Как дадохте сирене за първи път?

  • 3 399
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Аз още не съм давала и се 4удя как да го направя.
Мислех да направя попара.Не знам оба4е дали първо трябва с нещо друго да съм давала сирене и масло.А и дали мога да я направя с АМ, а не с 4ай или вода.
После си мислех да го сложа в някое от зелен4уковите пюрета, ама в кое.Те са все едни комбинации, дето не знам към кое би станало.А и аз към всяко зелен4уково добавям и тиква,4е ни е любима и по-лесно минават Simple Smile.А тиква и сирене...
4удя се дали пък да не сваря един картоф, да го размеся с АМ,за да не е много сухо и да сложа сирене там.
А и колко сирене като за пръв път.
И какво да е?Мислех краве, 4е ов4ето е по-мазно.
Вие как захранихте със сирене?

# 1
  • Мнения: 5 713
Със сирене захраних като сложих в зеленчуковото пюре. Беше овче, по-малък е рискът от алергия. Краве дадох към годинката, както и масло. Тогава почнах да правя и " попара " от разни ядки / овесени, ръжени../. Сирене и АМ не съм давала заедно.
Така че, ако искаш, свари картоф, сложи малко зехтинец и сиренце, колкото орех. Също така може и морков, за да е по-сладичко. Аз добавях и маслини.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Лелее, колко въпроси Simple SmileМожеш да даеш сиренето както искаш, всяко едно нещо което си изброила може да се комбинира със сирене.Само дето попара с АМ и сирене ми звучи гадничко, но всеки си има вкус SickАко правиш попара с чай, то нека да е от шипка, понася се най-добре от бебетата.Както и да захраниш, сиренето трябва да е колкото кибритена кутия.Аз захраних с краве сирене в попара от чай, масло и сухар.Масло се слага колкото нокътя на малкия ти пръст.Може тиква и сирене, може с картоф и АМ...всичко може, стига да е малко като за начало и на бебето да му хареса.

# 3
  • Мнения: 1 263
Вече са ти отговорили. Моето мнение се покрива с казаното от Вери и Биляна. Само да допълня - мисля, че козето сирене беше най-добро за въвеждане, после овче и после краве.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
мисля, че козето сирене беше най-добро за въвеждане, после овче и после краве.
На мен педито ми каза обезателно да е краве.Никога няма да забравя племенницата ми като беше малка и сестра ми я захрани с козе домашно сирене.Изака се и дупето и беше като изгоряло, за минути стана алено червено чак до кръста и се образуваха рани.Закархме я в Пирогов по голо дупе, нямаше как да се допре нищо до кожата.Лекаря се хвана за главата, каза че е алергия от козето сирене.
 Не искам да плаша никой и не казвам, че при всички деца се получва, но никога няма да забравя как пищеше от болка детето.

# 5
  • Мнения: 2 897
В попарата му го дадох аз Peace

# 6
  • плевен
  • Мнения: 1 249
В попарата му го дадох аз Peace
Peace

# 7
  • Мнения: 315
Дадох днес за първи път, с попарката по случай 8-мия месец! Хареса и. Дадох козе, и засега всичко е о.к, но ще изчакам няколко дни, та да видим Simple Smile

# 8
  • Мнения: 27 524
Детето ти не е толкова малко, не си задавай толкова много въпроси, давай го по-отгоре, не се притеснявай. Грабвай някакво сирене за уЩите и му дай. Както искаш, с каквото искаш, само да не е с месо.
Аз му дадох чисто, на малки бучици. И досега само така си му го давам. На около годинка започнах някъде.

# 9
  • Мнения: 619
в пюрето му дадох за първи път,сиренето беше краве. Peace

# 10
  • Мнения: 5 391
С кус-кус.

# 11
  • Мнения: 5 362
С попарата.

# 12
  • Мнения: 4 621
Аз дадох с попарата - обезсолено краве сирене.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
С попара с чай.
Слагала съм и в зеленчуково пюре, и в супа.

# 14
  • Мнения: 8 505
С попарата и аз.

Общи условия

Активация на акаунт