М-м-м-ного вкусно нещо

  • 2 404
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 311
Днес направих нещо ново по съвет на приятелка и си облизахме пръстите,а мъжа ми каза,че вече всяка седмица иска да го яде непременно.Нарязват се картофки и гъбки-печурки на колелца,слагат се в съд за микровълнова-аз в йенски,и се разбъркват с масло повечко и гъбен бульон.Пече се в микрото на макс 15-20мин.всичко омеква от масълцето,а вкуса е ...незаменим.

# 1
  • Мнения: 634
Тъкмо седнах да се чудя какво да готвя днес и си намерих отговора- ще го опитаме тази вечер още Peace

# 2
  • Мнения: 2 534
Гъбките сурови или мариновани от буркан
Ще го пробвам със сурови (имам във фризера) , но понеже имам и течна сметана , смятам да излея и от нея , вместо бульон

# 3
  • Мнения: 1 448
А дали става и във обикновена фурна  Rolling Eyes

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще се пробва!  newsm10

# 5
  • Мнения: 2 784
Става и в обикновена фурна, но се слага малко водичка и се разбърква от време на време, ако ги правиш в тавичка, а не в йена.
Правя ги от години, много вкусни стават.

# 6
  • Мнения: 5 183
Зву4и вкусно, но моят съпруг определено ще попита това гарнитурата ли е...  Embarassed

# 7
  • Мнения: 4 380
Ако задушени картофи с гъби ви звучи вкусно, чудя се какви ли булмачи по принцип ядете. Close Close Close

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ако задушени картофи с гъби ви звучи вкусно, чудя се какви ли булмачи по принцип ядете. Close Close Close

Вкусно ми е , и  с пиле в гювечета съм правила и ми харесва.
А и не може всеки път завъртени манджи да се готвят

# 9
  • Мнения: 5 713
Ако задушени картофи с гъби ви звучи вкусно, чудя се какви ли булмачи по принцип ядете. Close Close Close

Хахахах, това беше върхЪ. Хубаво почваш понеделнишки....

Тоя " булмач " и аз го готвя, в тенджера обаче, задушено. Прибавям и лук, соев сос и черен пипер. Като махна от котлона поръсвам с копър.

# 10
  • Мнения: 2 784
Зву4и вкусно, но моят съпруг определено ще попита това гарнитурата ли е...  Embarassed
Да, аз го правя предимно като гарнитура по същата причина. Wink

# 11
  • Мнения: 3 268
Зву4и вкусно, но моят съпруг определено ще попита това гарнитурата ли е...  Embarassed
Да ,и аз ще го направя непременно,но като гарнитура.Синът ми и мъжо хич не могат без месце.Мен ако питате сложете вътре малко беконче или бейби пушени кремвирчета и ща става и за месоядни.

# 12
  • Мнения: 127
аз правя такива картофи, но в по - разширен вариант и пека във фурна. Сварявам картофи, нарязвам ги на колелца,поръсвам със унижерсална подправка и чесън на прах,слагам накакъв колбас(обикновено шунка),малко течна сметана(ако имам) и обилно поръсвам с кашкавал, и запичам. Става превъзходно. Peace

# 13
  • Мнения: 311
Ако задушени картофи с гъби ви звучи вкусно, чудя се какви ли булмачи по принцип ядете. Close Close Close

По принцип изобщо не ядем буламачи,а мъжа ми е месояден и то доста.Но това много му хареса,а другия път мисля да пробвам и със свинско.А иначе не разбрах комбинацията ли ти звучи гадно или ястието е твърде просто за теб?

# 14
  • USA
  • Мнения: 559
А какво е количеството на гъбения бульон? Трябва ли да покрива картофите+гъбите?

Общи условия

Активация на акаунт