Помощ-некоректна доставка на гарнитура?

  • 712
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 634
Купихме си наскоро холова гарнитура- тройка, двойка и фотьойл. Но фотьойла при самата доставка беше без 2 крака и хората, които го доставиха, казаха, че знаят, че липсват, няма нужда от подаване на рекламация и до края на седмицата ще ги доставят-имали си специален отряд за бързо реагиране и по спиди щели да ги изпратят от Сливен.
Минаха вече няколко седмици. Ходих преди 2 седмици-казаха, че краката са вече в София, но са в склада в Дружба и до края на деня ще пристигнат в магазина и те щели да ни се обадят-да отидем да си ги вземем и да си ги монтираме Thinking Е,не се обадиха. Отивам миналата седмица-вече леко нервна-попитах защо не са се обадили-доставените крака били сбъркани Shocked и не можели нищо да направят-трябва само да чакам Tired. Е аз така мога да си чакам 2 месеца.... Въпросната фирма имаха срок за доставка-35 дена, който отдааавна мина. И всеки път като вляза в магазина ме питат дали имам пусната рекламация, но аз нямам и им казвам, че съм тая с краката и те започват да звънят по склада и така. На пръв поглед 2 крака звучат смешно, но фотьойла стои още неразопакован, защото ако седна на него-ще го счупя-така че стои неизползваем.

Моля за съвет, ако може да ми помогне някой, понеже наистина аз така мога да си чакам 2 месеца, после да кажат-ама вие нямате рекламация и да си ме мотаят за 2 крака. Мислех за някакви неустойки, но договора им представлява като касова бележка- само имената на 2те страни,телефон и покупката. А и какви неустойки?!?!
Не знам-в тая държава толкова ли е трудно да се свърши една работа до край-не заклеймявам всичко, но подобни неща ми се случват сравнително често Crossing Arms

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Как така,знаели-не пускайте рекламация. Щом са некоректни-отдавна трябваше да пуснеш такава. И на майка кухнята , за да спазят срока я монтираха 2/3, след няколко дена останалата част, но се оказа, че нямали дръжки,половината кухня беше с дръжки, другата без. Щели да доставят. Доста време я забавиха. Само ежедневен тормоз ги вкарва в пътя. Всеки ден им досаждай за краката. Аз бих поикала да ми свалят тези от мострата, а тя да си чака новите крака- и без това на нея никой не сяда. И не бих си тръгнала докато не ми ги дадът- имат си договор в крайна сметка. #2gunfire

# 2
  • Мнения: 410
 Мен ме тормозиха четири месеца за детско легло. На края блъфирах, ще се обадя на колегите от данъчното, че сега съм в майчинство и не мога да ги погна аз. На другия ден ми доставиха леглото. Излишно е да ви казвам, че никога не съм работила в данъчното.

# 3
  • на път
  • Мнения: 2 804
А коя е тази фирма за да знаем и да не си поръчваме мебели там моля?

# 4
  • Мнения: 410
  Във Варна е. Драгнев е собственика и май е ЕТ. Така че няма шанс  да му налетиш спокойно!

# 5
  • Мнения: 420
 Grinning Изобщо не се чуди, а бъди досадна докрай. Ако много те мотаят се обади във федерацията за защита на потребителите. Хората се занимават точно с такива проблеми. Или поне ги заплаши. При мен свърши дори само заплахата работа - доставиха ми легло без табла за главата и без повдигащ механизъм. Доста ме разкарваха, но аз им досаждах всеки ден. Като ги заплаших за няколко дни решиха проблема и ако не го бяха решили наистина щяха да си имат работа с федерацията. В нета можеш да откриеш телефон и адрес конкретно за твоя град.

# 6
  • Мнения: 634
Ами като отида другия път явно ще прибягвам до заплахи, ако все още нищо не са предприели.
Аз се правя на добра в момента, понеже все пак имаше доста почивни дни, когато трябваше да ги доставят, но пък минаха и доста работни дни...
Фирмата е известна- Начеви и даже тук съм чела добри отзиви за тях.
Аз все още се надявам, че всичко ще мине тази седмица Praynig

# 7
  • на път
  • Мнения: 2 804
Фирмата е известна- Начеви и даже тук съм чела добри отзиви за тях.

 Hug Ето с това трябваше да почнеш. Още утре ще звънна на дистрибутора им за Варна да го алармирам - добър приятел ми е. Просто не мога да повярвам, че Начеви са си позволили такава простотия!!!

# 8
  • Мнения: 634
Благодаря ти Hug
До сега се държаха много добре и затова си мисля, че наистина е просто разсеяност заради празниците.
п.п. Аз съм от София, не знам дали ще може да помогне твоя приятел, но пак-благодаря  bouquet

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 10:53 от Irrrka

Общи условия

Активация на акаунт