маска с къна,мас,газ....някой знае ли я?

  • 1 520
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 090
преди 10ина год правих тази маска за коса и имах страхотен ефект-косата става гъста/спира да капе/,с плътен,жив косъм,не цъфти.Помня,че на водна баня  се слагат мас,газ,къна,вит.А, и още съставки които не помня./Тогава тази маска я пишеше в в."всичко за дома"Моля ви ако някой знае цялата рецепта да я напише

# 1
  • Мнения: 1 120
а къната няма ли да ми оцвети косъма?предполагам,че от нея ще стана червена или какъвто там цвят е?това е за тъмнокоски  Peace

# 2
  • Мнения: 7 723
а къната няма ли да ми оцвети косъма?предполагам,че от нея ще стана червена или какъвто там цвят е?това е за тъмнокоски  Peace

Със сигурност  Peace

# 3
  • Мнения: 5 362
Чак гъста не ми се вярва да стане Thinking
Газ знам,когато имаш въшки.
Маста после как ще се измие?!?
А къната наистина ще оцвети блондинките,например.

# 4
  • Мнения: 7 723
преди 10ина год правих тази маска за коса и имах страхотен ефект-косата става гъста/спира да капе/,с плътен,жив косъм,не цъфти.Помня,че на водна баня  се слагат мас,газ,къна,вит.А, и още съставки които не помня./Тогава тази маска я пишеше в в."всичко за дома"Моля ви ако някой знае цялата рецепта да я напише

Аз знам подобна маска, но без къна, защото съм блондинка, де  Mr. Green
Освен всичко изброено се слага задължително и жълтък, за да отмие маста  Peace Може да се добави и бадемово масло, и прогестерон  Peace
За първи път чувам, обаче, че се приготвя на водна баня  Thinking Може и така  Peace
Наистина ефектът е страхотен  yes

# 5
  • Мнения: 2 759
       Надявам се, че това ще ти свърши работа, макар да е без къна. Къната можеш да си приготвяш отделно, в зависимост от вида и - все пак не всички видове къна се подготвят на водна баня.

# 6
Аз зная че се слагат равни количества газ мас и оцет.Подходяща е и за въшки Mr. GreenПосле не се измива чак толкова трудно

# 7
  • Мнения: 1 120
Аз зная че се слагат равни количества газ мас и оцет.Подходяща е и за въшки Mr. GreenПосле не се измива чак толкова трудно
лятото си правих чудодейната маска с тривитаминол и мас и едвам си измих косата.сложих може би 4-5 пъти шампоан,за да се измие,и пак не беше идеално чиста.а от газта миришех ужасно чак до следващото къпане  Sick

# 8
  • Мнения: 2 534
Аз зная че се слагат равни количества газ мас и оцет.Подходяща е и за въшки Mr. GreenПосле не се измива чак толкова трудно

Точно за това се сетих и аз , като дете ми се налагаше на няколко пъти
Обаче помня , че косата ми наистина след това беше много мека и жива

# 9
  • Мнения: 109
Знам, че мас и газ са много полезни за косата.Даже съм чела, че американските индианци имали великолепни коси именно защото ги мажели с мас(еленова май беше. но както и да е)
Една приятелка ми даде следната рецепта:
1с.л. мас
1 с.л. газ
1 жълтък
1 с.л. оцет
1 с.л. мед(чист пчелн,а не от магазин)
1 ампула витамин А
1 хапче вит.Е (стрито на прах)
Всичко се разбърква внимателно до получаване на хомогенна смес и се слга на косата,завива се с найлонова шапка(продават ги в 1лев) и после с кърпа и така стоиш 2 часа.Или колкото изтраеш Grinning
Можеш примерно да си направиш къната отделно и после да смесиш двете неща и да си намажеш косата.Само ти препоръчвам да си купиш колкото е възможно по-истинска къна, примерно от някой индийски магазин, защото доколкото знам къната е само червена в природния си вид, а тая дето я продават като Арома примерно има и черна и кафява и каква ли не още и сигурно има някакви оцветители
Пробвала съм рецептата и има ефект, но трябва редовно да се прави
примерно веднъж на седмица или 10 дни, а аз съм малко несериозна , но сега като пиша ще взема да се мобилизирам и аз Laughing

# 10
  • Мнения: 2 759
... Даже съм чела, че американските индианци имали великолепни коси именно защото ги мажели с мас (еленова май беше...)
       Не беее, с меча мас беше  Mr. Green...

...завива се с найлонова шапка(продават ги в 1лев) и после с кърпа и така стоиш 2 часа.Или колкото изтраеш
      Отдавна си търся такива еднократни шапки (като тези, които слагат в боите)... Къде мога да си намеря и същите ли са?

# 11
  • Мнения: 9
Аз зная че се слагат равни количества газ мас и оцет.Подходяща е и за въшки Mr. GreenПосле не се измива чак толкова трудно
лятото си правих чудодейната маска с тривитаминол и мас и едвам си измих косата.сложих може би 4-5 пъти шампоан,за да се измие,и пак не беше идеално чиста.а от газта миришех ужасно чак до следващото къпане  Sick
Аз слагам задължително жълтък, за по-лесно измиване и само с 2 нанасяния на шампоан ... всичко се оправя!  Wink

# 12
  • Мнения: 109
Вчера бях при мойта приятелка, дето ми каза маската(написала съм я по-нагоре).Та тя ми каза още някои съставки, които бях забравила, за което ви моля за извинение.Ето ги:
1с.л. рециново масло
1с.л.лимонов сок(пресен, а не от шишенце), а не оцет,както ви бях написала(сори Hug)
1 аспирин
Мойта дружка каза,че е добре жълтъка да се мине през цедка,за да не ви се пресича после и още каза, че маската трябвало да седи цяла
нощ Shocked ,но за мен това е много драстично.
... Даже съм чела, че американските индианци имали великолепни коси именно защото ги мажели с мас (еленова май беше...)
       Не беее, с меча мас беше  Mr. Green...

...завива се с найлонова шапка(продават ги в 1лев) и после с кърпа и така стоиш 2 часа.Или колкото изтраеш
      Отдавна си търся такива еднократни шапки (като тези, които слагат в боите)... Къде мога да си намеря и същите ли са?
Мечо Пух, тези шапки дето съм ги виждала и ги имам са пак найлонови, но са цветни - на точки,звездички и т.н.Купувала съм ги от "магазин за 1 лев".Иначе са същите като в боите

# 13
  • Мнения: 2 759
Мечо Пух, тези шапки дето съм ги виждала и ги имам са пак найлонови, но са цветни - на точки,звездички и т.н.Купувала съм ги от "магазин за 1 лев".Иначе са същите като в боите
        Ами ще се оглеждам тогава. Иначе имам шапка за кичури, но ме е страх да не и стане нещо от газта.

# 14
  • Мнения: 9
Благодаря на всички за ценните съвети. Чувствам много изтощена косата си след зимата, след всички сешоари, лакове(когато се налага) и т.н. Сега вие ме въодушевихте и още от днес започвам с маската.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт