ТИБЕТСКА МЕДИЦИНА

  • 13 158
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 511
Здравейте .пиша тази тема защото търсачката не работи и неможах да намеря нищо по въпроса.Изкам да попитам дали някоя мама лекува децата си с помоща на тибетската медицина.Защото аз реших да пробвам този метод на лечение с китаиски билки.Тук в пловдив намерих един кабинет по източно европейска медицина "БОЙКА".посетихме го и там направиха преглед на децата които се състоеше в измерване на пулса и събеседване за проблемите на децата.После им изписаха капсули от билката котешки нокът,мравчена киселина под формата на сокче,и сушени плодове от лиций.Незнам какъв ще бъде ефекта но ако има някои които е доволен или не нека обмени опита си с мен и други мами които изкат да знаят.
Благодаря предварително.
newsm78

# 1
Напоследак,страшно нашумя тибетската медицина.Аз съм чела доста неща на акд.Востоков,който си е посветил живота на тибетското изучаване и откритие.До колкото знам тиб.мед. не е подходяща за деца до 6 год.Другото което е въобще не могат да се открият тези билки у нас,защото повечето билки  които участват в тиб.медицина се намират в тайгата.А ме съмнява да ги внасят,защото е много скъпо.Най-добре си е да се използват билките ,които се намират по нашата геогравска ширина.Аз лично не смея да заведа децата си в такъв кабинет ,ако смея да го нарека така.Лично аз се интересувам страшно много от тибетският начин на живот,тиб.култура и медицина.Но знам ,че трябва да се медитира,когато се прилага това лечение.И  ако не е тайна,колко ви взеха за консултацията?

# 2
  • Мнения: 511
кажи речи нищо само 5 лв.а билките се ги купих от аптеката и от там ви казаха че са страшно много търсени.попитах ги да не би да са фалшиви а те ми казаха че няма да ги продават в наи голямата аптека в пловдив

# 3
  • Мнения: 1 680
Само да кажа, че плодчетата от лиции са мощен имуностимулатор.
Пием зелен китаиски чай, ройбос,шизандра, плодчета лиции и мога да кажа, че втора година не боледуваме с мъжа ми.
На децата даваме само роибос, защото е без танини. Лиции не смеем още.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 446
svetlaa, как приготвяш ройбос на децата? Имам вкъщи ройбос, но не съм се сещала да го давам на децата, а в момента са болни и двамата. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 817
А тези плодове лиции какво представляват? newsm78

# 6
  • Мнения: 255
Без да съм се интересувала конкретно от тибетска медицина и да я познавам, се оказва, че използвам някои от билките.
В къщи чаят от ройбос е на особена почит, има добър ефект при простудни заболявания в комбинация с  мед и цитросепт.
Доколкото знам билката Котешки нокът обаче съдържа алкалоида ТОА  (за разлика от Саменто, при което  ТОА е извлечен от съдържанието). Аз лично не бях я употребявала в този вид въпреки многократно по-ниската цена.

Опитвам се да прилагам петте тибетски ритуала, но още ми липсва постоянство.
Ще следя темата с интерес.

Лиций и мравчена киселина какви лечебни свойства имат,  за какво се прилагат?




# 7
  • Мнения: 588
   Тsveteto, моля те обясни какви са тези 5 тибетски ритуали, които прилагаш. Thinking

# 8
  • Мнения: 255
   Тsveteto, моля те обясни какви са тези 5 тибетски ритуали, които прилагаш. Thinking

“Петте ритуала” представлява поредица от упражнения, които са разработени в Древността в тибетските манастири. Запознах се с тях от книгата “Древната тайна на извора на младостта”. Твърди се, че имат изключително благотворно въздействие върху здравето и  забавят процесите на стареене, подобряват енергийните процеси в организма и предизвикват прилив на енергия и жизненост. Практикуването им оказвало въздействие върху всяка от чакрите, а оттам и се стимулирали жлезите с вътрешна секреция  и всички органи.

Практикувам ги отскоро и все още не съм се заела достатъчно сериозно, затова не мога да коментирам от личен опит ефекта от упражняването им. Наричат ги още “Петимата тибетци". Ето тук е описана детайлно техниката на изпълнението им:

http://it-light.net/forums/index.php?showtopic=3060

# 9
  • Мнения: 588
    Цветето, благодаря ти за инфото.  Hug

# 10
  • Мнения: 267
Tsveteto , и аз четох за тези ритуали, но не съм се зхванала с тях и то главно защото не мога да схвана техниката на последния ритуал.Би ли ми обяснила как го правиш, по-точно как се изправяш местиш ръцете или краката, или и двете? Дано ме разбра

# 11
  • Мнения: 255
Tsveteto , и аз четох за тези ритуали, но не съм се захванала с тях и то главно защото не мога да схвана техниката на последния ритуал.Би ли ми обяснила как го правиш, по-точно как се изправяш местиш ръцете или краката, или и двете? Дано ме разбра

Наистина в препратката, която посочих, изпълнението на ритуала е описано  много неясно, не е обяснена добре изходната позиция за изпълнението му. В книга втора на същия автор на "Древната тайна..."техниката на изпълнение е описана много по-ясно и детайлно, затова ще цитирам от нея:

 - Изходно положение: легнете по корем с изпънати крака и подвити навътре пръсти. Ръцете трябва да се намират точно под раменете, дланите са обърнати надолу. Стъпалата са разтворени приблизително на ширината на раменете, ръцете също, така че да имате стабилна опора;
Повдигнете тялото, включително и краката, като изпънете докрай ръцете перпендикулярно на пода и огънете пръстите на краката. Гръбнакът образува дъга, гърдите са повдигнати, кръстът е отпуснат.
- Движение: бавно вдишайте през носа и внимателно извийте главата колкото можете назад;
Продължете да вдишвате, сгънете ханша и избутайте тялото нагоре в обърнато V. Когато заемете това положение главата естествено ще отиде напред. Прибете брадичката към гърдите, така че да можете да виждате стъпалата си, които почти изцяло са стъпили на пода, само петите са леко повдигнати.
Издишайте, изпразнете напълно дробовете и се върнете в огънатата позиция с изпънати ръце и крака. Вдишайте и повторете.

Според мен упражнението се изпълнява без да се местят нито дланите, нито пръстите на краката, само петите се доближават към  пода.  Моите пети обаче, уви, все  още стърчат във въздуха и съм далеч от позата на картинката, където стъпалата изглеждат плътно прилепнали към пода.
В книгите пише, се с времето техниката на изпълнение се подобрява, така че можем да ги изпълняваме доколкото можем и да задобряваме с времето  Simple Smile.

В книгата има и други съвети и препоръки за изпълнението, ако упражнението ни затруднява, ако искаш мога да опиша и тях.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 098
А на децата как ги прилагаш тези ритуали?
 #Crazy Моите са голями, но не биха го правили. Ще ме отсвирят като стой та гледай! А за малките - нямам идея?

Не е ли по-добре да изкараш курс рейки?

# 13
  • Мнения: 4 414
А на децата как ги прилагаш тези ритуали?
 
не можеш да ги прилагаш на никой, който не иска да ги прави:) все пак трябва съзнателност в цялата работа Wink Цветето си ги прави сама. аз ги правех известно време сутрин...сега правя Поздрав към слънцето, който е от йога и има подобен ефект.

# 14
  • Мнения: 267
Tsveteto, мерси много за инфото! Нямах време да пробвам, но утре ще се напъна.А тази втора част няма ли я някъде качена в интернет? Дай линк ако можеш! редварителни благодарности Hug

Общи условия

Активация на акаунт