токсоплазмоза въпрос

  • 1 200
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,има ли вероятност ако имаш токсоплазмоза да не можеш да забременееш?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
не пречи на забременяването,но ако имаш и забременееш,може да увреди плода и/ или да предизвика аборт.

# 2
  • Мнения: 3 166
Абсолютно не пречи на забременяването. Но причинява различни увреждания на детето.при всяко положение зависи от стойностите на титъра при изследаването.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 163
ако се разболееш до 3м от бременността- спонтанен аборт, от3м нататък раждаш мъртъв плод или увреден, а последните месеци от бременността раждаш видимо здраво дете, което в по-късните години може да се установи че има изоставане в развитието.

# 4
  • Мнения: 3 166
ако се разболееш до 3м от бременността- спонтанен аборт, от3м нататък раждаш мъртъв плод или увреден, а последните месеци от бременността раждаш видимо здраво дете, което в по-късните години може да се установи че има изоставане в развитието.

 newsm78
Не всичко казано е вярно.  Съвсем не е задължително да се стигне до спонтанен аборт през първите месеци. Второ -всичко зависи от стойностите на титъра при изследванията. По ред причини ми се наложи да се позапозная по-отблизо с въпросите за токсоплазмота. Не че знам всичко,но написаното горе звучи твърде крайно и зловещо. Според стойноститенатитъра се преценява дали да се предприеме лечение или е най-добре да се премахне плода поради риск от сериозни увреждания.

# 5
  • Мнения: 888
Всичко зависи от това дали става дума за вече прекарана токсоплазмоза(както бях и аз),или за дали си заболял по време на бременността.
Ако вече си боледувала от болестта-няма абсолютно никаква опасност бебето да бъде увредено.Аз като забременях имах същите притеснения,да не би като съм прекарала преди време болестта няма да се отрази по някакъв начин на бебето и ме изпратиха до ХЕИ за изседвания.Коментарът от лекарките там беше....тия какво ми пращат мимиче,карало вече болестта.При нея няма никаква опасност за нищо.Опасност има,ако вече си бременна и има съмнение,че си се заразила.Тогава последствията са страшни.

# 6
  • Мнения: 511
аз имах токсоплазмоза по време на втората бременност.титъра ми беше 1 към 360.след месец падна на 110.родих прекрасно здраво дете.но мисълта ми биши че когато е висок титъра се посещово паразитолог и се взимат мерки.кокгато е навреме няма страшно.

Общи условия

Активация на акаунт