Силно потене нощем?

  • 8 462
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Някой знае ли на какво е симптом силното потене нощем? Става дума за голям човек, не за дете, без да е болен, с температура или нещо подобно.

# 1
  • Мнения: 3 456
Къде е потенето- по цялото тяло или само на гърдите?

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Мерил ли е Ткогато почне да се поти?а през деня има ли потене или др.симптоми-сърцебиене,лесна раздразнителност,отслабване на тегло?

# 3
  • Мнения: 3 743
Проблем с щитовидната жлеза?
Виж в тази статия http://www.zdrave.bg/?c=n&id=603

# 4
  • Мнения: 2 013
Къде е потенето- по цялото тяло или само на гърдите?

Казва, че потенето е само по гърдите.
Не знаем за проблем с щитовидната жлеза, но не е и ходил на прегледи.
Отслабване на тегло няма, поне не съществено (поддържа се със спорт- плуване и много сауна). Лесна раздразнителност има и от преди да се поти, а сърцебиене - твърде, че няма. 

Благодаря за статията.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Може да етуберкулоза Ходжкин

# 6
  • Мнения: 6 315
Може да етуберкулоза Ходжкин

Какви са тия диагнози от едно потене?  Shocked

Първия симптом най-често е поява на плътно, но безболезнено подуване на лимфните възли. Разликата с ангината и другите възпалителни заболявания е, че при тях подутите лимфни възли са болезнени и по-меки.
Други симптоми включват уморяемост, слабост, загуба на тегло, обилни нощни изпотявания, треска и сърбежи по цялото тяло.

# 7
  • Мнения: 4 380
Може да етуберкулоза Ходжкин

 Laughing Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 2 013

А на какъв специалист трябва да се отиде? Заради други неща - счупено ребро през лятото и акутен апендисит преди Коледа му правиха и рентгенови снимки. Никой нищо не каза да е видял на снимките. Предполагам, че туберкулозата се вижда с рентген. А за Ходжкин не съм чувала нищо, т.е. чувала съм, че има такава болест, но не знам какво представлява. Сега ще бръкна в нета да видя.

# 9
  • Мнения: 1 517
Племенника ми ще стане на 3 през април - майка му непрекъснато се оплаква...след съм и дневени нощен, при игра...абе ужас, вир водичка става детето. След всяко спане го преоблича задължително, дори и след обедното  ooooh! Интересното е, че и таткото е така. И той страшно много се поти, особено след сън.
  Ще ми е от полза каквато и да е информация.

# 10
  • Мнения: 1 404
Може да етуберкулоза Ходжкин
Внимавай ако обичаш с подобни диагнози,само можеш да стресираш напразно някой или да затвърдиш всеобщото мнение за консултациите по интернет.
Дивана,добре е човекът да се консултира с ендокринолог на първо време,а тпй ще прецени необходими ли са други изследвания и какви.

# 11
  • Мнения: 2 013
Може да етуберкулоза Ходжкин
Внимавай ако обичаш с подобни диагнози,само можеш да стресираш напразно някой или да затвърдиш всеобщото мнение за консултациите по интернет.
Дивана,добре е човекът да се консултира с ендокринолог на първо време,а тпй ще прецени необходими ли са други изследвания и какви.

Аз също мисля, че трябва да отиде на ендокринолог, най-малкото, защото два пъти захарта му е била над нормата - преди операцията за апендисита, която беше точно преди Коледа и веднъж, когато майка ми му убоде пръста за проба ей така. Баща му има втори тип диабет. 
От друга страна, той отбеляза това потене във времето след операцията, може би е било и реакция на организма.

# 12
  • Мнения: 6 461
Мисля,че трябва да си вземе направление за ендокринолог.
Аз съм със заболяване на щитовидната жлеза .
Преди да започна лечение се потях отвратително ,но пък имах и други симптоми на моето заболяване които при вас липсват..... newsm78
Най-добре първо да се обърне към личния лекар и той да прецени за какъв специалист да му даде направление.

# 13
  • Мнения: 2 013
Мисля,че трябва да си вземе направление за ендокринолог.
Аз съм със заболяване на щитовидната жлеза .
Преди да започна лечение се потях отвратително ,но пък имах и други симптоми на моето заболяване които при вас липсват..... newsm78
Най-добре първо да се обърне към личния лекар и той да прецени за какъв специалист да му даде направление.


И аз така мисля. Само как да накарам магарето да си избере личен лекар. Няма такъв. А е напълно и изрядно осигуряван.

# 14
  • Мнения: 6 461
Мисля,че трябва да си вземе направление за ендокринолог.
Аз съм със заболяване на щитовидната жлеза .
Преди да започна лечение се потях отвратително ,но пък имах и други симптоми на моето заболяване които при вас липсват..... newsm78
Най-добре първо да се обърне към личния лекар и той да прецени за какъв специалист да му даде направление.


И аз така мисля. Само как да накарам магарето да си избере личен лекар. Няма такъв. А е напълно и изрядно осигуряван.
Значи последно когато си правих хормоните ендокриноложката ми завъртя номер и не ми даде направление .
По принцип ми пуска TSH.FT3.FT4-това в лабораторията със касата струва 2 лева(само за манипулацията)
А когато си ги плащам-взимат ми 10лв за хормон и в такъв случай правя само TSH(достатъчно е Peace)
Ехографа на щитовидната жлеза не се покрива от касата и мисля ,че беше 15 лева(може и да има сега някаква промяна ....не съм сигурна)
Но пък съм на мнение ,че един личен лекар ще прецени точно от каква консултация има нужда пациента.
Ами запиши го при твоят личен лекар и готово .А услугите му със касата ще започне да ги ползва от следващия месец.

Имам опит с моя мъж ,който е изрядно осигурен ,ама кво го интересва ,че личния му лекар бил починал .....на него не му трябва и ела да гледаш после как един гастрит ни излезе 100 лева за изследвания и 50лева за лекарства.
 

Общи условия

Активация на акаунт