Какво е мнението Ви за тези обриви???

  • 1 129
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Какво е мнението Ви за тези обриви???

Екзема, атопичен дерматит или алергия?????

Неможах да се справя добре със снимките...обрива е от около месец като леко затихва и малко преди да завехне тръгва отново. Сърби я само ,когато е съблечена  или много рядко през деня се пипа за ръчичката. Имаме още едно петно на рамото. Обрива е като колелце, много ситни пъпчици струпани, като хванат коричка е жълта. Мислех ,че обрива е вследствие на голямото количество шоколад което си хапвах напоследък / като по-малка  получаваше обриви по лицето/. Мажа я с А-Дерма на Екзомега

Благодаря на всички отзовали се

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=93522&photo=3

# 1
  • Мнения: 1 428
За съжаление нищо не се вижда на тези снимки Много е затъмнено.Ако може снимай пак.На мен по описание ми прилича на хранителна алергия,която провокира екзема.

# 2
  • Мнения: 330
Преди време и аз като че ли имах такива подобни обриви ,който след известно време ставаха с жълта коричка.Ходих на лекар и ми казаха, че имам алергия към някаква храна или към козметичен препарат-сапун,прах за пране,омекотител,крем-точно не можеше да се установи от какво.Изписали ми бяха крем за мазане "Флуцинар"-ако не се лъжа и обривите преминаха.
Хубаво е да се консултираш с лекар. Naughty

# 3
  • Мнения: 8 585
Не се отваря линка... не знам защо...

# 4
  • Мнения: 135
Моя син в момента има подобни обриви, не знам от храната или от маслото/бебешкото/.По симптомите разбрах, че става въпрос за същото, но така и не разбрах нито аз, нито педито от какво са тия пъпчици.
Мазах го 2 пъти с ЕЛОКОM и отшумяват вече. Много помага това лекарство, кортикостероид е . Не е опасно, пробвай го.

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 10:40 от winni

# 5
  • Мнения: 8 585
*инфектирана със стафилокок екзема
*или гъбичкова инфекция-Микроспориум.

Обсъдете тези две възможности.
Комбинирано кремче съдържащо Фуцидин+Дактарин би било от полза.

# 6
  • Мнения: X
Моя син на 4 месечна възръст получи подобни на тва зачервявания, но се лющеха. ня някои места дори приличаха на мазол който е пукнат.....очевдино го сърбяха. Ходихме на лекар и се потвърди АТД при него. Къпах го с маслото за баня на Линола Фет и го мазах с кремчето на съшата фирма. От скоро вземам А-дерма и съм също много доволна. Самите "лишеи" мазах с Адвантан, но за него знам че трябва със сигурност лекар да ти го изпише и да ти обясни как точно се слага. Той не бива да се маже на на здрави очастъци на кожата.

# 7
  • Мнения: 420
 Grinning  Не се виждат много добре, но на един познат му излизат подобни обриви когато зимата се облича повече, спи върху електрическо одеало или прекалява с греенето до печката, т.е от прекалено затопляне на тялото.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Мазах го 2 пъти с ЕЛОКОM и отшумяват вече. Много помага това лекарство, кортикостероид е . Не е опасно, пробвай го.

В никакъв случай обаче не е безобидно мазило и не бива да се прибягва до него без лекарско предписание, особно щом става въпрос за дете. Все пак е кортикостероид, не е добре да се нанася на големи участъци, на разранена кожа или ако има съмнения за гъбична инфекция (в този случай дори задълбочава проблема).А и това мазане ще облекчи проблема временно, но трябва да се установи все пак каква е причината за обрива и тя да се премахне.

# 9
  • Мнения: 346
Днес най накрая отидохме на лекар  ..изненада  обривите са от котка...а ние нямаме такава в къщи нито сме ходили където има котка, невероятно, но факт .... изписаха ни Певарил и се надявам скоро да ни минат

Общи условия

Активация на акаунт