Преминаване от плодово на зеленчуково пюре

  • 1 039
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 294
Здравейте отново  bouquet
Сблъсках се с проблем при  захранването със зеленчук.До сега малката е опитвала само плодови пюрета и каша без глутен, та сладкия картов който и предложих днес направо я потресе и един реееееев ми дръпна ConfusedЗа първи път ми отказва така категорично нова храна и не знам как да постъпя.Да опитвам ли след седмица например отново или има начин да направя по-плавен преход?Тиква да речем все още не съм и предложила.
Моля мамите захранили първо с плод за помощ Praynig

# 1
  • Мнения: 209
Здравей.
И при нас се получи така. Лошото на захранването първо с плодово пюре е, че на бебчовците повече им харесва сладкия вкус. Затова се почва със зеленчуково.
Но не се притеснявай, и ние сме като вас- първо с плодово. И да ти кажа първите ми опити бяха провал и понеже очаквах тази реакция поизчаках. Като не ще- не ще. Просто бях по- настоятелна и дълго време бяхме само на по една луйичка след хранене- за да свикне с различния вкус. Търпение му е майката baby_neutral
А да ти кажа какъв е резултата- в момента харесва много повече зеленчуковите Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
И моята бебка е само на плодови пюрета и каши, точно защото отказва зеленчуковите. Пробвам всяка седмица, тя не го иска и аз го оставям за след още една седмица. Резултатът обаче пак е никакъв. Единствените зеленчуци, които е яла досега са морков и тиква, но само в комбинация с ябълка. Така че май скоро ще почна да правя странни смески - броколи с ябълка например, пък да видим дали така ще ги приеме. Но не се тревожа излишно, като не иска, много важно, все някой ден ще ги прояде. Нищо чак толкова ценно не губи. Wink

# 3
  • Мнения: 2 936
с какво пюре захрани първо?
Алекс също не ги искаше тези зеленчукови пюрета  Mr. Green ,но така си и остана....хареса само 4-5 вида.това бяха морков,морков с картоф,тиква с картоф...много рядко...тиквички,различни зеленчуци...изяла е и няколко от спанак,но с голяма мъка!а всички пюрета които съдържаха броколи не ги искаше.

# 4
  • Мнения: 422
Дай тиква.Хем е сладка, хем се води зелен4ук.Или тиква с ябълка.Или тиква с картоф.
Аз така му хитрея със зелен4уковите-винаги слагам и тиква. Simple Smile
Аз първо дадох плодови, после каши, после зелен4укови. Не мисля 4е има някакво зна4ение последователността.Поне при нас нямаше.Яде си едно и също коли4ество, независимо какво е пюрето.
Пробвай готово пюре, по фино смлени са.

# 5
  • Мнения: 7 803
опитай да сложиш малко АМ в пюрето

# 6
  • Мнения: 1 294
Отново голямо благодаря  bouquet
Честно казано ме понаплашихте малко Sad.Не съм очаквала толкова голям проблем. Sad
Ще опитам с тиквата още утре, а ако не я хареса ще добавя в тиквата АМ.Стискайте палци момичета, дано го хареса малката. Praynig
kamelia77захраних първо със сладък картоф.Месеца в който хапваше само плодови пюрета, й предлагах и морков в  различни плодови комбинации, но само морков не е опитвала.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моя господинчо отказва да яде купени зеленчукови пюрета. За това му правя домашни и слагам АМ. В началото на около 200гр слагах и бебешка лъжичка кафява захар, като за месец я махнах изцяло. Сега яде зеленчукови пюрета повече от плодови. Яде картоф, моркоф, тиквички, броколи, спанак, грах, зелен боб ( 1 път ). Не харесва ориз и тиква.

# 8
  • Мнения: 5 362
Дай тиква.Хем е сладка, хем се води зелен4ук.Или тиква с ябълка.Или тиква с картоф.

Peace
Ако не иска,изчакай пак няколко дена и пробвай пак.

# 9
  • Мнения: 2 197
Ще прояде. Аз започнах да давам директно зеленчукови и ми трябваха месец и половина докато започне да ги яде. Само че аз бях упорита и когато отказваше пюрето друго не и давах. Накрая прояде, но пак не е голям фен на зеленчуковите, освен на едни с овесени ядки. Детето си е месоядно. Категорично отказа правени, прояде тези на Ганчев, които са с по-мека консистенция. Никога не съм слагала мляко в пюрето.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 750
jump, за съжаление при моята госпожица и номера с АМ не минава Sad Явно си е фенка на сладичкото, като мама  Blush

# 11
Още една идейка-пробвай тиква с ябълка,Тони с това прояде зелен4ука но все пак и до днес предпо4ита плодовите Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 7 803
jump, за съжаление при моята госпожица и номера с АМ не минава Sad Явно си е фенка на сладичкото, като мама  Blush
лошо, явно си иска сладкото и ти трябва да си прецениш кое ти е по=важно, за яде зеленчуци или да не яде сладко  Peace дано се справиш скоро

# 13
  • Мнения: 6 164
Лошо, така става като се захрани с плодово, а не със зеленчуково.

Пробвай с по-сладки зеленчуци, морковът е такъв, тиква също, за нея вече са ти казали и постепенно, като огладнее едва ли ще предпочита да седи гладна.

# 14
  • Мнения: 2 897
Дай тиква.Хем е сладка, хем се води зелен4ук.Или тиква с ябълка.Или тиква с картоф.
Аз така му хитрея със зелен4уковите-винаги слагам и тиква. Simple Smile

И аз бих те посъветвала същото.Ранни моркови и Ранни моркови с картоф на Хип също са с по-сладникав вкус Peace
При нас нямаше проблем с преминаването от плодови към зеленчукови пюрета.Той по-скоро е противоположният вариант-не обича много сладкото.
Желая ти успех със захранването,дано да му се усладят и зеленчуците Peace

Общи условия

Активация на акаунт