първи признаци

  • 892
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
моля ви кажете ми по какво се познава никненето на зъбче.от извесно време е много неспокоен и непрекъснато плаче

# 1
  • Мнения: 1 581
Ами венчето първо се зачервява, после малко преди да пробие зъбчето, вече се вижда бяло - самото зъбче, а вече при самото пробиване става малка раничка и ако пипнеш венчето, се напипва остричко, драскащо връхче на зъбче.
Можеш да провериш дали го дразни венеца, като му го опипаш (почешеш с играчка или биба) и видиш дали реагира, дали го боли или го сърби.
Но май сте малко малки и го следи дали не го боли нещо друго. Понякога просто си имат и по-ревливи периоди бебетата и искат повече гушкане.
Поне това е от моя опит. Дано да изникнат бързо и леко зъбчетата!

# 2
Племеника ми се сдоби с чифт зъби на 3 месеца. Не винаги е рано. Диксомфорт, развален апетит, понякога температура, блъскане на всичко в устичката. Венците се понадулат леко. Но все пак за температурата се ходи на педиатър. Така че, всичко е според детенцето.

# 3
  • Мнения: 426
Цитат на: makak
Племеника ми се сдоби с чифт зъби на 3 месеца. Не винаги е рано. Диксомфорт, развален апетит, понякога температура, блъскане на всичко в устичката. Венците се понадулат леко. Но все пак за температурата се ходи на педиатър. Така че, всичко е според детенцето.

мисля че са зъбите непрекъснато си дъвче ръцете  слюноотедля обилно сменяме се по 2 пъти на ден и намали количеството на храната . tooth

# 4
Цитат на: bina
Цитат на: makak
Племеника ми се сдоби с чифт зъби на 3 месеца. Не винаги е рано. Диксомфорт, развален апетит, понякога температура, блъскане на всичко в устичката. Венците се понадулат леко. Но все пак за температурата се ходи на педиатър. Така че, всичко е според детенцето.

мисля че са зъбите непрекъснато си дъвче ръцете  слюноотедля обилно сменяме се по 2 пъти на ден и намали количеството на храната . tooth

Спокойно, ще си проличи като щръкнат. Особено личат, когато бебочковците се усмихват.

# 5
  • Мнения: 5 255
Лора има 39 градуса в момента  Sick .
Възможно ли е да е от зъбките  Confused:
Отивам да и взема Ефералган свещички.

# 6
  • Мнения: 987
не може да е от зьбите . от тях се вдига най много до 37.5. така знам

# 7
  • Мнения: 5 255
Лора днес е неспокойна и кисела.
Одеве измерих температурата . 39 градуса  Sick .
Сутринта имаше 37 и след кърменето и дадох панадол.
Говорих с педиатърката. Каза да и взема Ефералган - свещички.
Преди малко и сложих, като преди това пак измерих и показа 38 градуса. Унесе се.
 Bulb  Дали е от никнене на зъбки  Confused: . Досега нямаме зъбче и се чудя  Thinking  ooooh!

# 8
  • Мнения: 317
Цитат на: bina
Цитат на: makak
Племеника ми се сдоби с чифт зъби на 3 месеца. Не винаги е рано. Диксомфорт, развален апетит, понякога температура, блъскане на всичко в устичката. Венците се понадулат леко. Но все пак за температурата се ходи на педиатър. Така че, всичко е според детенцето.

мисля че са зъбите непрекъснато си дъвче ръцете  слюноотедля обилно сменяме се по 2 пъти на ден и намали количеството на храната . tooth


А какво да кажем ние , като сме толкова малки  а имаме всичките признаци , които бина е изброила.. Shocked

# 9
  • Мнения: 5 241
Йоан от 3 месеца има всички симптоми,който описвате вие(плюнчене на синжири,лапане на всичко което докота и ръката си,напане) + това че и през ноща се буди и реве(понякога има затишие).Но до сега нямаме зъби,а положнието през ноща последните 6-7 дена става нетърпимо,с баща му вече  Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: mam@
Лора днес е неспокойна и кисела.
Одеве измерих температурата . 39 градуса  Sick .
Сутринта имаше 37 и след кърменето и дадох панадол.
Говорих с педиатърката. Каза да и взема Ефералган - свещички.
Преди малко и сложих, като преди това пак измерих и показа 38 градуса. Унесе се.
 Bulb  Дали е от никнене на зъбки  Confused: . Досега нямаме зъбче и се чудя  Thinking  ooooh!


Според мен не е от зъби тая Т! Иди да я види лекар!!!!

# 11
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Vache
Според мен не е от зъби тая Т! Иди да я види лекар!!!!


Утре педиатърката ще дойде в къщи да я погледне.
Сега спи  Sleeping .
Като е будна пъха всичко в устата....  Tired
Одеве свалих температурата на 37 градуса  Praynig .

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Вече 6 месеца чакам зъб да поникне, ама няма. От третия си месец това дете плюе камилски плюнки и пуска мазни лиги, човърка си венците и чеше, с какво ли не зъбите... То червенини и белота във венеца, температура и дрисък, и нам си какви симптоми (уж)...
Чакам. Търпение му е майката. Няма де да идат, ще избият.  Crazy

# 13
  • Мнения: 3 932
По добре иди да я види педиатър, защото едно от съвременните схващания е, че зъбите не предизвикват висока Температура, а просто отслабват организма и така той е предразположен към инфекции и по-податлив на вируси.

Общи условия

Активация на акаунт