Да питам за помпите за кърма

  • 1 982
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Предстои ми раждане този месец.Сега ,като се замисля съм най-боса по отношение на кърменето,нищо незнам newsm78.
Ако може някоя мама да ми обясни за помпите за кърма-гледам,че всички купуват "Авент",дали наистина са най-добрите?Виждат ми се скъпички,ако например купя "Chicco"/има по 26лв/,дали ще е добре?Има и някакви,обикновени тип спринцовка.
Моля,споделете,каква помпа да си взема?И разни други аксесоари,ако трябва-сутиени,подплънки,силиконови зърна?

# 1
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз първоначално ползвах помпа на Бертони, която е на същият принцип като на Авент.Тя струва 16 лв., но точно на 13 - ят ден се счупи, да не споменавам и десетките и други минуси.........След този случей веднага купих помпата Авент и се родих......То просто е удоволствие с нея, очарована съм, помпата си заслужава всяка стотинка.Силиконови зърна, не съм използвала никога, но и проблем с гърдите не съм имала и дори не са ме боляли.Подплънки си купувах на Чико - доволна съм и от тях!

# 2
  • Мнения: 1 328
И аз съм с Авент, много е удобна! Пък и втора употреба помпа не е толкова по-скъпа от Чико-то  Peace

# 3
  • Мнения: 2 897
Моята беше Чико,но ми я дадоха за временно ползване,така че нямах много избор,а и съм доволна от нея.Ако ще купуваш,обаче,препоръчвам ти тази на Авент-имам много по-добри отзиви за нея Peace

# 4
  • Мнения: 3 423
аз имам Авент-изби си парите-все още я ползвам да цедя кърма, която добавям в пюретата
това е едно от най смислените неща ,които купих 

# 5
  • Мнения: 1 382
Можеш да си вземеш една съвсем обикновена спринцовка за родилното и ако детето си суче нормално изобщо няма да ти трябва помпа, освен в случеите, при които ще отсъстваш и някой друг ще гледа бебето, ако се наложи. Според мен изчакай. Ако не иска да суче вече си вземи някоя хубава, за Авент, както чета, има най-добри отзиви. Леко раждане   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 440
И аз бих те посъветвала на първо време да си вземеш най-обикновена помпа докато видиш как ще тръгнат нещата и дали изобщо след 2 седмици ще имаш нужда от нея. Ако все пак се окаже, че трябва да цедиш и то често (за да има смисъл де) тогава определено няма да сгрешиш с Авент PeaceПросто е чудесна и всичко става толкова естествено...Така да се каже тя си е "тежката артилерия" по отношение на цеденето - няма по-добра и по-подходяща според мен. А и щом стопих едната в стерилизатора и за миг не се замислих дали да купя друга...представи си....Е, все пак ние само с цедена кърма се храним, та нямаше как.
Подплънки купивах някакви съвсем обикновени - ЛинеаФарма май се казваха newsm78 защото доста ги ползвах.
Бях си взела Лансинокс за зърната, а в последствие купих просто Дефламол, който вършеше чудесна работа Party

# 7
  • Мнения: 3 405
Някакви отзиви за тази

като за начало, докато се разбере дали ще има кърма и дали бебето ще суче, или ще се налага цедене с по-мощна помпа.

# 8
  • Мнения: 4 242
И аз бих те посъветвала да изчакаш да видиш как ще тръгнат нещата с кърменето при теб и бебчето. Помпа или друго може да си купиш по всяко време ако се наложи. Всичко което ти е нужно за храненето/кърменето е на теб и в теб! Peace Природата е помислила за абсолютно всичко Grinning
За останалото имаш нас, има ли проблем питай на воля, (дано няма разбира се)!
Леко раждане и прекрасни мигове ти пожелавам!

# 9
  • Мнения: 1 081
Анджелина, аз точно с такава успях да си отпуша каналите в родилното(не беше на Чико, но абсолютно същия модел). Това с помпите мисля, че е според формата на зърната. Аз съм с голям бюст и малки зърна, и малки ареоли. И на Чико, и на Авент помпите си стоят в нас. Сега ползвам най-обикновена тип спринцовка, пише на нея "bebe", 3.50лв от аптеки Санита. Не че са кофти на Авент и Чико, обаче на мен въобще не ми помогнаха. Особено в началото при свръхлактацията-за час с Авент-а успявах да изцедя най-много 20-30 грама, а с тая обикновената-даже ми омекваха гърдите.

Леко раждане!

# 10
  • Мнения: 3 405
Благодаря Grinning Направо не знам каква да избера newsm78 Аз пък съм обратно, имам малки гърди, но зърната ми са големи, даже сега са като биберони Joy
Смятам да изчакам и да видя бебо как ще се справи, а таткото ще е на разположение да купи някаква помпичка.

# 11
  • Мнения: 289
Аз имам ръчната помпа на Авент - но я купих около седмица след раждането. Всъщност, и тогава не чувствах нужда от нея, обаче педиатъра ми каза, че трябва да се изцеждам след всяко кърмене, и аз щото съм изпълнителна - и неинформирана тогава  Confused - реших да си купя. Имах няколко дадени от познати - от по 2-3 лева, които абсолютно никаква работа не ми свършиха, и реших, че явно трябва да си взема качествена помпа.

И до момента я ползвам, справям се идеално вече.
Другата ми ценна покупка бяха силиконовите зърна - взех ги първите дни, след като бебо ме нахапа, и така свикнахме с тях, че и тях още ги ползвам.
Подплънки в началото не ми бяха много необходими, защото кърмех често, но след това си трябват - тези на Чико ми допаднаха най-много.

Но, всички тези неща можеш да ги купиш по всяко време, така че, не се притеснявай  Peace

# 12
  • Мнения: 3 760
И аз те съветвам да изчакаш. Ако ти дотрябва винаги можеш да пратиш някой да ти купи. На мен така и не ми се наложи да ползвам (пробвах с тип "спринцовка", но освен рагади друго не получих  Confused). Анатомически най-правилни изглежда са помпите на НУК. Но и те са скъпи като АВЕНТ-ските  Sad
А къде мислиш да раждаш? (Питам, защото има болници "Приятел на бебето", където има по-голяма вероятност да получиш адекватни съвети).
Ако имаш време хвърли едно око на закованата тема "библиотека" - там има купища статии...избери си няколко и ги прочети. Инфото в тях е безценно и много ще ти помогне.
Леко раждане и успех!   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 829
Аз имам помпа Авент, но не съм доволна от покупката.... защото не я използвам въобще! В родилния дом ми дадоха по-добра, казва се Александър Mr. Green
Другата ми абсолютно ненужна покупка- шишета, биберони, залъгалки, уред за затопляне- сина ми изпитва погнуса от гума в устата, много смешно се мръщи Grinning Heart Eyes
Полезни покупки- сутиен за кърмачки, потничета за кърмачки. Ако някой знае откъде да си намеря тениски или блузи за кърмачки?
Кърма ще имаш, но прочети как да поставиш бебето на гърдата (ако можеш накарай някоя кърмеще майка да ти обясни и покаже), а и провери в болницата, където ще раждаш дали могат по-скоро да ти дадат бебето.
Леко бременеене!

# 14
  • Мнения: 339
Горещо препоръчвам Авент-заслужава си цената, а и според мен именно в началото помпата ти е най-необходима и лесната за употреба и удобна помпа е много важна! Сутиена за кърмачки също е добра покупка, подплънките са задължителни, а всичко останало вече ако се наложи... Flutter Леко раждане и успех с кърменето!

Общи условия

Активация на акаунт