вижда ли се пневмония на снимка ?

  • 4 368
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 803
това ми е питането

# 1
  • Мнения: 6 461
Тошко беше на 5 месеца ,когато установиха двустранна пневмония ,чрез рантгенова снимка.

# 2
  • Мнения: 167
Не съм специалист, но знам, че понякога пневмонията се хваща на слушалки, но ако не се чува, а има съмнение, задължително се праща на снимка. Макар, че съм чувала, че понякога на снимката не се вижда, а в последствие лекар казва, че е прекарана пневмония. Не мога да разбера дали в последния случай не се касае за лекарска некомпетентност. Просто това са нещата, които съм чула.

# 3
  • Мнения: 7 803
точно за това питам, че лекар е казал за 4 месечно бебе има пневмония вероятно, но на снимка нямало да се види, та дайте му направо АБ  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 6 461
точно за това питам, че лекар е казал за 4 месечно бебе има пневмония вероятно, но на снимка нямало да се види, та дайте му направо АБ  Rolling Eyes
Може да се види.
При Тошко със слушалка не можаха да разберат за какво става въпрос и поради тази причина ни дадоха направление за рентген.
Резултата беше на лице- двустранна пневмония... Седмица в болница ....АБ ..Ужас.

# 5
  • Мнения: 7 803
предполагам, че ужаса е голям  Hug дано  бебчето, за което говоря се оправи  Praynig

# 6
  • Мнения: 6 461
предполагам, че ужаса е голям  Hug дано  бебчето, за което говоря се оправи  Praynig
Дано се оправи  по-бързо Peace  Hug
Ако е пневмония .Не е малка работа.
Ние с Тошко бяхме седмица в болница .Там беше на инжекции.След като ни изписаха ,леченето продължи още 6 дена с друг АБ .

# 7
  • Мнения: 6 164
Вижда се, но много често се допускат грешки, поради некомпетентност на рентгенолога, който разчита снимката. То 90% от работата е това.

# 8
  • Мнения: 599
Може да се вижда, може и да не се. Диагнозата е комплексна. Има си клинична, има си и рентгенологична такава.

# 9
  • Мнения: 1 883
Нашата педиатърка говореше за някаква " скрита " пневмония  newsm78

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Пневмонията винаги се вижда на снимка.На слушалка  не се хваща вирусните пневмонии и ези ,причинени от легионели, коксиели и някои др микроорг.

# 11
  • Мнения: 3 456
И аз мисля, че се вижда

# 12
  • Мнения: 6 461
Нашата педиатърка говореше за някаква " скрита " пневмония  newsm78
.... newsm78 За" скрита" може би има предвид ,че не се открива при преглед със слушалка....пък да да знам.... Thinking

# 13
  • Мнения: 747
Пневмонията винаги се вижда на снимка.На слушалка  не се хваща вирусните пневмонии и тези,  причинени от легионели, коксиели и някои др. микроорг.
Това е истината. А ако някой лекар ви каже, че не се вижда, проблема си е лично негов. Ако снимката е преекспонирана (прегорена), т.е. поради технически причини- също може нищо да не се види. Обаче пак виновен ще е лекаря (или лаборанта). И в такъв случай жалко-  бебето отнася една немалка доза йонизиращи лъчения, без полза за лечението.

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 09:24 от prascho

# 14
  • Мнения: 6 315
Да, стига да е направена добре. Вирусна пневмония на слушалка се хваща едва когато нещата са усложнени  Confused.

Общи условия

Активация на акаунт