Втвърден корем

  • 22 851
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Момичета, от вчера корема ми е твърд на камък и вече се чудя какво да предприема. Не се стяга и отпуска, не ме боли, само ми тежи а съм само в 25 г.с. Възможно ли е да е от силната ми кашлица последните дни или, че не съм ходила до тоалетна по голяма н. от 2 дена (това ми се случва често). Вече ме е срам да се обаждам на доки, то за какво ли не го търсих в последно време. Дайте съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 817
Консултирай се с лекар - те са затова. Особено в твоето положение - няма от какво да се притесняваш.
Не е добре постоянно да ти е твърд корема./2 дена?!/

# 2
  • Мнения: 5 362
Може да е от нередовното ходене до тоалетна,но се обади на лекаря си и го питай.
Няма от какво да те е срам,ако ще и по 5 пъти да му звъниш на ден-той ти е лекар и е длъжен да ти обрърне внимание.Особено в твоето състояние.

# 3
  • Мнения: 2 019
втърдяването на корема са контракции,които изглаждат шийката на матката и хияч не е добре,така че се обаждай на доки да ти предпише нещо за успокоение на корема.И аз имах от рано такива контракции и изпих лекарства за цял един живот

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз си мисля , че е по-скоро от неходенето до тоалетна, но наистина се консултирай с лекар. За твое успокоение.

# 5
  • Мнения: 683
втърдяването на корема са контракции,които изглаждат шийката на матката и хияч не е добре,така че се обаждай на доки да ти предпише нещо за успокоение на корема.И аз имах от рано такива контракции и изпих лекарства за цял един живот
И аз така. Дано при теб не е сериозно. Но на доктора трябва да се обнадиш!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
На мен коремът ми се втвърдяваше така при контракциите, които имах още от 5-я месец. Това не е никак безобидно, така че звънни на гинеколога си. Ако той потвърди, че са контракции, най-вероятно ще се наложи да пиеш хапчета.
Стискам палци всичко да е наред!   bouquet

# 7
  • Мнения: 54
То аз пия магнерот от 4ти месец. Да ви кажа честно, от толкова вглеждане и опипване вече не мога да преценя как ми е корема. Да не стане като с лъжливото овчарче!

# 8
  • Берковица
  • Мнения: 25
Звънни на Докито, защото аз също бях 2 дни с втвърден корем и ми изписаха хапове - магнерот и папаверин. Каза че са вид контракции.  Така че това не е никак безобидна работа. Все пак си беберна.

# 9
  • Мнения: 6 461
Когато бях бременна в 6ти месец получих втвърдяване на корема.Веднага отидох на консултация ,без да се притеснявах ,че съм се обаждала и по други причини.Изписаха ми Магнерот и Но-шпа.
Не мисля ,че трябва да чакаш.Обади се на гинеколога си. Peace

# 10
  • Мнения: 6 164
И аз мисля, че е от неходенето.
Не е от контракции. Няма смисъл от папаверин или магнезий, ами си вземи 1-2 таблетки Дармол. Безопасен е за бременни, но се използва само в редки случаи. Аз бях така, като влязох в Шейново /имах си там проблем с бъбреците/ и от смяната на обстановката ли, от притеснение ли също бях на твоето положение и направо щях да с пръсна. Та сестрата ми се накара, че не съм й казала и че хич не е хубаво това неходене и ми даде въпросния Дармол - дъвче се, взимаш вечер, на сутринта си ОК.
  Blush

# 11
  • Мнения: 57
Нямам време да прочета мненията преди мен, извинявам се, ако се повтарям.

Ще споделя моя опит - при мен се получи същото, но малко по-рано - около 17-18 седмица. Корема ми беше твърд като камък в продължение на 1-2 дни, но не постоянно. Това ме накара да се изстрелям при гинеколога си, който ме прегледа и ми обясни, че това са контракции и ми предписа да пия магнезии 2 х ден. Вече съм в 35 седмица и продължавам да пия магнезии....

Стискам палци всичко да е наред! Успех!

# 12
  • Мнения: 1 382
Тук можеш да намериш много полезни съвети, но най-добре при гинеколога Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 237
на мен корема ми беше така още от трети месец и непрекъснато бях с лекарства.Отиди на лекар,няма нищо срамно,пък дори и лъжилва тревога да е   Peace

# 14
  • Мнения: 2 897
Отиди на лекар и пиши после как си.Дано всичко да е наред Peace

Общи условия

Активация на акаунт