прехвърляне на майчинството на пенсионер

  • 1 250
  • 7
  •   1
Отговори
здравейте  мами, как става прехвърлянето на майчинството или по точно на пенсионерка въобще възможно ли е? Бях чула ,че може да се прехвърли майчинство , но на работещ член от семейството. Предварително Ве благодаря!!!!

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз съм чувала, че може да се прехвърля само на човек на трудов договор. Но тук във форума има много разбиращи мами, дано те ти помогнат повечко.

# 2
  • Мнения: 9 050
Може да се прехвърля само отпуск за отглеждане на дете до 2 години и то само на човек който е зает по трудов договор. Лицата, на които имате право да прехвърлите отпуска са бащата на детето или някой от вашите или на бащата родители.

# 3
  • Мнения: 439
Да, мажеш да го прехвърлиш на бащата на детето, на майка или баща -твои или на мъжа ти,които работят на трудов договор.В този случай те получават сумата от 180лв от 01.01.2007.ако те хващат 315-те дни -по добрия вариант е ти да получаваш 90% от заплатата си.Ако се върнеш на работа получаваш половината от майчинството.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 708
А на какви условия трябва да отговаря човекът, на когото мога да прехвърля майчинството? От колко време трябва да зает на трудов договор?

# 5
  • Мнения: 9 050
Няма подобно изискване. Може да започне работа и веднага да му прехвърлите отпуска.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 708
Благодаря  Heart Eyes

# 7
  • Canada
  • Мнения: 649
Добре, а каква е идеята? ако майка ми работи и получава 350 лева заплата и й прехвърля майчинството - тя ще получа 180 лева ли? какъв е смисълът. аз си мислех че ще получава или 90% от заплатата си или заплата+майчинство

Общи условия

Активация на акаунт