рак на гърдата или просто възпаление?

  • 3 488
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте момичета,
досега не бях влизала в "Здравословни проблеми, здравна каса....", но за мое огромно съжаление се наложи. Снощи открих бучка между мишницата и гърдата си, която боли като я натисна по- силно, после проверих за още и открих 2, но доста по- малки. Не посмях да търся още... А тази сутрин си направих тест за бременност и той показа втора чертичка, бледа, но ясна. Възможно ли е бучките да са само от възпаление...или са ракови... как да разбера? На какъв доктор да отида?  Моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 1 079
И аз така си намерих бучка и страшно ме боляха гърдите - помислих си ,че е рак ходих на лекар гледаха ме с ултразвук - нищо сериозно .Лекарката ме попита да не си бременна ?Прибрах се вкъщи и да положителен тест .Но съвета ми все пак е да отидеш на лекар .Аз ходих в Ракова и бяха много любезни докторите , само знам ,че в първите месеци не трябва да се правят снимки и мамографско изследване - не трябва да се облъчваш .

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Възможно ли е бучките да са само от възпаление...или са ракови... как да разбера? На какъв доктор да отида?  Моля за съвет.

Направи си ехограф и ако се наложи, лекаря ще те насочи към мамолог или хирург-онколог.
Предполагам, че при теб само възпаление.

# 3
  • Мнения: 741
Преди да разбера,че съм бременна в очакване на цикъла,имах такива бучки и от двете страни.Много се уплаших понеже работя в химиотерапия и всяка бучка ми прилича на тумор.После разбрах,че просто ми бушуват хормоните и от това се увеличават лимфните възли и стават болезнени,а в тази област те са в изобилие.Освен това ако има тумор той е  само един ,а не няколко.Така че най-вероятно си бременна,стискам ти палци да е така!

# 4
  • Мнения: 176
Много, Много благодаря за съветите Ви!!!
Отидох при личната ми лекарка и тя каза, че е от бременността. Било съвсем нормално. Даже още бучки можело да се появят.
И все пак да не се считам все още за бременна, тъй като не се знае дали все пак няма да ми дойде...След 4-5 дни ми е цикълът. Но аз си се радвам на бременността, колкото и кратка да е тя. Стискайте палци да е успешна...
Желая много здраве и на вас!!! Обичам ви!!   Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 741
Честито и успех! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 6
  • Мнения: 176
 Благодаря !!!  txtloves txtloves

# 7
  • София
  • Мнения: 11 657
От сърце ти желая да си бременна!Един от първите симптоми на бремеността е подуването на гърдите и това,че стават чувствителни и болезнени.При мен преди всеки цикъл се появяат такива подутини /бучки/,особено на едната гърда.
Ако решиш все пак се консултирай с мамолог или гинеколог.

# 8
  • Мнения: 410
 Предполагам, че просто са ти чуствителни лимфните възли. Когато е болезнени не са страшни, опасное когато не боли. Аз ходих в онкологията. Там е без направление и се ходи на гръден хирург. Късмет!

# 9
  • Мнения: 176
Благодаря на всички ! Наистина сте много добрички. Обичам ви и ви желая здраве и много радостни моменти в живота...!!!

# 10
  • Мнения: 512
Преживяла съм ужаса да си мисля, че съм болна от рак - и като последна идиотка 2 месеца не отидох на лекар - имах подути и силно болезнени гърди, престанах да нося сутиен, нощем се будех, като се обръщах в леглото - от болки.
След като се престраших и отидох на лекар се оказа хормонален проблема - мина с 2-3 месеца мазане и пиене на хормони.
Но докато висях и се паникьосвах преди да вляза при доктора си говорих с доста от другите жени, чакащи за преглед - някои от тях наистина имаха рак. Всички ме успокояваха с думите - "не бой се, то ако е нещо лошо - не боли". После питах и доктора - и той каза същото - обикновено туморите не причиняват болка (това е една от причините бавно да се реагира на тях).
Стискам ти палци да си родиш едно прекрасно бебенце! Бъди здрава и спокойна!

# 11
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Това са увеличени лимфни възли,щом са болезнени,не е тумор,всичко е на хормонална основа.Честита бременност и едно сладко бебенце да те зарадва тази година. Hug

# 12
  • Мнения: 176
Praynig  Много благодаря отново!!!! Дай Боже всекимо това щастие!!!!!!  Praynig

# 13
След първото раждане ми остана бучка. В работата имахме профилактични прегледи и установиха, че става въпрос за "мляко". Тази бучка си я носих още доста време (на моменти болеше). Забременях втори път 6 години по-късно и отидох отново да мамолог да питам може ли да кърмя. Интересното беше, че през тези 6 години си имах значително коластра, изцеждала съм се всеки месец. Мамолога ме прегледа с ехограф, каза ми че всичко е добре и да отида като спра да кърмя. Естествено не отидох, защото време обикновено не остава, а критиките колко лоша майка съм не спират.

Та 4 години след това се реших да отида на гинеколог по повод коремни болки - имах възпаление, цитонамазката беше нормална след лечението. Поисках направление за мамолог, но интересното е, че цикъла преди да отида на мамолог ми беше по-различен. Не знам дали в резулат на лечението на възпалението, но този път имах напрежение в гърдите преди цикъл. Интересното е, че като мина месечния ми цикъл бучката вече я нямаше. Прегледа при мамолога потвърди липсата на бучка, а още си пазя бележката от първия преглед при мамолог с маркираното място на бучката.

Така че както се казва ако си предразположена може само от страх да си докараш нещо, не всяка болка непременно е нещо страшно.

Общи условия

Активация на акаунт