Моля, помогнете! E. Coli по време на бременност

  • 928
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Моля, помогнете ми! Откриха ми някакви E. Coli в изпражненията. Бременна съм в 9-ия месец. Казаха, че се лекувало с антибиотици, иначе, в противен случай, по време на раждането трябвало да съм в изолатор! Ами тия антибиотици няма ли да навредят на бебето - нали е абсолютно забранено по време на бременност да се пият антибиотици?
Ако някой е имал подобен проблем, моля да ми даде някаква информация по въпроса. Благодаря

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Аз имах Е coli по време на първата бременност. Лежах дори в болница, бях на системи и обезболяване, защото направих 4 поредни бъбречни кризи. Пих антибиотик - Аугментин.
Не се притеснявай въобще, има антибиотици които не вредят на плода. Пила съм антибиотик - Зинат - и заради пневмония и то в началото на бременността. Към 6тата седмица.  Лекарите преценяват най- добре, не се притеснявай и се лекувай Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 443
Мимоза2,не се притеснявай,като гледам си в голям месец и няма да има проблем да се лекуваш.На мен също ми откриха такива бактерии и то съвсем в началото,къде ли не ходих,кой ли не питах.Когато влязох в 5-я пих Аугментин,въпреки че нямах в урината,а само във влагалището и нямах температура (следях се редовно като си пусках стерилна урина)-изписа ми го докито,консултирах се-не вреди на плода.Потърси с търсачката,темата е дискутирана няколко пъти тук.Опасно е ако имаш Стафилококи.Не се притеснявай,а се лекувай.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 443
Откриха ми някакви E. Coli в изпражненията.

В тази връзка искам да попитам-тези изследвания по каса ли са и влизат ли в тези,които се правят по време на бременност?Защото в града от който съм не правят изследвания на изпражнения на бременни.Освен това от докторите зная,че тези бактерии са чревни и е нормално да присъстват там.Не е хубаво,когато ти ги открият във влагалището,а още по-зле е ако ги има в урината,защото засягат бъбреците и могат да доведат до инфекции и бъбречни кризи.

# 4
  • Мнения: 276
Благодаря, момичета, за успокоението. При мен тези бактерии са в изпражненията и май, така като ви слушам, слава Богу. DARI_76, изследванията са по каса и влизат в тези, които се правят по време на бременност, но чак в деветия месец, като ти дават направлението за хоспитализация. Друг е въпросът, че май наистина не са задължителни за всеки град и не навсякъде ги правят. Благодаря ви за отговорите

# 5
  • Мнения: 83
Мимоза, преди да вземеш каквото и да е лекарство те съветвам да повториш изследването в друга лаборатория. Грешки стават често.....замърсяване на пробите също....
Ако пак ги има - момичетата са ти написали, че има антибиотици, които могат да се пият.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
по въпроса за антибиотиците-мисля,че все пак трябва дя се довериш на преценката на лекарите.АЗ ПИХ ДВА ПЪТИ АНТИБИОТИК ЗАРАДИ БАКТЕРИИ В УРИНАТА ДОКАТО БЯХ БРЕМЕННА-ВЕДНЪЖ В 16 Г.С. И ПОСЛЕ В 7 МЕСЕЦ

# 7
  • Мнения: 41
Аз също имах E. Coli по време на бременноста и така и не се махнаха .Пих антибиотик аугментин и нищо.Излекувах се след раждането. Няма опастност за плода,това го знаех от гинеколожката си.

# 8
  • Мнения: 1 111
 Големият ми син се роди с конюктивит, причинен точно от тези бактерии.Попаднали са му в окото по време на раждането.Оправи се с Гентамицин крем.Мисля, че с вагинални таблети може да се лекуват по време на бременност.За таблетите за пиене съм чувала, че са опасни.

Общи условия

Активация на акаунт