питане относно такса в детска ясла

  • 636
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Тъй като аз съм студентка се възползвах от правото да плащам половин такса в детската ясла. Наложи се да преместим малката в друга ясла и оттам ми казват, че нямам право да  плащам половин такса, защото уча задочно. Да, но в предишната ясла детето ми ходи цели осем месеца и никой не ми е  направил забележка, че   нямам право на намаляване, защото съм задочно. Не,че ми е за 20-те лева, който ще спестя. Просто се чудя как така се получава такова разминаване. Не можах да намеря  нормативен документ, в който да проверя как точно стоят нещата. Просто въпрос на изясняване Hug

# 1
  • Мнения: 3 740
НАРЕДБА за определяне и администриране на местни такси и цени на услуги, предоставяни от Столична община
http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=24

Виж това дали ще ти свърши работа.

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Ето новия текст на същата наредба:
http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=75
Цитат
...Чл. 41. (1) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за:
1.  деца с един родител;
2.  деца чиито родител отбива военна служба;
3. деца единият от родителите на които е редовен студент или редовен докторант....
Важи за редовно, а не за задочно. Излиза, че в първата ясла не е трябвало да плащате по-малко Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Ето новия текст на същата наредба:
http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=75
Цитат
...Чл. 41. (1) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за:
1.  деца с един родител;
2.  деца чиито родител отбива военна служба;
3. деца единият от родителите на които е редовен студент или редовен докторант....
Важи за редовно, а не за задочно. Излиза, че в първата ясла не е трябвало да плащате по-малко Peace
Въй,въййй(както казваше една персона  от Биг Брадър Joy), в  първата  ясла цели осем месеца са се минали Laughing

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Ами-и, тяхна грешка  Sunglasses

# 5
  • София
  • Мнения: 903
Ето новия текст на същата наредба:
http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=75
Цитат
...Чл. 41. (1) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за:
1.  деца с един родител;
2.  деца чиито родител отбива военна служба;
3. деца единият от родителите на които е редовен студент или редовен докторант....

Аз съм редовен докторант и ми казаха, че трябва да плащам такса като за работещ(без 50% намаление) - вече близо две години плащам така. В крайна сметка - кое е вярното?  newsm78

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
И аз съм докторант.
Досега ни нямаше при студентите - виж чл. 21 в линка на секстет:
Цитат
Чл. 21.  (1)  (Изм. - Решение № 2 по Протокол № 50 от 24.03.2003 г., Решение № 11 по Протокол № 52 от 12.05.2003 г.) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за деца на самотни родители, деца, единият от родители на които са редовни студенти или отбиват редовната си военна служба.
Новата Наредба е от Декември 2006-та (линка, който съм дала аз) Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 903
Благодаря ти ЕлиТ.   bouquetЩе проверя новата наредба. Явно от градината не са си направили труда да ни уведомят за новата наредба.

# 8
  • Мнения: 920
Аз съм всепризната злоба в това отношение. Не познавам законите.
Учиш задочно, а детето ти ходи на ясла. Значи имаш възможност да работиш. Къде е логиката да плащаш по-малко.

# 9
  • София
  • Мнения: 888
Аз съм всепризната злоба в това отношение. Не познавам законите.
Учиш задочно, а детето ти ходи на ясла. Значи имаш възможност да работиш. Къде е логиката да плащаш по-малко.

Не е нужно да има логика. Просто ако може  да се плаща по - малко защо да  плащам повече - това е моята логика Grinning

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А сега... би ли си доплатила? Twisted Evil Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 888
Цитат на: Juana link=top :mrgreen:ic=155268.msg2998813#msg2998813 date=1168365837
А сега... би ли си доплатила? Twisted Evil Laughing
не Mr. GreenДа са мислили като са ми взимали удостоверението,че съм студентка Laughing

Общи условия

Активация на акаунт