Все още имам кърма,а не кърмя вече почти 10 месеца

  • 1 309
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Мами сигурно е глупаво-но все още имам кърма,а не кърмя вече почти 10 месеца-не е много,но изцеждам около 5-10 грама на 2-3 седмици.Кога кърмата ми трябва да спре напълно?Споделих проблема си и с личната ми лекарка,а тя ме препраща на гинеколог за хормонални изследвания.Някой знае ли какво представляват тези изследвания и дали е необходимо да си правя такива в този случай.Защо досега личната ми лекарка и гинеколожкато ми не ми изписваха никакви лекарства, въпреки че няколко пъти им споделях проблема си?
Някой чувал ли е за хомеопатични лекарства спиращи кърмата и ако да-как се приемат?
При вас как се изгуби кърмата?
Благодаря предварително за съветите.
 newsm78

# 1
  • Somewhere Far Beyond
  • Мнения: 41
Не е глупаво. Ще ти изследват хормоните за да се види на къде са, и най вече хормона "пролактин" който стимулира образуването на кърмата. Ако е висок значи за това все още имаш секреция от гърдите.Не са ти назначавали до сега изследванията, защото е било твърде скоро след кърменето. Аз лично спрях кърмата си с хомеопатия. Рицин но не си спомням в каква потенция, по ниска или по висока. В единия случай беше за засилване, в другия за спиране на кърма.
Дано няма нищо тревожно, успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 326
А защо се изцеждаш? Мисля, че не е нужно, дори че може да провокира произвеждането на кърма............аз нищо не правех, за да ми спре, просто го отбих много плавно

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Нормално е да има капки кърма месеци, даже години след края на кърменето.
Все пак можеш едни хормонални изследвания да си направиш за по-сигурно, но по-вероятно няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт