спане или по скоро не спане

  • 512
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, мили мами . Мойто бебче е на месец вчера го навършихме.Имам следния проблем,който продължава откак сме си в къщи.Значи: Спим следобед много 5-6 часа а през ноща се будим и не искаме да спим.Ще бъда малко по конкретна та : храним се на 3-4 часа ,но нашичкия си  е избрал да спи след яденето в 6 по 5-6 часа ,които аз искам да изместя по късно това да му е нощния сън а не да ми се буди в 2-3 пак за ядене аз го кърмя и това ме разсънва после трудно заспиваме и изобщо цяля нощ някой път откарва така до сутринтта.Най гадното е че немога винаги да го изкъпя става много късно и аз някой път съм труп и прескачам къпането преди спеше след баня така ,но като го изкъпя в 9 пак се буди в 3-4 просто незнам какво да правя това е времето ,когато на мен пък изобщо не ми се спи от 6 до 12 немога и това е пък и татито си идва тогава направо се чудя докога ще е така иначе явно ,че може  да издържи без ядене дълго newsm78кажете кога да къпя и дали да го будя направо ми се свива сърцето и ми е много трудно да го правя отнема ми доста време ама пък и аз си искам съня при вас как е споделете моля  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 956
Някъде около 2 седмици и Вики беше така- на месец и нещо горе-долу да е била. Сама си оправи режима с мъъъъъничко помощ от моя страна  Peace и аз не исках да я будя,но 3-4 пъти го направих и май помогна  Peace

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Когато беше на месец-два го къпехме към 6 часа защото после заспиваше и откарваше до към 2-3 през нощта! Но после пак си заспиваше, не ми е будувал! След това сам си оправи режима!
Пробвай поне към 7 да го къпете Thinking
Споко, ще се оправи детенце, мойт син пък не може да заспива вечер! Сега още е буден, а и вече май зъбките го мъчат  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 626
Моя син също си правеше почивката от 5-6 часа след 18-19ч, но постепено сам си я измести. Веднъж се опигах да го събудя, но стана по-лошо. Като го събудих не яде добре после беше кисел и пак се събеди в 2. Сам ще си регулира режима.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 559
Аз като препатила първия път, мога да твърдя, че почти нищо не можеш да направиш, бебо сам си определя режима и го изменя с течение на времето според потребностите си.Синът ми като бебе вечер не искаше да спи, събуждаще се през десет минути почти през цялата нощ и това продължи месеци, добре че бяха майка ми и мъжа ми, те го вземаха сутрин, и тогава поспивах малко.

# 5
  • Мнения: 1 896
И аз мисля, че е временно. Можеш да го изчакаш да си промени сам режима или лекичко да го посъбуждаш през следобедното спане, защото и без това 5-6 часа без сукане е бая голяма пауза за кърмено бебе на вашата възраст.
Но какво да ти кажа, даже да го будиш, не е гаранция че ще спи през нощта. В началото просто искат да сучат много начесто. По-добре помисли как да организираш нощното кърмене така, че да ти е възможно най-лесно - примерно бебо да спи при теб или на долепено до вашето легло със свалена решетка, за да не ставаш.
Честно, аз бях много неподготвена в началото, но като открих че мога да кърмя легнала, нощният ми сън много се подобри, направо се родихме и двамата с таткото, щото нямаше и рев докато някой се надигне да отиде при легълцето на бебо, а само пресягане и хоп!
При всички случаи първите месеци има повечко сукане и се стига до недоспиване, но нещата ще стават по-добре. Браво на теб, че си кърмиш бебчето! Това е въпреки всичко най-лесният начин за гледане.

# 6
  • Петрич
  • Мнения: 321
Моя бебчо беше същия.То и сега не се е много променил.Може да изчакаш да си оправи режима сам,но кога ще стане - не се знае. Simple SmileПо-добре да се опиташ да го позанимаваш до 7-8h. после да го къпеш и докато го облечеш,нахраниш и приспиш да стане 9.

# 7
  • Мнения: 1 382
Бих го будила като дойде време за баня и след това всички заедно в леглото. Успех Simple Smile

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Аз на моя бебо не му давах да спи много след 6 вечерта. Беше кисел и гушнат в мен. После баня в 8.30 - 9 часа, папкане и сънчо  Peace

# 9
  • Мнения: 5 362
Може да го оставиш да спи,но не толкова дълго време.Все пак е на 1 месец и си иска съня,но пък ти е късно за къпане после.Остави го малко да поспи и го събуди.Другия вариант да го къпете по-рано.

# 10
  • Мнения: 793
Минава ,Пламена първоначално беше с този режим през деня като труп през нощта  Confused имала съм случеи да я къпя в 11 Crazy после постепено нещата сами се нормализираха Peace

Общи условия

Активация на акаунт