Предстои ни нов етап - отделна стая и отбиване

  • 1 031
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
Предстои ни един нов етап от живота - малката ще си има вече отделна стая до месец и предстои отделянето й. В момента от раждането си е спала в нейното легълце, като има периоди, в които спи в нашето за повече време от нощта, защото заспивам, кърмейки я и не я премествам. Има периоди, в който заспива в нашето легло и си остава там до сутринта. Суче поне веднъж нощем към 4ч, от време на време не се събужда. Например, ако е хапнала повече от обикновено ,,човешка,, храна или ако е изморена от деня...Чудя се как ще приеме спането в отделна стая...В същото време си мисля за отбиване...Как да и помогна сама да се насочи към това? Четох статиите в Библиотеката...Според тази http://www.bg-mamma.com/site/content/view/570/ и на границата между готова за отбиване и не.

Как изглежда кърменето на дете по-голямо от година?
Какво поведение можем да смятаме за естествено и правилно?
Например такова:
- Детето суче, за да заспи през деня или през нощта, при събуждане, на сутринта и след дневния сън.
- През нощта суче няколко пъти, основно в ранните сутрешни часове преди събуждане.
- През деня може да изпива от гърдата своите закуски, обеди и вечери. това ме тревожи отвреме навреме  Thinking
- Идва да суче, когато иска да се утеши по какъвто и да е повод (болка, страх, умора).
- Суче, когато е жадно.
- Щом майката влезе вкъщи след дълго отсъствие.
- Често суче, когато му е скучно и няма с какво да се занимава или когато майката застане в неподвижна поза, например, когато седи и разговаря по телефона
.
- Ако детето поиска да суче, е трудно да му се отвлече вниманието.


Как се държи дете, готово за отбиване?

- Постепенно през деня то започва да суче все по-малко.- случват се и такива дни
- Почти не се нуждае от утеха чрез сукане при разрешаването на някакви свои проблеми.
- Ако поиска да суче през деня и майката му предложи да почака и отвлече вниманието му, то дълго не се сеща за желанието си.
- Детето вече не се храни основно с кърма, може да заспи през деня с друг човек.

- Ако вечер в отсъствие на майката друг го сложи да спи, детето заспива безпроблемно. - това се е случвало два пъти, заспала е, но за сметка на това следващия ден беше залепена за мен
- През нощта суче рядко или изобщо не суче, а сутрин при събуждане лесно може да му бъде отвлечено вниманието.


Ще болдна, това, което важи за нея. Ами...болдването показва, че по-близо е до ,,не е готова,, отколкого до ,,готова,,.  Вече ми идва много май, иска ми се да понамали броя кърмене...Често се случва, особено когато е изнервена да се залепва за гърдата и така до край. Млякото свърва, става ми болезнено чак, но тя дърпа с всичка сила. Едната, другата, едната, другата Tired Нощем вече ме вбесява, има нощи в който не се наспивам  Sad ....уффф, може би не е много трагично положението, но бих искала да ми дадете идеи за понасочване в тази посока на джуджето, защото  smile3514 book

# 1
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз май съм ти казвала мнението си...
И ние бяхме в идентичното положение, само дето я преместихме по-рано сама в стая и тотално нямаше сън за мен... От едната стая в другата. И тя се лепваше за мен като гербова марка и край нямаше... ама едно такова... лигавеше си се. Я в градинката, я на виенското колело в София Ленд... Много ми се искаше да продължи дълго кърменето, но ще се надявам на следващото детенце. Накраря ги намалих с надежда, че сама ще загуби интерес. Но дори при 1-2 кърмения на ден пак си висваше там и не пускаше с часове... Заминах за седмица - не беше наложително, но реших, че трябва да се направи. Детенце плакало при бабата 1-2 дни и се свърши. Сега яде добре, спи по-добре (както и аз) и прекарва времето си в учене на нови неща.
Смятам че всяко дете си е различно и моето просто не беше готово за по-дълго кърмене. Щом кърменето ти тежи без огризения се ориентирай към приключване. Бабите много ще помогнат в случая, не знам как щях да се оправя с моето пристрастено кърмаче без майка ми...

# 2
  • Мнения: 2 323
... Накраря ги намалих с надежда, че сама ще загуби интерес. ....

Ани, как ги намали? Когато тпъгна на работа ли?  Аз съм нон стоп с нея, ако иска, няма как да не дам. Има моменти, в които сама ги докарва до 2-3 пъти, но е рядкост. А ако не съм била в къщи през деня и не е сукала естествено, така си наваксва сериозно, че Crazy

# 3
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
От моя опит мога да кажа, че при продължителното кърмене определено има моменти, в които ти писва и ти се иска да спрете. При мен има такива моменти, но те отминават в даден момент.... А също мога да кажа, че най-изнервящият период беше между 1 и 2 годинки, незнам защо... Може би поради всички признаци, които си изброила за по-голямо кърмаче, всичките важаха за нас в периода 1-2 годинки. Като стана на две, нещата определено доста се успокоиха и промениха - сигурно не го четеш за първи път. И аз не вярвах, че ще съм от тия късметлийки, при които на 2 години спират да се будят нощем, заспиват сами и т.н., но е факт - за моето голямо кърмаче вече важат с пълна сила признаците за готовност за отбиване. Аз, обаче, си имам причини да не искам да я отбивам още Laughing

Съжалявам че не мога да те успокоя, нито да ти дам съвет как да промениш нещата, просто, ако искаш да продължаваш да кърмиш, ще трябва да приемеш тази действителност Laughing а като я приемеш, ще ти стане по-леко някакси. Но пък ако нямаш желание и не се чувстваш по една или друга причина да го направиш - кърменето е двустранен процес и ако има при едната страна някакъв проблем, нежелание, спънка, той не може да продължава....

# 4
  • София
  • Мнения: 1 121
... Накраря ги намалих с надежда, че сама ще загуби интерес. ....

Ани, как ги намали? Когато тпъгна на работа ли?  Аз съм нон стоп с нея, ако иска, няма как да не дам. Има моменти, в които сама ги докарва до 2-3 пъти, но е рядкост. А ако не съм била в къщи през деня и не е сукала естествено, така си наваксва сериозно, че Crazy

Ами да, така или иначе и тръгнах на работа, това спомогна малко. Но както ти отбелязваш, като се върнех се започваше от вратата, не можех да си събуя обувките - тя си се самонастанява, аз си опитвам да си развържа връзките на маратонките, тя се сърди, че не й било удобно... С по-непознати хора и по-такава обстановка й отказвах, а тя ми отмъщаваше порядъчно и крещеше, да речем, в заведението - "Цица, циииица!", дърпайки ми блузата. Но така или иначе те вече излязоха от бебешкия период и трябва да има някакво "Не", разбират си прекрасно мъничетата какво може и какво не, така че не виждам нещо нередно. Не че съм се притеснявала нещо от обстановката, ама все пак, да не разчесвам чужди езици...
Кърменията обаче й ги намалих и преди да тръгна на работа - гледах повече занимания да има други - я пързалка (е да, лятото беше), я пясъчник, я книжки вкъщи, я игра с други деца. Течности, които обича (обожава чай например), сокче. Гризеше ябълки непрекъснато.
И както казах и преди без рев не се мина - тя плака 2 дена, аз плаках седмица, хич не бях готова.
Нищо, с второто.
Сега се утешавам с Бейлис... чакам те на гости да почерпя... Party

# 5
  • Мнения: 2 323
ООО Ани - аз ще дойда на тоз Бейлис и без да съм отбила Mr. Green, хубавите неща трябва да се учат от рано!
И аз май не знам какво точно искам - хем искам, защото съм изнервена вече от това дърпане и нервничене, от събуждането нощем и джвакането, от задължителното приспиване вечер, често и следобяд.Най-гадното на нашето приспиване вечер е, че тя заспива сравнително късно - към 22,30 и аз от умора почти винаги заспивам с нея. Често и с дрехите и понеже знам, че не съм готова за сън към 1 или 2 се будя да си сложа пижама и да си измия зъби, лице. Така до заспиването й съм с нея - или цока, или се занимаваме нещо, или и аз не знам, но нямам никакво време за нещо друго, за себе си да не говорим изобщо Confused..но пък имам ли гаранция, че с отбиването ще се успокоят нещата... newsm78
Далала, ако гарантираш, че след 2г. нещата се променят - хм...може и като кърмачка да си пия Бейлиса при Ани, пък и не само...Ако не - на 11 март 2007 те чакам пред къщи с бутилка Бейлис да удавя мъката  Laughing
Истин

# 6
  • Мнения: 4 242
Дали няма да му дойде много на детето и отбиване и отделяне с самостоятелна стая? Все едно казваш "аз бях до тук" Confused
Определено след 2г има промяна в поведението, режима и начина на сукане. Не ви е останало много, дано не са ти чак толкова много опънати нервите и издържиш още някой и друг месец. А и дано се променят нещата към желаната посока! Peace

# 7
  • Мнения: 2 323
Дали няма да му дойде много на детето и отбиване и отделяне с самостоятелна стая? Все едно казваш "аз бях до тук" Confused

И аз си го мислех.... Confused

Определено след 2г има промяна в поведението, режима и начина на сукане. Не ви е останало много, дано не са ти чак толкова много опънати нервите и издържиш още някой и друг месец. А и дано се променят нещата към желаната посока! Peace[/color]

При вас как се промениха нещата?

# 8
  • Мнения: 3 550
Хайде, не остана "служба"! Ей сега ще дойде март. И на мен ми е интересно да разбера как сучат двугодишните. Дано не са така пробивни като нашите мъници, че наистина е неудобно да ти ровят под блузата, и то пред познати.  Embarassed Аз на твое място бих изчакала с преместването в друга стая до след 2-годишна възраст. А чисто практически, довечера пробвай да си измиеш зъбите и лицето преди да легнете да спите.  Grinning  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 323
.... А чисто практически, довечера пробвай да си измиеш зъбите и лицето преди да легнете да спите.  Grinning  bouquet

Хаха - благодаря за съвета - аз това всеки път си го казвам, ама нали не съм се приготвила за сън, чакат ме чинии за миене...и така Laughing Много е спокойно в къщи към 1-2ч. Всичко свършвам много бързо, така че това си има своите плюсове  Wink

# 10
  • Мнения: 4 242
Чесно казано и аз домакинствам нощем Mr. Green, така че те разбирам за спокойствието и времето само за теб.

При нас да ти кажа какво се случи, докато се будеше задължитено на 2 часа да суче, Ива започна да се буди само веднъж, като се има предвид че в от 3 месеца вади кътници, дори в момента я мъчи предпоследния. По разбрана е вече, може да се говори и преговаря с нея, мога да и обясня и да ме разбере, мога да я заиграя или разсея и да отложа във времето кърменето. Примерно когато си иска навън на площадката, а ми е мого студено, и го казвам а тя ме загръща или проверява ципа на якето ми дали е закопчан до горе Mr. Green, не настоява, както правеше до скоро, не прави сцени. Ако все пак протестира и казам "след малко маме, като си идем у дома ще пиеш мляко колкото искаш", имало е случаи когато ме хваща за ръка и ми казва да си ходим у дома, което ми показва колко много иска в момента и след малко и давам Grinning
Аз не отказвам кърмене по принцип, винаги и навсякъде давам, смятам че нещата се получават с времето си и от само себе си, и наистина е така Peace Но е въпрос на нагласа май Thinking Винаги ми става мъчно като чуя, че на някоя майка и е дотегнало или е уморена и слага край, иска ми се да помогна, но едва ли е по силите ми.

# 11
  • Мнения: 829
я, да се допитам и аз за съвет по темата!  Wink

на нас ни предстои местене в собствена стая поради друга причина: очакваме попълнение номер 2 през август, живот и здраве  Grinning и въпреки че има доста време дотогава, иска ми се да съм подготвена какво ни чака и приветствам всякакви съвети и/или опит по този въпрос.

Мартин все още суче преди заспиване - и нощем, и денем (въпреки че денем може да заспива и в количка или в колата, ако се случи), но вечер само веднъж се случи да заспи без да суче, баща му го приспа, но аз бях в несвяст на спалнята до тях (поради първотриместърни гадежи  Sick). Вярвам, че ако сме упорити, може да се научи да заспива без гърда, но проблемът е, че татито много пътува и практически изпълнението на тази задача увисва за неопределено време... ох, отплеснах се  ooooh!

Нощем не суче вече от няколко месеца (ние го научихме), но сутрин със самото си събуждане си иска, а понякога нощем има нужда от милване, за да заспи пак.

Денем суче по много пъти: и за утеха, и за близост, но ако му откажа твърдо, поне за кратко мирясва. Навън му отказвам категорично, защото беше зима и брррр! Та схвана, че като кажа - у дома, то кандисва и у дома си иска своето! не забравя обещаното!!!  Mr. Green

Така, засега (в 4ти месец съм) не забелязвам никакво отвращение от негова страна спрямо вкуса на млякото, очаквам да видя след месец как ще е, когато се очаква да стане коластра...  Thinking Вече май не се и надявам сам да се отбие преди събитието август, но моята най-голяма грижа е как безболезнено за него и за нас да го преместим да спи в друга стая  и знам, че това трябва да стане месец-два преди появата на конкуренцията...  newsm78

идейки??? съвети??? моля  Praynig

# 12
  • Мнения: 3 550
Малейна, може би главната мъка на малките е, че искат да заспиват с нас. Сигурно не ги вълнува толкова къде ще е това, стига да са с мама. Поне това наблюдавам от моето момче. Ако му оформиш негова стая и му обясниш, че това е неговото легло и т.н., но запазиш засега заспиването с теб на новото място, може би няма да се стресне толкова. Щом заспи, се преместваш в семейната ви спалня. Ако те тревожи дели ще го чуваш, можете да ползвате бейбифон.

# 13
  • Мнения: 254
Боже, като ви чета и малко се поуспокоявам. Ние сме още съвсем малки сравнение с вас. А аз някакси се чуствам виновна че научих детето си да заспива единствено с мен и то сучейки. Може би защото за хората около мен не е прието...Всички деца, които знам си заспиват самички (не знам как) или ако са в леглата с майките си то поне заспиват с други ритуали - скубейки ги, галейки ги и т.н. Понякога ми е адски трудно че трябва и аз да си легна в 8 или 9 часа с малката, а не например с баща и  Simple Smile.Или заедно с него да отидем на гости и да я оставя на някоя баба (е тва вече е напълно абсурдно). Или заедно с нея да отидем някъде вечер... Това май е привилегия на изкуствено хранените бебета (и май започвам да разбирам защо толкова майки не искат да кърмят, не че нямат кърма, ще ме извиняват много, просто свободата им е по-важна).
Усещам че мислите ми започнаха да текат вече много хаотично, но на моменти наистина ми е много трудно.

# 14
  • Мнения: 829
Малейна, може би главната мъка на малките е, че искат да заспиват с нас. Сигурно не ги вълнува толкова къде ще е това, стига да са с мама. Поне това наблюдавам от моето момче. Ако му оформиш негова стая и му обясниш, че това е неговото легло и т.н., но запазиш засега заспиването с теб на новото място, може би няма да се стресне толкова. Щом заспи, се преместваш в семейната ви спалня. Ако те тревожи дели ще го чуваш, можете да ползвате бейбифон.
Steisi, напълно разбирам положението. Въпросът е там, че след няколко месеца ще съм нужна на друго, по- малко човече  Grinning и идеята ни беше засега таткото да се опита да поеме приспиването на бъдещия батко, а в последствие и да спи с него в началото, като го преместим в негова стая. НО татето много пътува и това донякъде спъва опитите да се приспиват двамката...

Освен това, четох, че стъпката "заспиване без сукане" си е направо стъпка към отбиване, нещо за което нашето хайванче хич, ама хич не е готово на този етап  Sad

Мислим да гласим детската стая през април, така че някъде там ще се опитаме и да го преместим да спи в своя стая. Дано дотогава имам план за действие  Rolling Eyes

Ден1с, за твоето детенце ти правиш абсолютно най-доброто в момента  Hug то е мъничко още милото, има нужда да се гушкате и да пие млекце  Grinning Макар това понякога да изморява мама, си струва отвсякъде!

Общи условия

Активация на акаунт