Мами,моля за съвет....

  • 671
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 362
Ходих на фризьор и исках да ме подстриже късо,но резултата е направо плачевен!
Толкова къса ми стана косата,че не мога да се гледам.Идва ми да я  #2gunfire тази фризьорка!
Моля ви кажете с какво да я мия,мажа...,за да израства по-бързо?!
Направо ме е срам да се покажа навън така Sad

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Много неприятно Sad.Но и с каквото и да я мажеш няма да порасне по бързо за съжаление,няма такова средство.
През зимата косата расте по бавно,това е физиология няма начин.Единственото нещо което мога да те посъветвам е да намериш начина по който да я носиш,за да те дразни минимално докато порасне,имам предвид някакъв вид изсушаване,навиване,не знам точно,не съм те видяла за да кажа по конкретно.
Колко къса е става ли за разрошване,купи си някакъв продукт със силна фиксация,пяна, вакса, гел и действай.Ще видиш че след няколко дни няма да ти се струва толкова отчайващо положението.

# 2
  • Мнения: 131
Чувала съм , че от хининовата вода расте по-бързо. Но се съмнявам , че ще е колкото ти искаш бързо . newsm78

# 3
  • Мнения: 5 362
Колко къса е става ли за разрошване
Да,става.Толкова е къса.Но аз като не съм свикнала да ходя така..,но ще се пробвам с пяна или вакса.Благодаря ти за бързия отговор и съвет.

# 4
  • Smallville
  • Мнения: 994
А това е нещо което се надявам да те развесели поне малко Hug  bouquet

След отмъщението на фризьора...
Как да се отървете от кошмара, който ви сполетява, щом не случите на добър фризьор? Честно казано, чудеса не стават, но все пак можете да придобиете по-човешки вид, докато чакате косата ви да порасне.

Как ви връхлита нещастието?
Винаги по един и същ начин.
Седите на стола, а от огледалото ви се усмихва лицето на фризьора, повтарящ за стотен път: „О, колко ви отива!"
В същото това огледало бавно изплува образът на леля ви.
Същото късо каре, същите буклички над ушите.
В този миг нямате кураж да погледнете прическата отзад.
И какво ще видите? Обръснат тил?
После питате плахо и заекващо наистина ли беше необходимо това късо подстригване?
За да чуете категоричния отговор: „Вие пожелахте тази прическа. Казах ви, че косата ви е много къса за нея.
“Я вижте каква снимка ми показахте."
Ето тогава настъпва най-лошият момент.

Какво да направите?
Да се нахвърлите с юмруци върху фризьора? Да избухнете в ридания?
И каква полза... Злото е сторено, тъй че платете, съберете си нещата, приберете се вкъщи и влезте направо в банята.

Измийте косата си с неутрален шампоан, за да я освободите от тоновете гел и лак, фиксиращи омразните бабешки букли.
Нанесете подхранваща маска.
Много е полезна при късо подстригана коса, тъй като не само съживява травматизираната грива, но също така й придава по-голяма плътност.

Оставете косата да изсъхне естествено, за да видите как стоят нещата в действителност. Оттук нататък можете да търсите подходящи решения.

Възможните реакции

Ужаснa е!
За нищо на света няма да се покажа така.
Нашият съвет: Не излизайте тази вечер. Излишно е да се подлагате на злостните коментари на приятелките си. Ако и на другия ден все още не можете да се понасяте, идете при друг фризьор и го помолете леко да филира връхчетата ви.
Прическата ви ще стане по-въздушна и по-жива.

Не ми отива!
Фризурата е страхотна, но изобщо не е подходяща за вас.
Нашият съвет: В такъв случай се налага да адаптирате грима и стила си на обличане към прическата.
Сменете радикално макиажа, като подчертаете очите, Сложете си тъмни сенки и два пласта спирала. Целта на операцията е да модернизирате стила си, докато най-сетне се харесате.
Това е голямата тайна.

Много е къса!
Прическата е хубава, но е прекалено къса.
Нашият съвет: Срешете се „гладко". Пригладете максимално косата си с гел. Около месец ще трябва да избягвате буклите и обемните прически. През това време косата ви ще израсне с около един сантиметър. В дните, когато ви е тъжно, си слагайте ярка лента, която ще създаде илюзията, че косата ви е по-дълга.

Още малко помощ
За да помогнете на косата да израсне по-бързо, веднъж седмично масажирайте корените й с бадемово масло и редовно пийте витамини А и Е.

# 5
  • Мнения: 5 362
danibaby,наистина ме развесели с това разказче!Много истина има в него....
Благодаря ти за подкрепата и утехата! Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: X
Лелееее, как те разбирам!
Отивам аз веднъж на фризьор, показвам снимка в каталог, решавам, че дори да не е точно същата, ще ме докара на нещо подобно - да ама не!
Като почна да реже оня ми ти човек - накрая хем късо, хем бе никаква форма! След месец мъки отидох на друг фризьор поне някаква форма да ми придаде и да почна да я пускам да расте. В резултата от две години насам косата ми е по-скоро къса. Единственото хубаво нещо е, че на мен късо много ми утива.
От стимуланта на Икаров съм много доволна - косата ми видимо израстна, така че пробвай.

# 7
  • Мнения: 118
Освен хининова вода, стимуланта на Икаров има и един лосион Seboral Forte, които се води против косопад и за стимулиране растежа на косата. Може да опиташ с някои от тези продукти /на достъпни цени са  Sunglasses/.
Въпреки, че според мен скоростта на растеж е много индивидуално и много много не се влияе от разни мазила Confused

# 8
  • Мнения: 5 362
pandora,и на мен ми ходи късо,ама това този път е прекалено...
Стимуланта на Икаров не го знаех,но ще пробвам.Благодаря ти за отговора!

Иначе хининова вода си купих вече и преди малко си слагах от нея.

# 9
  • Мнения: 109
Хич да не се ядосваш!Щото няма смисъл (най-много да си докараш косопад от нерви Mr. Green)
Преди малко написах една рецепта в друга тема- "маска с мас,газ,..." пак в Красива мама.Виж я.Може да я пробваш, ако решиш.Успех и не се отчайвай. Hug

# 10
  • Мнения: 511
разроши я небрежно и така.няма друг изход.приеми го от добрата му страна,ти никога не би се постригала така,но сега си с къса коса а това е модерно.само напред и да знаеш тя със сигурност ще порасне пак

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Стимулант "Икаров", "Себорал Форте" и хининова вода.
За заличаване на щетите - много пяна и рошаво.   Mr. Green

# 12
  • Мнения: 5 140
Тедка завиждам ти, аз като отидох последният път на фризьор и и казвам искам късо, а тя ми махна 2 см от косата и ми вика така е добре. Не съжалявай косата расте все пак.
А за стимуланта на Икаров и аз съм доволна.

Искам и аз късаааааа прическаааааа. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 408
Аз си смених фризьора, защото все му се свидеше да ми резне повечко коса - нямало да ми отива с бретон и т.н. Да, ама не. Повече от година съм с бретона-нещо като прическата на Гала в момента, но не си я правя като нея. Аз съм доволна - като кажа на някой по възрастен от мен, че имам дъщеря на осем ми става смешно да го видя как видимо се затруднява да изчисли на колко съм родила. Завършва се с питането "Че не си ли родила твърде рано". Така, че разроши малко косата, облечи нещо спортно и се почувствай като тийнейджърка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт