какво ще кажете за парно на ток

  • 28 239
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
 Искаме да си монтираме парно на ток, но нямаме информация колко ще ни коства на месец това удоволствие. Апартамента е 100 квадрата и разбрахме, че котлето трябва да е 10 kw. Ако някой се утоплява с парно на ток нека пише колко плаща на месец,изключва ли го през ноща,каква температура поддържа и колко квадрата у топлява.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 541
аба скъпо е. всичките ми приятели, които имаха - минаха на друг вид отопление.

# 2
  • Мнения: 728
Като се роди бебо и ние ползвахме парното на ток, не го изключвахме и имаме модул 9 киловата, сметчицата ни беше около 500 лв.

# 3
  • Мнения: 2 123
Ние мислихме да си правим такава инсталация - парно на водна риза на ток и  бяхме проверили всичко. Супер важно нещо за този тип отопление е страхотната изолация - качествена дограма, качествена външна /а по възможност и вътрешна/ изолация. Тези фактори намаляват разхода и на практика без тях парното на ток ще ти е много много скъпо. /зависи естествено от размера на дома ви, но з анас предвид големите беми за тази възможност отопление май отпада/

# 4
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Безумно е.
Ако ще е на ток отоплението с климатик е най-рентабилно или някакви конвекторни радиатори на ток.

# 5
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 88
Ние използваме парно на ток, но след като се поопарихме от големите сметки за електроенергия #Crazy, си поставихме и камина с водна риза и така започнахме да ползваме парното и тока само през нощта.
Плюсовете са много иначе за този вид отопление- топлкичко ти е навсякъде, чисто е , няма движение на прах и въздух, както при климатика, няма носене на дърва, като при камината, радиаторите можеш да ги ползваш като естествена сушилня , с датчика за топлина можеш да си настроиш кога да се включи , кога да спре , при каква температура да работи, просто сме минали през всички варианти на отопляване и това най -ме е кефело, но Cry Joy..... много парички за сметката на ток.
Затова моят съвет е да си направите такава ситема за отопление, ако не си правите никаква сметка на парите, но рано или късно става дразнещо ,че тези пари стават все повече и повече и ще се наложи сигурно да търсите и алтернативен вариант, като при нас / с камината/
Но всеки си знае възможностите, така че избора си е ваш/ аз съм за парно на ток, но не забравяй, че може и да ти спре тока/ Joy

# 6
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 88
Не ти отговорих на конкретните въпроси:
- плащахме преди две години към 300 лв
- не го изключвахме през нощта, защото си имаше датчик и се включваше и изключваше когато стигне зададената температура
- обичам топлото и не съм задавала като температура под 25 градуса
- това отопление го ползвахме в гарсониера от 48 кв., като имахме радиатори в 2 стаи, готварна, коридорите , банята и  wc /на всякъде/

# 7
  • Мнения: 14 483
аз подкрепям мнението на мама на руми - много е хубаво, ако можеш разбира се да си го позволиш. сметките за 100 кв. апартамент наистина ще са ти около 400 - 500 лева на месец.

# 8
  • Мнения: 1 612
Доста скъпичко излиза. По-добре потърсете алтернативен вариант.

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  За двустаен апартамент-тухлен,с добра дограма и изолация ни излизаше 280лв на месец,преди 3 години,а от тогава цените на тока се вдихнаха няколко пъти.Сега сме с камина с водна риза,у дома наистина е топло и е доста по-евтино. Peace

# 10
  • Мнения: 127
благодаря на всички ви, знаех че е скапо, но да си призная не предполагах че е толкова скъпо Simple Smileможе и да се раздумаме, като се има предвид,че тока посточнно поскъпва....

# 11
  • Мнения: 463
парното на ток обаче е много удобен вариант (стига, разбира се, човек да може да си го позволи)

Общи условия

Активация на акаунт