ми се случват. Да взема каквото мога. В следващ живот може да съм бръмбар, който търкаля лайняно топче.  Laughing

# 5
  • Мнения: 131
Верно , че положението ни не е много розово тука, но аз си я харесвам страната. Малко ни трябва да сме щастливи. Даже сега като се замисля незнам дали бих искала да живея някъде другаде завинги. по-скоро не.Има много неща за оправяне тука, но пък някак си ми е хубаво все пак.

# 6
  • Мнения: 818
 hahaha
В следващ живот може да съм бръмбар, който търкаля лайняно топче.  Laughing

По темата,пак си избирам БГ,нищо че ме няма временно там...

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Искам да съм първото едноклетъчно на Земята.
От МЕН да започне ВСИЧКО!

# 8
  • Мнения: 441
ох и на мен тук ми харесва,ама ако имах маааалко пове4е финансови вазмойности няма6е да е зле  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 526
Аз пък не веднъж съм си мечтала (когато бях по- млада) да съм родена по времето на Удсток, Дорс, хипитата, тревка, свободия и денонощен купон Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 1 244
Ако трябваше да избирам, щях да карам на онче-бонче, пък където се падне...
Но и винаги съм казвала: не съм виновна, че съм се родила в БГ. И не съм длъжна да имам силно чувство на национална принадлежност. Космополит съм, дет се вика  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 14 488
щатите през 50-те в краен случай 80 - те - спокойствие и много пари;  
не се връщам назад дето не са имали ток и течаща вода - с много кандърми може и в римската империя
Mr. Green

В следващ живот може да съм бръмбар, който търкаля лайняно топче.  Laughing

много плескаш нещата василиске, вземи се в ръце - в този живот в българия, в следващия - бръмбар, не отиваш на добре  Joy Joy Joy

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В България, харесвам си родината!Но, ако трябва да избирам кога да се родя бих предпочела да е след около 15г ConfusedНашето поколение претърпя всички драстични демократични проблеми.Не искам да живея само на топло или студено.Или в страна като тази да няма нито една планина.Ако се бях родила тук нямаше да ми липсват планините, ако се бях родила в топла страна нямаше да ми лиспва студеното, или топлото в студената страна.Но все пак искам да съм си българче!

# 13
  • Мнения: 5 539
Everything happens for a reason, както е казал поетът.
Не бих могла да избирам, затова не трябва и да отговарям Peace

# 14
  • Мнения: 2 229
Същото време, може би на друго място. Mr. Green

Но като си помисля и по-зле можеше да е от БГ - миналата година ми разказваха за някаква страна (в Азия май беше...), много малка, разположена в долина непосредствено до океана. На всеки 10-20-30 години имало ужасни наводнения, при които всичко бива разрушено, много хора умират, и всичко започвали да строят отначало, за да бъде разрушено пак след няколко години. Всеки млад човек искам да емигрира, но не можели, защото съседните страни не ги искали. И общо взето всеки роден там си проклинал съдбата...абе много гадно било...сега не ми звичи толкова мелодраматично, но като ми го разказваха много кофти ми стана. Mr. Green

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 20:55 от Serendipity

Общи условия

Активация на акаунт