помогнете-кървящи венци

  • 7 852
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
здравейте!!!
първо искам да се извиня,ако се повтарям с въпроса,но търсачката във форума не работи(пак).
и сега въпроса ми-от две седмици имам кървящи венци и ме интересува,ако вие сте имали такъв проблем да ме посаветвате какво да правя.................и още нещо да пипитам във връзка със зъбите-ако се наложи вадене на зъб,правилно ли е използването на упойка,понеже моя стоматолог ми каза ,че е безопасно и  упойките вече не били вредни за бебето и майката.

# 1
  • Мнения: 1 448
Когато бях бременна отидох да ми махнат зъбния камък, че така ми кървяха пак венците  Rolling Eyes Или си вземи Оралпротект има за венци специално  Peace

# 2
  • Мнения: 2 529
Ако се наложи да ти вадят зъб е препоръчително да се направи с упойка (ти представяш ли си иначе каква ще е болката, 4 зъба имам извадени преди 3 години и имам опит  Wink) и да наистина се смята, че упойката не вреди на плода  Simple Smile

Иначе за кървящите венци виж първо дали имаш зъбен камък за почистване и после пробвай паста за зъби Пародонтакс или Лакалут и мазане на венците с гел за кървящи венци или пръскане и жабурене с Тантум Верде. Успех!  Peace

# 3
  • Мнения: 125
И аз имах кървене на венците.Знам че смрадликата стяга.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368

Иначе за кървящите венци виж първо дали имаш зъбен камък за почистване и после пробвай паста за зъби Пародонтакс или Лакалут и мазане на венците с гел за кървящи венци или пръскане и жабурене с Тантум Верде. Успех!  Peace
[/quote]

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
вода за уста оралпротект форте Peace

# 6
  • Мнения: 330
И аз страдах от кървящи венци и моя стоматолог ми беше предписал жабурене с "астрингиращ чай", продава се обикновенно в билковите аптеки и паста за зъби Лакаут актив.При махане на зъбен камък и кървяще венци винаги я използвам и съм много доволна. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 645
Преди да разбера че съм бременна ходих на зъболекар и понеже много ми кървяха венците ми предписа антибиотици и вода за уста.Но така и не ги започнах-до два дни разбрах че съм бременна
През цялата бременност бях като река от кръв Cry-не бяха води за жабурене,не бяха пасти за зъби-УЖАС- дори в осмия месец много започнаха да ме болят зълите ooooh!
На другия ден след като родих ставам да си мия зъбите- и чудо -нито капка кръв Shocked
Така съм и до днес-незнам как стана,нищо не съм правила по-различно-просто родих и край с кървенето Peace
Като отидох чааак след година на зъболекар се оказа, че зъбите и венците са ми в перфекно състояние- само един кариес за година и девет месеца и никакъв помен от болни венци
Дано и при теб да стане така-стискам ти палци и леко раждане  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 382
Вадиха ми зъб с упоика докато кърмя, така че си мисля, че няма да е проблем за плода Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 271
Аз ползвам паста за зъби за парадонтит.Най-обикновена  на Астера.Евтина,но действа!Смени си и четката с такава с мек косъм!
Можеш да се жабуркаш и с отвара от смрадлика!Много облекчава!(Не случайно се ползва и за подмиване след епизиотомия!)

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 23:14 от petia47

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Едно от неудобствата на бремеността е засилването или появата на гингивит. В повечето случаи след раждане отшумява. Можеш да пробваш и още нещо. Веднъж дневнво в продължение на 10 дни намазвай джобчетата с разтвор от кислородна вода и нишадър. Да стане като кашичка, и престоява около 3-4 минути върху венците. Както и всички други метди, изброни от момичетата.

# 11
  • Мнения: 817
Аз също имам кървящи венци.Ходих да ми махат зъбния камак и зъболекарката ми каза да не се притеснявам -след като родя ще се оправят сами

# 12
  • Мнения: 239
аз се жабурках с САНДРИН (струва около 3лв. и се слагат няколко капки в вода )

# 13
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
миех си зъбите с лакалут.но чесно казано не ми помогна много.кървенето спрч веднага след като родих

# 14
  • Мнения: 4 473
Задължително посети стоматолога си. Нека провери имаш ли зъбен камък - почиства се лесно, а най-често той е в основата на въпросното кървене. Ползвай паста за зъби Лакалут актив и си вземи Сандрин за промивки. Ефектът е сигурен. Peace

Общи условия

Активация на акаунт