Студентите - как избират ВУЗ?

  • 447
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Имам син в 11ти клас и още не е много наясно какво иска да учи и къде да кандидатства догодина.
Ако има мами с опит в ориентирането на децата - към български или чужд университет, моля, споделете.
Вашите деца сами ли избраха какво им се учи, или им "помогнахте"?  Simple Smile Доволни ли сте от конкретен университет?

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За българските всяка година излиза справочник

# 2
  • Мнения: 3 740
Моята дъщеря е първи курс психология в СУ. Винаги е искала да се занимава с някаква хуманитарна наука, но не беше сигурна точно какво да бъде. Говорихме доста за различните варианти, събирахме информация - както за обучението, така и за реализацията след това. В края на краищата си избра психологията. Моята помощ беше в събирането на информация и готовността да обсъждаме вариантите. Когато се спря на конкретната специалност, пуснах и тема във форума  Wink с питане до психолозите за повече инфо.
Говорили сме за университети в чужбина, но тя засега предпочита да е в България, а щом тя не се чувства готова, аз не настоявам.

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Хубаво е да се прегледат кандидатстудентските справочници,там срещу всеки профил на обучение..пише какво ще се изучава и каква е реализацията един ден!Все ще има някакви наклонности или желания младежа LilibonГолемите така си избраха какво да учат,така и аз си избрах какво да уча сега Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 095
А мечтае ли си за нещо?  newsm78 Като какъв се вижда в мечтите си? Продавач, сервитьор, космонавт, лекар, администратор..... и т.н.

Може би това е изходния пункт. Моят син е на 12 години и си мечтае за автомивка. Вероятно ще се ориентира към професия свързана с коли.

# 5
  • Мнения: 11 607
Не е по темата, но все пак:

Дневник на студент:
1.4. Гладен съм.
2.4. Гладен съм.
3.4. Гладен съм.
3.4. Гладен съм.
5.4. Гладен съм.
6.4. Гладен съм.
7.4. Дадоха стипендията.
8.4. Не помня.
9.4. Не помня.
10.4. Не помня.
11.4. Гладен съм.
12.4. Гладен съм.

Успех в намирането на вашия университет!

# 6
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
ЕЕЕЕЕ,Цоцоланче, ми недей така с тоз гладен smile3514 дневник де no
 Thinking невсяко завършване на университет трябва да е задължително и на всяка цена,както и завършването не  Naughty означава намиране на най-добрата реализация след това! Аз съм на мнението,че децата ни трябва да продължат с висшето си образование само АКО те желаят това  Stop а не НА ВСЯКА ЦЕНА

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Ох, младежът не знае сам какво иска. "Да работя цар!" беше последното му предложение.  Simple Smile Ама като не се е родил в подходящо семейство...
Почти всички предмети му спорят, но няма идея какво да следва. Ще потърся справочника, дано си избере нещо от него. Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт