Спанак

  • 1 481
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,откога мога да давам спанак ?На 4 месеца сме.А още праз,лук,магдноз,копър?
Благодаря
 

# 1
  • Мнения: 2 897
След осмия-деветия месец дадох,а праз доста след това.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 034
Изчакай със спанака поне до 10 месеца, в спанака има най-голяма вероятност за нитрати. Праз дадох за първи път от кухнята към 1.5г., лук , магданоз и копър започнах да давам след 6 месеца.

# 3
  • Мнения: 100
От 5-я месец давам пюре със спанак на Ганчев.Малката го папка с удоволствие.Лук също съм давала,но копър и магданоз още не сме пробвали.А спанака е полезен заради желязото.На тази възраст бебетата изчерпват запасите си от желязо,затова смело папкайте спанак.

# 4
  • Мнения: 5 026
Спанак дадох на 9 месеца, праз-преди 3 дни, а останалите неща присъстват в менюто от около 6 месец.

# 5
  • Мнения: 1 448
Ако спанака го купуваш, накисни го за няколко часа в студена вода /това е изпитан съвет от Блонди  Heart Eyes/, мисля, че копър и магданоз също може да се дава, но най-добре изчакай с лука и праза, че може да му докарат стомашни проблеми на детето  Wink

# 6
  • Мнения: 5 362
Спанак дадох на 9 месеца
И аз някъде там.

най-добре изчакай с лука и праза, че може да му докарат стомашни проблеми на детето  Wink
PeaceТака е.

# 7
  • Мнения: 2 936
аз започнах да давам след 10-11 месец !праз след година.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Спанак, магданоз, копър дадох на 7 месеца. Праз и лук - на 9.

# 9
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
спанак съм дала след 6-я месец от пюре на Хип, не съм купувала и аз да й правя, а другите неща все още не присъстват в менюто ни, но от това което чета ще й дам лук в пюрето другия път

# 10
  • Мнения: 1 382
Раничко ви е за спанак според мен. Лично дадох на 7 месеца. Лук и магданоз също. Все още не съм давала праз Simple Smile

# 11
  • Мнения: 417
Моето бебе е на 4 месеца и 4 дена и си и давам пюре от спанак съвсем спокойно.Тя много си го харесва и си го хапва с голямо удоволствие.Защо трябва да чакаш?То има някой майки,които си държат две годишните деца само на кърма че другото ядене не било полезно.Аз не одобрявам тези неща и мисля че бебетата не трябва да се лишават,има си храни подходящи за съответната възраст и мисля,че вече много взе да се преувеличава с тва късно захранване,навсякъде всеки това ти повтаря..бла..бла..бла Не си лишавай бебето и давай смело.

# 12
  • Мнения: 772
спанак дадох след катрофа и моркова.имам от село-екологично чист Mr. Greenбеба много го харесва.лук слагам рядко а праз съм давала веднъж.подправки също слагам по едно-две листенца.

# 13
  • Мнения: 729
Аз също дадох вчера спанак на Моника.Тя много го хареса.Лук също съм давала .Купувам пюретата на Ганчев.Тях най-много ги харесва.nina 84 подкрепям те.И аз захраних рано и не съжалявам.Не мисля да си лишавам детето от тези храни.В тях има много ценни витамини.Нима това изкуственно мляко е по-хубаво.

# 14
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Има пюренце със спанак и сметана на Хип, точно от 4 месеца.Аз се ръководя от тях.Едва ли ще създадат продукт неподходящ за бебета...

Общи условия

Активация на акаунт