За цигарите?????????

  • 9 828
  • 17
  •   1
Отговори
  • Ст.Загора
  • Мнения: 672
 Здравейте мили мами. Отдавна ви чета и едва сега се реших да пиша. Имам един въпрос към вас мами в чужбина. Мъжът ми е в Германия отскоро , иска да му изпратя в колет някои дребни неща и между тях и малко цигари  Embarassed, Въпроса ми е получавали ли сте цигари от БГ , проверяват ли се колетите ? 
   Предварително благодаря на всички които ще ми отговорят  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 803
ами проверяваха се преди да влезем в ЕУ и ми носеха колета със сметка за плащатане. сега как ще е не знам  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 880
Нямам опит с цигарите, но по принцип колетчетата, които пристигат от България имат лепенка, че са минали преz тукаШната митница. Неzнам дали проверяват наред или само вzимат проби от време на време, но най_добре питай в поЩата какво е раzреШеното кличество и не го превиШавай (zа всеки случай Wink), zаЩото иначе яzък zа цигарките Wink По принцип не е zабранено да се праЩат и ако наистина става дума zа "малко цигари" тогава няма да има проблем предполагам....

# 3
  • Мнения: 1 101
Преди минава6е номера,но от 1 година не става....
На една позната и пратиха и от пощата и се обадиха да иде и да плати мито ако иска да си ги вземе.......което излизаше все едно от тук да си ги купи #Crazy

# 4
  • Мнения: 2 195
За един стек знам , че няма проблем ( нали по толкова се пада на човек като се минава през митница ) . На мен по колет са ми пращали ракия и сухо мезе...ох да ... и семки  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 860
Мисля, че разрешено е до 50 цигари в малък колет. За повече трябва да се плати. Така поне беше преди ЕС, не мисля, че нещата сега ще са по-различни.

# 6
  • Мнения: 7 803
Мисля, че разрешено е до 50 цигари в малък колет. За повече трябва да се плати. Така поне беше преди ЕС, не мисля, че нещата сега ще са по-различни.
точно така знам и аз  Peace

# 7
  • Мнения: 239
Имайте предвид, 4е от 01 януари не е раzре6ено да се купуват цигари на duty free shop, ако лети6 zа ЕУ. Не zнам как стои вьпроса с колетите.

# 8
  • Мнения: 577
аз сьм в англия и сестра ми ми е пра6тала цигари,овива ги в фолио за да не ги засекат на скенера,а да ти проверят колета става много много рядко,и на мен винаги ми пристигат.опитай,но балансирай големината и кг. на колета,за6тото ако е голям и тежи 0.500гр.то е о4евидно,и може да се осамнят и проверят

# 9
  • Мнения: 818
Пробвай да извадиш цигарите от кутиите,да няма станьол.

# 10
  • Мнения: 1 860
Проблема в повечето случаи идва от Български пощи. Задължително е колета да се опакова пред тях и заради това и дума не може да става да бъдат изпращани повече направо с кутиите. Рядко ги напипват по чуждите граници. Имам познат, който редовно получава цигари със стекове, за да ги продава, но майка му е приятелка с пощаджийката в Бг. За 3 години на тях са им спряли само 1 колет. А, за опаковането пред служителите го знам от майка ми, кагато ми праща последния път.

# 11
  • Ст.Загора
  • Мнения: 672
 Благодаря ви момичета , научих интересни много от вашите отговори .
Пробвай да извадиш цигарите от кутиите,да няма станьол.
Това е добра идея Simple Smile ,благодаря ти.
 ще пробвам само с 10 кутии .....пък ако мине номера следващия път може и повечко Embarassed

# 12
  • Мнения: 818
Нана до 2 кг не ги ровят и можеш да си го опаковаш където искаш,майка така праща.Мисля проблема със станьола е в тукашният скенер,защото и лекарства са ни връщали така.А наскоро хванаха двама служители в пощата в Бургас,вземали ценни вещи и цигари и слагали Фафли Mr. Green вътре...no comment...

# 13
  • Мнения: 5 183
Аз пък си мисля, 4е за отделните държави има разлика в изискванията, относно колетните пратки. Пращала съм колети и знам 4е имаше в пощата списък с държавите, забранените стоки за всяка държава, както и ограни4енията.
Например за тук е разрешено да се изпрати стек цигари, не пове4е от 5 опаковки от едно лекарство и т.н. Просто попитай в пощата, а като ти кажат как стоят нещата, тогава решавай легално или не съвсем легално ще ги изпратиш.
Успех!

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Проблема в повечето случаи идва от Български пощи. Задължително е колета да се опакова пред тях и заради това и дума не може да става да бъдат изпращани повече направо с кутиите. Рядко ги напипват по чуждите граници.
И при нас това е проблемът. Държат да се пакетира пред служител от пощата, независимо от килата. От колко време бабите се опитват да пратят едни вафли на внука  ooooh! Преди отказваха само луканките, сега всичко хранително. Алкохол и цигари не са пращали, но предполагам ще е подобна ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт