нещо конкретно за гърнето

  • 517
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
извинявам се, че  пак и отново и за кой ли път подхващам темата
изчетох доста теми, но нищо конкретно ненамирам...
моля дайте точни методични указания под номер- "аз правя така :
1. ................
2. ...............
3. ................ "
какво да правя?
детето  ми е на 2 години, знае кога трябва да седне- казва си, но тогава му е неестествено да си върши работата:(
поседява 2 минути и като го обуя и пак трябва да го преобличам:(
принципно залагам надежди на яслата, защото по цял ден съм на работа но поне събота и неделя мога да полагам усилия, нали?

# 1
  • Мнения: 7 723
ts , няма такъв закон с 1, 2 и 3  Wink
Щом си решила да го пускаш на ясла- нямаш проблеми, там няма и да разбереш как ще се научи, дори ще се изненадаш  Wink
Ти не се отказвай да го слагаш на гърнето и бъди търпелива- няма някой, да не се е научил  Peace

# 2
  • Мнения: 2 082
Цитат
Щом си решила да го пускаш на ясла- нямаш проблеми, там няма и да разбереш как ще се научи, дори ще се изненадаш 
аз направих така и после сядаше по сто пъти на гърнето от мерак  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 683
Незнам момичета. Аз  също залагах на тази ясла. Ама то не помогна много - много за в къщи. Събота и неделя се гоним, заинатява се, не казва... Ако я излъжа да седне на гърне - добре, стои докато свърши нещо и става - така ако я хвана. Но не ми казва и като я питам послъгва ме за това!

# 4
  • Мнения: 999
Незнам момичета. Аз  също залагах на тази ясла. Ама то не помогна много - много за в къщи. Събота и неделя се гоним, заинатява се, не казва... Ако я излъжа да седне на гърне - добре, стои докато свърши нещо и става - така ако я хвана. Но не ми казва и като я питам послъгва ме за това!

може би не казва защото трябва да се гоните за да седне. ако и дадеш време може да поиска и сама да седне Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 461
аз направих така и после сядаше по сто пъти на гърнето от мерак  Simple Smile
Mr. Green Laughing

По темата :
На яслата съм сигурна ,че добре ще си свършат работата .
Но също так и зависи от постоянството в къщи.
За 1... 2....3....Няма такова правило според мен Peace
Тошко на 2 годинки започна да ходи на гърне -без дневен и нощен памперс.Всичко свалих на веднъж.
На две годинки и няколко месеца го дадох на детска градина ,където децата не ги учат а там ги пращат научени на гърне.
Мисля ,да  уча Пламен по същия начин както и Тошко.
Живот и здраве месец преди да направи 2 годинки ще започна да го уча и след това ще махна на цяло памперса....... Thinking
(дано да се получи.Като се има на предвид ,че всяко дете е различно ........ newsm78

# 6
  • Мнения: 5 362
детето  ми е на 2 години, знае кога трябва да седне- казва си, но тогава му е неестествено да си върши работата:(
поседява 2 минути и като го обуя и пак трябва да го преобличам:(
принципно залагам надежди на яслата, защото по цял ден съм на работа но поне събота и неделя мога да полагам усилия, нали?
Ние сме по-малки от вас,но и при нас е същата работа.
Но да не разчитаме само на яслите,мисля аз,макар че все още ние не ходим.Трябва и вкъщи да има редовни "занимания" с гърнето.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 919
Моето дете на 1 годинка вече успешно си хореше в гърнето.
Започнах да го уча, когато стана на 4-5 месеца - не че нещо правеше. Така ме посъветва нашата педиатърка /която между другото ме научи на какво ли не, свързано с бебетата/.
След като стана детето ми на 7-8 месеца след всяко ползване на гърнето го питах какво е направило и то по свой си начин обясняване.
Последният етап  беше най-смешен - напишква се  и след това ми носи гърнето и ми показва какво е направило.
Когато беше  на 10-11 месеца му подарихме столче, което по-форма много приличаше на гърне - седна на него, изпишка се, стана  и каза гордо какво е направило. Беше много смешно Wink

Общи условия

Активация на акаунт