проблеми със захранването - дайте съвет

  • 367
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
От около месец се захранваме, но за съжеление без успех  Sad Опитах всичко ,което знам, но не помогна и за това се обръщам към по-опитните майки за помощ.
И така на 6 м. започнах да му правя плодови пюрета, той не ги прие с възторг докато не му дадох банан. Оттогава не иска да опита нищо друго. Сутрин му правя банан с ябълка или круша , а следобед започнах да му правя зеленчуци ,но не иска и не иска - затваря си устата и се обръща,а ако го излъжа и му тикна нещо в устенцето - започва да се дави или повръща.. опитах : морков, тиква ,тиквичка, авокадо, батата (сладък картоф), една сестра ми се скара и ми каза да правя супа, та му сварих картоф, морков, тиквичка с лук и магданоз - същия успех.. пробвах да му ги разтварям с кърма - пак нищо.. от няколко дни започна да отказва и банана и вече само като види насочената към него лъжица и започва да се сърди и плаче.
Пробвах да го храня като е много гладен или пък скоро след кърмене ... същия резултат
вече се чудя дали да не спра за известно време и после да започна наново с опитите ,за да не е много изтормозен  newsm78
не знам дали му стига кърмата, защото последния месец качи само 300гр. за разлика от 1 кг. - предишния месец. А и започна да се буди нощем да яде, а вече от няколко месеца не сме се кърмили нощем.
За да довърша картинката - отказва да яде от шише - нито АМ нито кърма.
Ами описах ви цялостната ситуация, надявам се да може да ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 547
Доколкото виждам от лентичката ти вие се захранвате от по-малко от месец, а за такъв кратък период си му дала да опита прекалено много нови вкусове и консистенции, включително и супа?!
Нормално е да отказва твърдата храна и ако все още не е готов за захранване. 6 месеца е ориентировъчна възраст за захранване, а не е момента, от който изведнъж детето започва да яде твърда храна без никакъв проблем.
Моят съвет е да спреш със захранването за седмица-две докато бебчо се успокои, след което започни много бавно и постепено да му предлагаш твърда храна докато свикне с нея и сам не започне да приема повече. В никакъв случай не го насилвай.
Успокой се и ти. Важното е, че кърмиш - до 1 година това е най-важната храна за бебчо и мисля, че той сам ти показва от какво има нужда  Simple Smile!

# 2
  • София
  • Мнения: 555
И ние имаме подобен проблем, а сме вече доста по-големи. Хапваме по малко плодови пюрета, а от зеленчуците признава само тиква. И наддава по-малко от вас.

# 3
  • Мнения: 203
Като гледам сме приблизително на 1 възраст и аз започнах да захранвам преди около месец и също без успех. С една дума имаме и сходен проблем. Само дето аз започнах с зеленчукови пюрета и след няколко зеленчука въведох банан и ябълка. Също не бих казала, че е очарван от новата храна. Само на 2 пъти хапна с удоволствие по 60 гр., едното беше готово пюре от ябълка и морков, а другото картоф. От 1 седмица обаче отказа всичко, държи устата затворена и това е. Трудно се кърмим. Като се поразтърсих за съвет по форумите, всички ме насочиха към растеж на зъбите, не знам дали си се замисляла за това, тогава е възможно да откажат твърда храна, да загубят апетит и да си върнат нощните хранения.

# 4
  • София
  • Мнения: 555
И аз на зъби го отдавам засега, защото и Радина суче доста малко напоследък, освен че отказва твърдите храни.

# 5
  • Мнения: 1 382
Пробвай да спреш за малко, може да не е готов, въпреки че има 6 навършени месеца. Може и зъбче да никне Simple Smile

# 6
  • Мнения: 294
Мерси за съветите, май наистина ще спра за малко, че го измъчих горкия.
Иначе още няма зъбки и всеки път като нещо е крив го отдавам на това,но нямам представа дали е така наистина..

Общи условия

Активация на акаунт