Въпрос за лечение на хламиди

  • 14 161
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 884
Здравейте! През месец декември проведох курс за лечение на хламидии заедно със съпруга си. Лекарят каза, че сега трябва да изчакаме 3 месеца, преди да си направим нови изследвания, и евентуално да проведем още един курс. Въпросът ми е дали може през това време да се направят другите изследвания- спермограма, цветна снимка и т.н. или трябва първо изцяло да се реши проблема с хламидиите? А тези три месеца на изчакване и предпазване не са ли малко множко?

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,

И на мен този срок ми се вижда твърде множко. Аз знам че 15-20денс след приключване на лечението трябва да се направят повторните изследвания.
Аз не виждам проблем да си направите другите изследвания, освен може би спермограмата, понеже лекарствата може и да оказват вличние на материала Wink

Какви лекарства пихте?

# 2
  • Мнения: 884
Азатрил и Доксициклин, като  продължителността на моето лечение беше със седмица повече, защото моите показатели бяха по-високи. Събраха ми се 20 поредни дни на прием на антибиотици. сега се замислям , че и тук-при лечението , времето си е множко... Thinking

# 3
  • Мнения: 4 324
Моите бяха 15.
Трябваше покрай празниците да идем на повторно изследване, ама така и не стана Sad

Сега пък се появиха други проблеми и пак не става Sad
Дано лечението е било успешно и не се налага втори курс.
Вие какви изследвания правихте? При нас само мен изследваха - и то с вагинален секрет.

Ако се изследва кръвта, знам че имаше няколко показателя, кои точно трябва да изследват или са всички на куп?

# 4
  • Мнения: 884
Правихме кръвно изследване и доколкото разбрах при него се изолират антитела, и то само на определен вид от тези гадинки.Това, което не мога да разбера е  дали тези 3 месеца почивка касае лечението , или не е безопасно бебеправенето  след този продължителен прием на антибиотици.А може би от курс до курс на лечение трябва да мине време.Просто като съм чела по темата във форума не съм забелязвала някой да споделя , че си е почивал цели 3 месеца.

# 5
  • Мнения: 740
Не мога да коментирам, но мога да споделя моето лечение - със същите лекарства 10 дни и втори кръвен тест - 10 дни след приема на последното хапче. При кървен тест се следи динамиката на показателите - при мен спаднаха с два пункта. Направих ЦС в следващия месец.
Приема на антибиотици влияе на качеството на спермограмата.

# 6
  • Мнения: 820
Да споделя и моя опит. Прием на Азатрил след положителният тест на вагинален секрет. След три месеца нов положителен тест на вагинален секрет и лечение със Сумамед. След още два месеца реших да си направя кръвен тест в друга лаборатория, резултата ме изненада - няма наличие на антитела Confused. Съвсем наскоро (около година след последния кръвен тест) си направих отново изследване на вагинален секрет и теста беше отрицателен. Останах със лекото съмнение, че може би не съм имала хламидии, но по-добре така отколкото да имам и да не ги лекувам.

На мен лекарят ми обясни че трите месеца са необходими за да бъде достоверен новият тест и да си сигурна, че хламидията е напълно излекувана. Относно спермограмата защо не попитате в специализирана клиника колко време след приема на антибиотик може да се направи.

# 7
  • Мнения: 884
Благодаря!Не питай старо, питай патило! Stop

# 8
  • Мнения: 108
За спермограма не знам, но цветна снимка мисля, че не можеш да направиш при наличие на хламидия.

# 9
imame  hlamidi.neznam kak tochno sme se zarazili.majat mi tvardi che ne e bil s dryga.az imam dve deca,sedq po cql den v kashti.moje li chrez oralen sex da se e zarazil,ottam i men

# 10
  • Мнения: 268
imame  hlamidi.neznam kak tochno sme se zarazili.majat mi tvardi che ne e bil s dryga.az imam dve deca,sedq po cql den v kashti.moje li chrez oralen sex da se e zarazil,ottam i men
ако имаш предвид може ли да се е заразил, ако са му правили орален секс - не, не може. в почти всички случаи хламидията се предава по полов път.

...Ако се изследва кръвта, знам че имаше няколко показателя, кои точно трябва да изследват или са всички на куп? ...

Верити, на мен са ми изследвали IgG (показва стара инфекция) и IgM (показва прясна инфекция) или вместо IgM може да се изследва IgA, което не знам какво точно показва. Според мен е добре да си пуснеш кръвни. На Рожбето в Плевен са й казали да не разчита на изследване за хламидия на секрет, не било достатъчно достоверно  Peace

# 11
Здравейте!Аз също си правих кръвен тест за хламидия(IgG,IgA) и излезе положителен.Предписаха ми 10дена ципрофлоксацин и 4глобули ломексин по схема.Същият тест трябва да повторя 3месеца след лечението.Ровейки се за проблема обаче,пак тук,но темата е "хламидия-как се мори тзаи гадина",прочетох,че изследването със секрет е по-точно.Направих и него-слава Богу-отрицателен.Въпреки всичко профилактично ми изписаха азатрил с гиналгин(глобули).TIHA VODA,ако искаш порови се малко в тази тема,макар,че има доста противоречиви мнения кога трябва да се повторят тези изследвания.Стискам палци за добри резултати

# 12
  • Мнения: 86
Аз имам изследван влагалищен секрет- отрицателен и IgG- положително. Отидох в Плевен да почвам инвитро и ми казаха, че влагалищтния секрет не е достоверно изследване, пуснаха ми отново IgG i IgA излязоха положителни. Последва отлагане на процедурата и лечение с Доксициклин 10 дни+ Изопринозин по схема и витамини естествено.

# 13
  • Мнения: 304
Писала съм в другата тема за хламидии ,но и тук да кажа и да споделя: Вагинален +, кръвни изследвания супер хубави и трите кръвни антитела бяха далеч под референтните стойности .Въпреки това лекаря каза да си пия антибиотика . Кога най рано мога да си направя нов вагинален тест . Лекарството изпих преди седмица.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Кали,ново изследване три седмици след спирането на антибиотика.

Общи условия

Активация на акаунт