заместено хранене и балансирана диета

  • 434
  • 4
  •   1
Отговори
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Здравейте,

Бебо е на 8 навършени месеца и имам заместено следобедно хранене (заместено с каша с плод обикновено, понякога със зеленчук). Искам да заместя още едно хранене (това към 10 ч.) и съм в чуденка с какво да го заместя?? Знам че само с плод не е препоръчително. Иначе бебо суче 3-4 пъти на ден и след това (освен на закуска) му давам плод, зеленчук или каша. Т.е. поема твърда храна 3-4 пъти на ден. Сукането му е интензивно сутрин и вечер, с по-слаб интерес през деня  Confused

Захранваме се от 5.5 месеца, имаме въведени доста зеленчуци и плодове, безглутенови каши (ориз, елда), както и от седмица глутен (овес). Месо също въведох - 2-3 пъти седмично, само пуешко засега, мисля скоро да въведа пилешко и заешко. Млечни продукти и жълтък не съм въвела, но май ще се престраша този месец поне с едното.

Искам да уточня че зная преобладаващата парадигма в този чудесен форум е, че до годинка не трябва да се замества хранене. Не искам да провокирам дискусия на тази тема - моето решение е да кърмя до годинка (живот и здраве) - уважавам решението на всеки тандем мама-бебе за друг подход.

Молбата ми за съвет е - с какво да заместя второ хранене?? Без да форсирам въвеждане на нови храни скоростно. Изчетох сума таблици за кое кога се въвежда, но съм объркана как да предоставя добре балансирано хранене на бебо с 2 заместени хранения.

Благодаря предварително.

Сърдечни поздрави и благодаря, че ви има - често чета и май сте основната причина да кърмя вече 9-ти месец  Grinning

# 1
  • далечно
  • Мнения: 1 029
само аз ли съм в такава чуденка нелепа   Confused  Embarassed

# 2
  • Мнения: 280
Абе,доста съм позабравила за захранването,отдавна не съм чела.
Мисля си обаче,защо не пробваш сутрин да даваш зърнената храна,каквато и да е тя,а следобяд да оставиш по-леко хранене-някакъв плод,засега с изцедена кърма,за да е пълноценно,а като въведеш млечни,с извара,или сирене?

# 3
  • Мнения: 1 584
Привет,

по схемите за захранване тук препоръчват обедното хранене да се замести със зеленчуково/месно пюре, а следобедното с безмлечна каша с плодово пюре.

# 4
  • далечно
  • Мнения: 1 029
благодаря, мами! напоследък не цедя кърма - 4асти4но е мързел, оба4е и бебо не може да се концентрира, ако до него бръм4и помпата (електри4еска ползвам, ама и с ръ4ната се заиграва), а без бебе да су4е от едната страна, докато аз цедя другата цеденето/поти4ането на кърма ми е ад

Общи условия

Активация на акаунт