Има ли мами завършили дистанционно....

  • 4 008
  • 27
  •   1
Отговори
Здравейте мами!Може би темата ми не е за тук  newsm78 и ако трябва я преместете.Искам да ви попитам има ли такива които са завършили дистанционно обучение за магистар в Свищов.Много бих искала да споделят как е ,трудно ли е Thinking и въобще всичко.Много ще съм ви благодарна Wink,че съм в една чуденка newsm78

# 1
  • Мнения: 54
Привет!

Аз не съм мама, но съм завършила една и ми предстои да завърша втора магистратура там. За трудно, не е трудно, има доста интересни специалности и това е (до колкото ми е известно) най-дотъпната магистратура съпоставена с качеството. Реално ще си учиш сама, но преподавателите са много отзивчиви и ако имаш трудности, когато им пишеш мейли, отговарят, обясняват и насочват. На изпити не се заяждат, за дипломните проекти успях да се уговоря и да пиша по теми, които ми бях интересни. Това беше изключителна възможност за мен да се задълбоча в неща, които ми бяха интерсни. Лично според мен си заслужат трите сместъра, като все пак зависи и към каква специалност си се насочила.

А и нещо много мило за мен - на абсолвенския бал на първата ми магистратура се запознах с момчето на живота ми  Heart Eyes как да не съм доволна  Joy

# 2
  • Мнения: 2 270
А бихте ли дали някакъв сайт на Свищовския университет, за да се запозная с условията. Искам да запиша още една магистратура и още не съм се насочила към ВУЗ, бихте ли обяснили по-подробно за дистанционното обучение - какво представлява, трябва ли да се ходи до Свищов (на мен ми е доста далеч, а и нямам възможност да отсъствам дълго).
Предварително благодаря

# 3
  • Мнения: 189
И аз се включвам да следя темата.
И на мен ми е много, много нужно икономическо образование и  съм се насочила към магистърските за неспециалисти в Свищов. С двете хлапета е почти невъзможно да отсъствам за повече от един ден от вкъщи, така че дистанционната форма много ме устройва.
В интерес на истината Търново ми е по-близко, но там не съм наясно с качеството на обучението.
Дано не се разсърдиш gigiko, но и аз с удоволствие ще се възползвам от отговорите на твоя въпрос.

# 4
  • Мнения: 189
http://www.uni-svishtov.bg/intranet/cmdo/default.asp
Това намерих за дистанционното обучение в Свищов. Рових там преди няколко месеца, но честно казано доста въпроси си останаха без отговори тогава.

# 5
  • Мнения: 115
Ами аз в момента съм точно на тази вълна. В момента се опитвам да си попълня изпитните материали, тъй като срока е до 20,01 и съм в няква малка паника.
Иначе за работеща жена с дете и никакво свободно време това си мисля, че е най-добрата възможност. Пък и в Свищов качеството е добро, изобщо немож го сравняна с икономическото образувание в Търново примерно.
Дано не изкрейзам до 20,01, че февруари сесия ме чака.

# 6
Добре че ме обнадеждавате! Grinning Аз май все се чудя newsm78 и накрая все се отказвам.В един сайт четох ,че много зависи каква специалност се запишеш за да мине всичко по лесно.Но дали е така  newsm78А тези допълнителни материали дали ще се справя сама вкъщи то с моето зверче ученето е малко трудно а и от  newsm28 1ironing wash hang newsm64 дали ще ми остане време smile3529
Искам да те попитам Гери Добрева кога се подават документите за магистратура.В сайта пише ,че може и март но все още /нали и сега започва годината/няма по актуална информация.В цената пише че се включват и всички учебни материали и че всичко се води в корп.ЮГ Така ли е? ThinkingА колко дни отнема/т.е да присъстваш в Свищов/?Ох само въпроси задавам но ми се иска всичко да разбера .Ще ви бъда много благодарна smile3525

# 7
  • Мнения: 4 546
аз завърших там преди няколко месеца. ако целта ти е да научиш нещо - май ще си дадеш парите напразно. ако просто искаш да имаш диплома - препоръчвам ти го с 2 ръце. изпитите са пародия - дават ти да ползваш учебника на повечето. чувах, че в някои специалности /финанси по-точно/ имало един-двама преподаватели, които са по-строги. но като цяло, имах чувството, че преподавателите са специално инструктирани да не късат студентите, които са дистанционно. а оценките бяха все високи - 5, 6 тук-там 4.
квартирите - в нещо между студентско общежитие и хотел. запазваш си стая предварително, цените бяха към 10лв на вечер. нашите изпити бяха в същата сграда, в коята спяхме. в общи линии - много съм доволна - всичко е измислено така, че да ти е удобно.ако имаш въпроси - питай  Grinning
най-добре питай по телефона за записването. аз като ходих, уж конкурс щеше да има, ама не - направо ме записаха.
присъствието в свищов - ами зависи как ще ти се паднат изпитите и какъв ти е транспортът до там. максимум седмица.
допълнителните материали - зависи какъв предмет ще запишеш. аз моите сама си ги правих. не е задължително да решаваш всичко от от тях.
В цената пише че се включват и всички учебни материали и че всичко се води в корп.ЮГ Така ли е?
да!

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 09:42 от herelina

# 8
  • Мнения: 54
Ще се опитам да отговоря на колкото мога повече въпроси Simple Smile
Обучението е по три семестъра, поне магистатурите, които аз съм учила. Първите два семестъра се държат по 4 изпита, за 4 дни, а третия (който при мен и за двете магистратури беше отложен, защото нямах време да пиша дипломна) е за защита на дипломния проект. По време на семестрите трябва да се напишат и изпратят до канцеларията на дистанционното обучение казуси по предметите. По време на записването има семинар, на който са организирани срещи с преподаватели. Там се поставят изискванията за попълването на казусите, преподавателите обясняват основните моменти, които ще бъдат засегнати в предмета и съответно предлагат своята помощ.
На времето (преди 3-4 години), предполагам и сега е така, аз кандидатвах само с оценката от дипломата от бакалавърската специалност. Приемат доста хора, като най-големия интерес е предимно към няколко специалности.
За Търново това, което съм чувала от хора, учили там, е че нещата не са особено сериозни и задълбочени. В Свищов може много да научите, стига да ви се занимава и чете, но и да ви понамързява, пак ще има голяма полза.
Лично при мен, досега, където и да се съм се срещала с работодатели, всички са били много по-впечатлени от свищовските ми дипломи отколкото от дипломата ми великия Софийски университет (нищо против университета, просто специалността ми е Публична Администрация, а на всякъде в частната сфера се котира икономиката.
Изключително съм доволна и ми беше много интересна първата ми магистратура: Международен бизнес и мениджмънт, което реално е Международни Икономически Отношения - много интересно и актуално. Втората е Фирмен контролинг и счетоводен мениджмънт - доста звучна, но май само това. Не ми допаднаха учебниците, прекалено еднакви и доста от нещата, които се учат ми се струват приложими само в академичната сфера.
Голямата бутаница, т.е. където има най-голям наплив са Финансите (мисля, че се води Финансов мениджмънт), но пък познавам доста хора, които понаучиха нещо за финасите след магистратурата и успяха да си намерят работа като финасисти.
Познававм и хора, завършили Мениджмънт на търговската дейност, което също не е лошо.
За неикономисти също видях, че има интересни специалности на сайта най-долу.
В цената действително се включват всички материали и учебници, изпитите се провеждат в корпуса, като ваша си е грижата къде ще нощувате по време на "сесията", корпусът е най-доброто решение.
И като за край: много зависи какво търсите - ако искате да станете много добри специалисти или да се задълбочите много в някоя област, това няма да стане с тези магистратури, но ако искате да сте наяно с някои неща и го правите за себе си (и за дипломата, разбира се) - чудесно е. А това, че пропадавателите не дебнат - ами в крайна сметка всеки сам се е записал там, по собствено желание, преполага се, че всички са големи хора и знаят какво правят, а и не всеки може да е добър във всички предмети, всички работят или имат други не по-малко отнемащи време ангажименти, и на преподавателите им безпределно ясно, че студентите не са отделяли по 12 часа на ден за учене. Въпреки, че аз имах колежки (40-50 годишни), които така бяха изкълвали учебниците и наистина знаеха, не си й помисляха да преписват и сега са доста доволни.

# 9
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Темата живо ме вълнува в момента.Мисля да запиша магистратура там септември месец,евентуално.Herelina как става класирането по специалности?Защото аз съм завършила бакалавър по Стопанско управление,а определено не искам да продължа със същата специалност.Имали някакво изискване за успех,защото моят не е висок,към 4 и нещо Embarassed.Какви са семестриалните такси?Това че изпитите минават лесно ме успокои малко,защото с малко дете в къщи и работа,няма да ми остава време за четене много.

# 10
  • Мнения: 4 546
Andrea, разгледай тук:http://www.uni-svishtov.bg/intranet/cmdo/
аз лично не съм се явявала на конкурс, само  ме питаха за успеха ми какъв е /и моят беше 4 и нещо/. и като си дадох документите, които искат - веднага ме записаха.
Цитат на: mirence в сряда, 10 януари 2007, 09:44
А това, че пропадавателите не дебнат - ами в крайна сметка всеки сам се е записал там, по собствено желание, преполага се, че всички са големи хора и знаят какво правят, а и не всеки може да е добър във всички предмети, всички работят или имат други не по-малко отнемащи време ангажименти, и на преподавателите им безпределно ясно, че студентите не са отделяли по 12 часа на ден за учене. Въпреки, че аз имах колежки (40-50 годишни), които така бяха изкълвали учебниците и наистина знаеха, не си й помисляха да преписват и сега са доста доволни.

с това не съм много съгласна. все пак с тая диплома отиваш да кандидатсваш за работа и ако си я взел с преписване - знаеш колкото и другите кандидати,които нямат диплома, но имаш предимство пред тях на хартия. не че и аз не съм се облагодетелствала от това, но не е редно.
аз не исках да записвам специалност, която да е коренно различна от бакалавърската, нито пък същата специалност - исках да я допълва. горе-долу всичко го бяхме минали по основните предмети. единственото ново за мен беше "електронна търговия" /аз записах Мениджмънт на търг. дейност/. ако някой запише икономическа специалност, а преди това не е учил икономика , сигурно ще има какво да научи, ако си направи труда   сега се сетих, в този случай първият сеемстър има един изпит в повече и таксата е малко по-висока за този семестър.

# 11
  • Мнения: 54
Аз също не съм съгласна с това да се преписва и да се правим, че учим или, че ни изпитват, но това, което се опитах да кажа е, че който иска, може да си учи. Това, че изпитите се взимат лесно от всяка гледна точка си е предимство, особено както в случая става дума за заети хора. Има доста интересни преподаватели и определно с охота разговарят със студентите, дават препопъчителна литература, насочват и създават атмосфера, но мисля, че просто за тази форма е избрано мотото "на сила хубост не става", а ако се заяждат и късат наред, и то хора, които едвам са успяли да отделят 3-4 за да отидат до другия край на България...едва ли щеше да е толкова популярно това обучение Wink

Аз също бях класирана само по дипломата от предишното обучение, като класация не поня да съм виждала.  Не мисля, че ще върнат някой, който е отишал специално да учи при тях, независимо от успеха.

# 12
  • Мнения: 4 546
Аз също не съм съгласна с това да се преписва и да се правим, че учим или, че ни изпитват, но това, което се опитах да кажа е, че който иска, може да си учи. Това, че изпитите се взимат лесно от всяка гледна точка си е предимство, особено както в случая става дума за заети хора. Има доста интересни преподаватели и определно с охота разговарят със студентите, дават препопъчителна литература, насочват и създават атмосфера, но мисля, че просто за тази форма е избрано мотото "на сила хубост не става", а ако се заяждат и късат наред, и то хора, които едвам са успяли да отделят 3-4 за да отидат до другия край на България...едва ли щеше да е толкова популярно това обучение Wink

Аз също бях класирана само по дипломата от предишното обучение, като класация не поня да съм виждала.  Не мисля, че ще върнат някой, който е отишал специално да учи при тях, независимо от успеха.
така е  Peace

# 13
  • Мнения: 189
Много благодаря за информацията на  mirence  и herelina.
Доколкото разбрах на всеки семестър се ходи поне два пъти до Свищов - един за записване на семестъра, когато се организират и срещи с преподавателите, и един за изпитите. За изпитите разбрах, че може да се стои около седмица, а записването колко дни е?
И това ли са наистина всички разходки за семестъра?
В какъв вид са материалите по които трябва да учиш - на хартиен носител, на електронен или ги изпращат по пощата? В къщи нямам компютър, a на служебния имам една камара рестрикции, включително липса на CD.
Извинявам се ако някои въпроси са тъпи.
Честно казано, не познавам Свищов, нямам удобен транспорт до там и това ме притеснява. Учила съм в Търново преди 12 години и затова се бях насочилаи на там, но вие тотално ме отказахте  Simple Smile

# 14
А коя специалност е най хубава.Поне според Вас. А дали премат и март месец?

Общи условия

Активация на акаунт