татковци, защо ви плаши идеята за второ дете?

  • 2 934
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
да приемем, че сте от тези татковци.
моля, отговорете ми. събирам причини.  Thinking

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 17:24 от vaniliaice

# 1
  • Мнения: 7 723
Аз ще ти отговоря , не от собствен опит, а от гледната точка на мой познат татко, който е категоричен, че не иска второ  Naughty
Той е отрасъл сам, възпитаван е като пълен егоист, не е свикнал да дели личното си. Сега, вече като зрял 43- годишен мъж, който е постигнал нещо в живота не може да свикне с мисълта, че трябва да "раздели завещанието" си на две   33uu

# 2
  • Мнения: 3 569
Изобщо не ме плаши идеята за второ дете. Не мога да предположа каква би могла да бъде причината.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
МъжО нещо клинчи - не казва в прав тескт, че не иска второ, но и не гори от въодушевление... Rolling Eyes
Ще ти кажа според мен какви може да са причините в нашия случай - Калина е страшно палава, а той нещо няма нерви и подход. Освен това от 8-месечна има здравословни проблеми, които доведоха и до операция и сякаш се изплаши...И не на последно място - бях най-кривата и проклета бременна и не знам как ме издържа  Rolling Eyes  Sad
Може би мисълта да мине още веднъж през това го ужасява... Stop

# 4
  • Мнения: 830
Цитирам мъжът ми:"Ти много добре знаеш ,че искам второ дете идеята за това не ме плаши" Laughing

# 5
  • Мнения: 990
Нямаше време да се уплаши -просто родих близнаци   Laughing

# 6
  • Мнения: 464
По-скоро мен ме плаши идеята, отколкото мъжа ми Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 583
Не всички татковци се плашат от тази идея.....При нас мъжът ми настоява за второ.
А ти като откриеш причината какво ще направиш?

# 8
  • Мнения: 463
Моят мъж смята, че първо трябва да осигури напълно образованието и възможностите за развитие на едното и тогава да се реши за второ

# 9
  • Мнения: 2 270
Моят мъж смята, че първо трябва да осигури напълно образованието и възможностите за развитие на едното и тогава да се реши за второ
\
Моя така смяташе и за първо  - и сега какво!? осигурил е всичко пък бебето не идва ...

# 10
да приемем, че сте от тези татковци.
моля, отговорете ми. събирам причини.  Thinking

Съвременните татковци се паэят эа второ семейство . По 1 дете на всяка с която поживеят.

# 11
  • Мнения: 8 917
В нашият случай аз се дърпам - просто си давам още време Grinning...мъжете са различни и май трябва да се радвам, че е така Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 165
И аз се дърпах дълго време-не ми се искаше малка разлика и като ми се прииска почна той да се дърпа пък и каката.ЕЕЕЕЕЕЕЕ накрая резултата е на лице да ни е жив и здрав и много да ни радва както до сега, Всички много го обичаме Laughing

# 13
  • Мнения: 260
да приемем, че сте от тези татковци.
моля, отговорете ми. събирам причини.  Thinking

Съвременните татковци се паэят эа второ семейство . По 1 дете на всяка с която поживеят.
Ами то може и второто семейство да е с две деца, даже има и жени с по 3 деца от различни бащи.
А авторката на темата наистина ли търси причини, или иска да научи някой трик, как да убеди мъжа си за второ дете ?

# 14
  • Мнения: 25
И мен ме плаши мисълта за второ дете, не че не искам  Hug
Но ще ни е трудно да се справяме финансово, то сега и с едно пак ни е трудно  Embarassed с моите скромни доходи  Embarassed
Не че няма да се справим ще се справим, но аз искам да осигуря щастливо детство на децата си, без да бъдат лишавани от много неща, да има добро образование. Може според някои да е грешно мнение (много познати са на обратния принцип, "прави деца пък все ще изкараме някакси") да ама детето му като го погледне и каже "тате искам тортичка" и да му се отвърне "неможе тати, някой друг път" - жал ми става  #Cussing out Ама така е в нашата ш**ана държава. 
Имам позната във Франция, на която братовчедка и е французойка, жената се е пенсионирала на 35 по майчинство, защото е с 3 деца и се води многодетна пенсията и е 4000 евро. Друг пример с сестрата на чина ми,  живее вече 4 години в Англия и наскоро роди, като прати снимки си викам леле туй да не е часна клиника (условия на 5 звезден хотел) а то съвсем обикновена болница. Сега незнам как ще еиздръжката на детето но детската кухня и после детската градина са напълно безплатни. А тук какво дават на жениците минималната работна заплата и 18 лева - огромна сума детски   #Cussing out някои ги гонят от работа щом разберат че са бременни или по време на майчинството  #2gunfire а после малко били децата, ами как няма да са малко  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт