Избор на екип в Шейново?

  • 1 561
  • 9
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Мили мами, моля да ме извините, че пускам такава предполагам многократно дискутирана тема, но търсачката не работи...
Ситуацията е следната:
По препоръки си избрах конкретна докторка в Шейново, при която да раждам (не желая да споменавам имена). Смятам да й платя "на ръка" след раждането. Сега от една позната разбирам, че трябвало да се заплаща на самата болница допълнително за "избор на екип" . Аз наистина не мога да разбера откъде накъде трябва да заплащам тази сума, при положение че не искам цял екип. Или - ако така и така си платя на екип, то дали трябва да плащам и на лекарката отделно? Но още по-конкретно зададен въпросът ми звучи така:
Има ли вариант да си платя само на докторката, но не и на болницата?

# 1
  • Мнения: 139
за да не плащаш на болницата, мисля, че единствения начин е тя да е дежурна в момента на раждането ти.
в противен случай мисля, че трябва да платиш.
в Шейново си има ценоразпис и там излишно е споменато, че избор на екип (по подразбиране доктор, всеки доктор си работи с конкретна акушерка и анестезиолог) се заплаща, 100 лв мисля, че беше.
а, заплащането на доктора на ръка е абсолютно нерегламентирано и си е личен избор.
неизбежно е, за съжаление, след като избираш сама доктора.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 718
за да не плащаш на болницата, мисля, че единствения начин е тя да е дежурна в момента на раждането ти.
в противен случай мисля, че трябва да платиш.
в Шейново си има ценоразпис и там излишно е споменато, че избор на екип (по подразбиране доктор, всеки доктор си работи с конкретна акушерка и анестезиолог) се заплаща, 100 лв мисля, че беше.
а, заплащането на доктора на ръка е абсолютно нерегламентирано и си е личен избор.
неизбежно е, за съжаление, след като избираш сама доктора.
така е, и аз имах уговорка с д-р, но си платих и тези 100лв.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 079
След като си избираш конкретен лекар, това значи, че "си слагаш главата в торбата", наемайки си цял екип за раждането, или казано по просто - раждаш с уговорка.
На ръка след раждането или не, парите, които ще платиш на твоята лекарка са въпрос на твой личен избор, но някои доктори имат конкретни тарифи, както чувам. Самата ти лекарка ще ти "напомни учтиво" да си платиш 100 - те лв на касата, за да има тя с какво да се отчете и да оправдае идването си, когато се наложи, а не е на смяна. Така поне ми обясняваше моя лекар, при който раждах (с уговорка). Цялата тази глупост е съчинена с цел да се премахне корупцията и плащането на ръка (на последващата сума), тъй като гарантирано от тези 100 лв лекарят ти взима процент. Но както виждаш, пари и след това се дават.  #2gunfire Хубава работа, ама българска (както казваше един мой познат).
Много е недоизмислена цялата тази сума, която дължиш на болницата, но това е "процедурата". Твоя воля.  Peace
Леко и безаварийно раждане ти желая! Hug

# 4
  • Мнения: 34
И аз раждах в Шейново - платих си на мой доктор , той не беше на смяна дойде специално за мен , но аз нищо не съм плащала на болницата освен  за вип стаята!
Много съм доволна и не съжалявам за избора си !  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 132
Аз също раждаш в Шейново и платих на избрания лекар той е дал на анестезиолога внесъл е сумата за избор на лекар и т.н според мен трябва да се разбереш с избраната от теб докторка.
Леко раждане.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
за да не плащаш на болницата, мисля, че единствения начин е тя да е дежурна в момента на раждането ти.
в противен случай мисля, че трябва да платиш.
в Шейново си има ценоразпис и там излишно е споменато, че избор на екип (по подразбиране доктор, всеки доктор си работи с конкретна акушерка и анестезиолог) се заплаща, 100 лв мисля, че беше.
а, заплащането на доктора на ръка е абсолютно нерегламентирано и си е личен избор.
неизбежно е, за съжаление, след като избираш сама доктора.
така е, и аз имах уговорка с д-р, но си платих и тези 100лв.
И аз си платих и на доктора, и на болницата  Peace Можеш да се разбереш с доктора дали в сумата, която ти е казал е включил и тези 100 лв. или ще си ги дадеш отделно.

# 7
  • София
  • Мнения: 771
Най-добре си питай докторката съвсем директно, тя ще ти каже. Освен това таксата към болницата за избор на екип е 150 лв. , поне така прочетох вчера в самата болница.

# 8
  • Мнения: 155
Няма начин да не платиш. Аз раждах с уговорка в Шейново. Платих след раждането на доктора, а тя ме подсети да си платя и за излбор на екип  100лв. Двете неща макар и привидно свързани, нямат нищо едно с друго.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Най-добре си питай докторката съвсем директно, тя ще ти каже. Освен това таксата към болницата за избор на екип е 150 лв. , поне така прочетох вчера в самата болница.
Може вече да е 150 лв.  Peace Преди година беше 100 лв, но сигурно вече са вдигнали тарифата  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт