Kakvi sa riskovite pri rajdane

  • 1 708
  • 34
  •   1
Отговори
Zdraveite,
Interesuva me seriozen edin problem, koito v1lnuva bremennata jena, a imenno v1prosa za izbora na na4ina na rajdane. Pro4etox informacij po v1prosa, no me iteresuva po skoro va6ij li4en opit, uoito ako jelaete mojete da spodelite. I taka - razbrax, spored edno izsledvane v BG, 4e 22% ot jenite predpo4itat estestveno rajdane, 38% cezarovo se4enie i 40% rajdane s obezboljva6ti sredstva-epiduralna anestezij naprimer. A naposled1k se govori i za rajdane v1v voda.

Bih iskala da zapitam ve4e rajdali jeni za tjxnoto mnenie, kakvo biha prepor14ali na b1de6tite maiki, imaiki v predvid  texnite prejivjvanij po vreme na rajdane.

# 1
  • Мнения: 1 382
Раждах нормално и бих го препоръчала естествено, но следващия път бих предпочела да е пак нормално, но във вода. Леко  Peace

!  За всички ще е по-лесно ако ползваш КРЕДОР Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 478
Ами по този въпрос ще получиш безброй мнения. Много е дъвкан. Най-доброто което можеш да направиш за себе си е да проучиш всеки метод много добре и да решиш сама за себе си кое е най-добро. Това е нещо, което никой не може да реши вместо теб, нито пък някой може да ти даде адекватен съвет, тъй като е много индивидуално за всеки. Можем само да изкажем мнение и опит. Аз мнение за видовете раждане нямам намерение да изказвам тук, но ще ти кажа, че родих нормално. Бях от тези, които плануваха раждане с епидурал, но по стечение на обстоятелствата не можах да го получа. Ами родих и без него. Раждането ми мина сравнително леко, само за 2 часа, имам само хубави спомени, никакви оплаквания, освен две, които не бяха директно свързани с раждането. Дето се вика на другия ден бях готова за второ Mr. Green. Ами при такова раждане просто няма как и втория път да не искам да си родя нормално. Само дето пак ще си настоявам за епидуралката  Wink, дано ме огрее,не си падам по мъченията и ако има начин да се предотвратят съм "ЗА". На теб успех и леко раждане каквото и да решиш.

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
И аз родих по естествен начин,но с окситоцинова система,че нямах добри контракции,но съм доволна-възстановяването след това е лесно.Вднешно време има голям избор,но аз съм за естеств.раждане,освен ако нямаш основателна причина за др.тип раждане.Успех.

# 4
  • Мнения: 2 616
Ох, и аз се чудя какво да избера и колкото повече чета, толкова повече се плаша, и ако знаете как ми се иска да си затворя очите и като се събудя всичко да е минало-някак си леко, безпроблемно  и безболезнено  Laughing Неусетно почти!  Grinning

# 5
Аз все още се колебая по въпроса, но вероятно решението ще взема, когато наближи момента. На този етап съм по-склонна да мисля, че няма нищо лошо в това жената да избере цезарово сечение като превенция на евентуални родови травми и последващи проблеми. Имам познати, които са раждали на около 30 г. и всички са избрали този начин.
Знам, че това е много индивидуален проблем, но ме интересува вашето мнение, защото всяка има различен опит и когато го сподели с другите може да помогне на тези които им предстои раждане и изпитват страх от неизвестността.

Благодаря Ви!

# 6
  • Мнения: 1 232
И аз родих по естествен начин,но с окситоцинова система,че нямах добри контракции,но съм доволна-възстановяването след това е лесно.Вднешно време има голям избор,но аз съм за естеств.раждане,освен ако нямаш основателна причина за др.тип раждане.Успех.
Peaceаз родих по същия начин,в системата ми вляха и обезболяващи не мога да ти кажа какви бяха,родих много лесно и бързо,възстанових се също толкова бързо.Съвет не мога да ти дам раждане с раждане не си приличат,може да започне нормално,а да завърши секцио,може и обратното зависи от това как протича раждането.Но от опит мога да ти кажа,че родих спокойна благодарение на това че избрах лекаря който ми наблюдаваше бременността,не казвам,че ако се оставиш на случайността няма да ти обърнат нужното внимание,просто спокойствието и увереността което имах в своя гинеколог съм сигурна ,че ми помогнаха и за по-лесно раждане,надявам се и на второ такова,желая го и на теб  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 232
Аз все още се колебая по въпроса, но вероятно решението ще взема, когато наближи момента. На този етап съм по-склонна да мисля, че няма нищо лошо в това жената да избере цезарово сечение като превенция на евентуални родови травми и последващи проблеми. Имам познати, които са раждали на около 30 г. и всички са избрали този начин.
Знам, че това е много индивидуален проблем, но ме интересува вашето мнение, защото всяка има различен опит и когато го сподели с другите може да помогне на тези които им предстои раждане и изпитват страх от неизвестността.

Благодаря Ви!
аз съм с миопия 5 диоптъра с първото раждане много драпах да родя секцио,лекаря ми ме увери,че не е нужно ,особено след изследване от офтамолог.Сега не съжалявам ,че избрах нормално, възстановяването е много по-бързо и се прибрахме на 3 ден в къщи.Това разбира се не означава ,че не съм за правото на избор,но възрастта особено до 35 години изобщо не единствен критерий за секцио

# 8
  • Мнения: 5 026
Аз родих по естествен начин и мисля, че възстановяването след то ва  е по-бързо. Но, както дойде....

# 9
  • Мнения: 74
maxmara, раждането не може да се планира. В последния момент винаги може да се реши нещо друго. Много зависи и от разположението на плода. Ако всичко е нормално и не е наложително цезарово, аз предлагам нормално раждане. Защото си има повече предимства, отколкото с операция. Поне това е моето мнение. Раждала съм два пъти нормално. Даже втория път се възстанових по-бързо от първия път.

# 10
А какво ви е мнението за епидуралната или спинална анестезия? И знаете ли какви други възможности за обезболяване се използват?
Поставянето на катетър в гръбначният стълб ми звучи малко страшничко.

# 11
  • Мнения: 24
Освен всичко споменато,  би трябвало и докторите да ти кажат как за теб ще е най=добре - има много фактори дали ще е нормално или секцио. Дали ти е нормален таза например и колко е голямо бебето  - за нормалното раждане, и много други...
При мен беше много тежко нормалното раждане (20часа) - а ден преди да ми започнат контракции докторите изведнъж откриха че имам леко стеснен таз, а бебето е голямо и би трябвало да съм със секцио Shocked. Да не ти разказвам как родих ooooh!
Иначе за избора на обезболяващи - не бързай - ако родиш за няколко часа - няма да ти потрябва. Мисля че можеш предварително да го обсъдиш с доктора си и да го решавате по време на раждане...

# 12
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз родих по нормален начин и горещо го препоръчвам на всички все още колебаещи се бъдещи мами! Бях без упойка и родих за 2 часа(първо дете) ! Леко раждане!

# 13
  • Мнения: 3 760
Раждах нормално и бих го препоръчала естествено, но следващия път бих предпочела да е пак нормално, но във вода. Леко  Peace

!  За всички ще е по-лесно ако ползваш КРЕДОР Simple Smile
Peace
В момента, в който по ТВ-то показаха ваната за раждане в "Св. София", с мъжО се спогледахме разбиращо и аз казах: "ще има второ"  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 896
Аз родих секцио и не го препоръчвам, следващото на всяка цена ще опитам да е нормално. Тук една мама от форума наскоро роди второто си дете нормално след първо раждане с операция и беше във възторг от преживяването.
Чисто статистически нормалното раждане е по-безопасно и за майката, и за бебето.
А и освен това раждането на дете е едно от най-важните неща, които един човек има да свърши през живота си, не искам докторът да го прави вместо мен.
Има много интересни статистики, че в страни където много жени раждат оперативно, самоубийствата сред тях са с по-висок процент. Просто им се отнема едно невероятно жизнеутвърждаващо преживяване явно.
Не че ние с бебо сме имали някакви проблеми, но кърменето ме научи какви невероятни неща може да прави женското тяло, когато го оставиш да работи естествено. Повече няма да позволя да съм пасивна в тези неща.
Иначе ако има сериозни, ама наистина сериозни медицински показания, разбира се секциото е оправдано.

Общи условия

Активация на акаунт