Изследвания при 6-тия месец

  • 967
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Интересува ме как и кога се взимат пробите за изследвания /кръв и урина/ на 6-тия месец на бебчето. Трябва ли кръвната проба да се вземе сутрин на гладно /просто не знам как ще стане това като ядем в 6:30/ или може и следобед? Къде го боцкат? А урината в какво се събира? Хайде опитните мами да споделят опит!
Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 160
При бебетата не е задължително  кръв да се взима сутрин. Отиваш когато ти е удобно. Боцкат пръстчето. Урината я носиш ти в лабораторията. Аз си бях взела едни специални пликчета от аптеката...ама забравих как се казваха (залепват се отдолу и после слагаш памперса докато се изпиша)
 Peace

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Кръв се взема от пръстчето,а за урината аз изпишках сина си в бурканче от пюре,дадох му сутринта около 100мл вода и той веданага пишка.Гледай само урината да не стои повече от 2 часа докато я занесеш в поликлиниката.

# 3
  • Мнения: 832
Не е възможно бебето да не яде. не е меобходимо да е на гладно. За урината се взимат колектори за урина, има за момиченца и за момченца, като го видиш, веднага ще разбереш как се използва, лесно е, но не е гаранция че ще успееш да събереш урина в него. Затова пробвай, сутринта, веднага щом се събуди бебчо, защото като се събудят - пишкат, разлепваш му памперса и го чакаш със шишенце, но си вземи стерилно от аптеката.

# 4
  • Мнения: 1 382
6-я месец взех много лесно урина. Взех едно стерилно шишенце от аптеката, пъхнах вътре пишоната да сочи надолу в шишето и отгоре памперса, и почаках, той тогава вода не пиеше. След по-малко от 15 минути резултата беше на лице Simple Smile

# 5
  • Мнения: 346
Взимането на урина става с колектори /различни за момченца и момиченца/. Трябва да се занесе и изследва до 1 час от взимането й.
Изследванията за кръв се взимат на гладно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 160
 ika_d : Мисля ,че не си права.....Когато отидох в лабораторията, там изрично съм попитала дали кръв се взима на гладно и те ми отговориха ,че за бебетата НЕтрябва да е  на гладно.....Пък и като се замисля как може да държиш едно 6-месечно бебе гладно докато му вземат кръв......все пак това е стрес за него Naughty

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 12:19 от MadGirl

# 7
  • Мнения: 2 897
При бебетата не е задължително  кръв да се взима сутрин. Отиваш когато ти е удобно. Боцкат пръстчето. Урината я носиш ти в лабораторията. Аз си бях взела едни специални пликчета от аптеката...ама забравих как се казваха (залепват се отдолу и после слагаш памперса докато се изпиша)
 Peace

И аз, има различни-за момченца и за момиченца-с тях е много по-удобно.

Кръв при бебетата не се взима на гладно.

# 8
  • Мнения: 547
Мога само да добавя, преди да сложиш колектора на бебчо го измий добре, за да не попаднат в урината някакви бактерии, които излишно да ви притеснят.

# 9
  • Мнения: 832
ika_d : Мисля ,че не си права.....Когато отидох в лабораторията, там изрично съм попитала дали кръв се взима на гладно и те ми отговориха ,че за бебетата НЕтрябва да е  на гладно.....Пък и като се замисля как може да държиш едно 6-месечно бебе гладно докато му вземат кръв......все пак това е стрес за него Naughty
Peace

Не ми е ясно, сутрин, когато бебето е най - гладно, как ще му обясниш че не трябва да яде. Ясно е че на бебе не може на гладно да се вземе кръв. И доколкото знам за кръвна захар е необходимо да си на гладно, дори и за възрастен.

# 10
  • Мнения: 5 362
При бебетата не е задължително  кръв да се взима сутрин. Отиваш когато ти е удобно. Боцкат пръстчето. Урината я носиш ти в лабораторията.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт