Бебчо има много надуто коремче

  • 754
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте мами, бременна съм в 36 г.с. От 32г.с. бебчо има силно раздути черва и коремчето му е много голямо. По размер в 32 г.с. отговаряше на вече родено бебче. Чичо доктор каза, че може да е възпаление на лигавицата на червата или пък някакво запушване, но какъв е истинския проблем може да се разбере след раждането. Има ли мами с такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 144
Мила Pufinka незная какъв е този чичо доктор, който да стресира така мамчетата, които и без друго са под силен стрес последния месец преди раждането.  И след като не може да ти каже защо му е подуто коремчето и дали това е някъкъв проблем, се чудя защо изобщо го констатира и те притеснява. Незная на какъв ехограф са те гледали, но едва ли толкова прецизно може да се определи дали и колко е подуто коремчето. В последните месеци, доколкото знам размерите на бебчо дават отклонения и са различни при всички бебчета, най-вероятно нищо си му няма на детенцето, затова не се притеснявай преди да се роди то. На него в момента му е необходимо ти да си щастлива и да чакаш със спокойствие раждането му.
Желая ти леко раждане и много хубаво и здраво бебче. Успех.

# 2
  • Мнения: 2 631
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, ЕЙ! Hug

Преди да родя сина си, ми казваха, че е доста едър - роди се 3950 гр., което не е чак толкова много. Но коремчето му наистина беше доста издуто /като на недохранените сомалийчета hahaha/ - и като новородено и по-късно. Доки нещо се притесни и ни изпрати на ехография на всички вътрешни органи. Оказа се, че нищо му няма - просто физиологическа особеност, да задържа газове. Сега, като го сравнявам със сестра му, та той въобще не пръцкал /упс!/. Sick

УСПЕХ! Peace

# 3
  • Мнения: 72
Ходих при трима чичовци-доктори и тримата казах, че не е нормално подуването на коремчето, но е срещан проблем, който се решава с медикаменти след раждането.

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 11:00 от pufinka

# 4
  • Мнения: 1 030
На мен пък ми казаха, че бебето е много малко..На всичкото отгоре родих 23 дни преди термина и така се бях изплашила преди раждането / щото и корем нямах почти/..А пък бебето се роди 2800, всички се изненадаха

# 5
  • Мнения: 2 005
Мога единствено да те посъветвам да отидеш на триизмерен ехограф за твое успокоение,чувала съм че на него всичко се виждало по-добре.Е,малко е по-скъпичък прегледа,но за да си спокойна newsm78Но според мен нищо обезпокоително няма,не ги слушай много тия Доктори NaughtyИ на мен ми бяха казали,че бебо ще се роди под нормата за нормално родено бебе,но се оказа че не са прави.Родих ме се 3.350 и 52см.СПОКО МИЛА! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт