гестационни седмици

  • 1 034
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
здравейте момичета.
можете ли да ми кажете нещо повече за това как се определят г.с.
моята лекарка има едно календарче и всеки път като ходя ме пита за първи ден от последна менстр.и все ми казва че съм с една седмица по - малко спрямо моите изчисления.
моля ви ако може да ми помогнете че вече се обърках.според нея започвало да се смята не от първия ден на последната менст. , а няколко дни по късно.
последно ми дойде на 10.10.2006 г. вторник и според мен утре/вторник-09.01.2007 г /трябва да влизам в 14 г.с.

# 1
  • Мнения: 7 718
Първият ден на последната менструация е първият ден на първата гес. седмица.

# 2
  • Мнения: 2 019
Първият ден на последната менструация е първият ден на първата гес. седмица.
Peace

# 3
  • Мнения: 371
Първият ден на последната менструация е първият ден на първата гес. седмица.
Peace

# 4
  • Мнения: 2 663
МАии аз точно като теб ги сметнах и според мен е точчно така.Утре влизаш в 14 г.с. , което ще рече , че днес е последния ден на 13 г.с. Ама лекарите примерно казват на 13 седм и 4 дни - 13-та , аз за мен това е завършена 13-та  и вече четиринадесета, нали за това се казва "В" еди- коя си седмица

# 5
  • Мнения: 22
МАии аз точно като теб ги сметнах и според мен е точчно така.Утре влизаш в 14 г.с. , което ще рече , че днес е последния ден на 13 г.с. Ама лекарите примерно казват на 13 седм и 4 дни - 13-та , аз за мен това е завършена 13-та  и вече четиринадесета, нали за това се казва "В" еди- коя си седмица
но когато бях в 9 и 3 дни според мен ,тя каза 8 1/2.И по термин . в сайта е 17 юли и според ултра звука е същия.освен да отида на друг лекар.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
sysy, и аз съм с термин 17 юли Grinning и първи ден на последна менструация - 10 октомври. Правилно си си изчислила термина и г.с. Странно, но и гинеколожката от ЖК, която ме наблюдава ме е писала с термин 27-ми и ме смята с една седмици и кусур по-назад.
Може би смятат от деня на оплождането т.к. последния път, преди пак да ми определи г.с. с календарчето си, ме пита не за първия ден от м., а за датата на трансфера /ин витро съм/, което обаче не би трябвало да е правилно.

# 7
  • Мнения: 83
Има калкулатор в сайта,можеш и там да изчислиш
http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

# 8
  • Мнения: 689
Първият ден на последната менструация е първият ден на първата гес. седмица.
Peace
последно ми дойде на 10.10.2006 г. вторник и според мен утре/вторник-09.01.2007 г /трябва да влизам в 14 г.с.
Peace

# 9
  • Мнения: 22
Лекси,страхотно!много се радвам за съвпадението.
нали знаете има една книга с развитие на бременността на л . перну.все се чудя за коя седмица да чета

Общи условия

Активация на акаунт