шоколадче, шоколадче, вкусно и полезно

  • 4 497
  • 9
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 185
купувам си женски вестници в чвтвъртък и днес попаднах на следното нещо. статията е от вестнк "Всичко за жената", а това е извадка от списанието на Иван Звездев "Бон Апети"
Защо е полезен шоколадът?
*какаото съдържа вечества, наречени флавоноиди. те стимулират сърдечната дейност и циркулацията на кръвта. Дори малко парченце черен шоколад съдържа толкова от тях, колкото има в 6 ябълки, 2 чаши чай, 2 чаши червено вино или 28 чаши бяло вино. действието на шоколада е подобно на действието на аспирина-намлява вероятността от образуване на тромби в съдовете.
*Благодарение на дъдържащия се в шоколада танин, той стимулира отделителната ситема.
*ароматът на какото пък подобрява мозъчната дейност и работата на емоционалните центрове.
*тонизиращото му действие се дължи на веществата теобромин, кофеин, теофилин. първото обаче е отрова з акучета и котки.
*за разлика от кафето какаото е с по-ниско съдържание на кофеини и неговата консумация на води до безсъние, свръхвъзбуда и сърцебиене.
*какаото е източник на редица минерални вещества:калций, магнезий, мед и желязо

в статия пишеше, че най-добре е да се консумира натурален шоколад, след това идва белия шоколад и накрая фин млечния

и понеже ми звучеше добре, сега си похапвам натурален шоколад и се радвам на хубавите неща

# 1
  • Мнения: 4 324
Imp - ама си лоша wa_wa  Simple Smile Абе пости са - а аз съм си обещала да постя само от месо и сладкиши (защото е важно човек да се откаже от нещо което истински обича и не може без него - такъв е смисъла на постите).

А аз страшно много обичам сладки неща, а за шоколадче умирам  Simple Smile А ти да вземеш да пуснеш тема точно за шоколада  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

Ама ще дойде великден и ще изям най-малко 1 кг. шоколад  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
извинявай Танче, да ти кажа и аз мисля да пооткажа месото и съм на разни безмесни яденета, та ми е супер готи, всяка вече преживям и по една купа салатка само, да видим дали ще има резултат от тия мои начинания

# 3
  • Мнения: 920
Страхотно!!!!

Сега вече имам оправдание.....

# 4
ОБИЧАМ ШОКОЛАД  love001   :love038:   :love038:

# 5
  • Мнения: 539
госта съм аз

# 6
  • Мнения: 4 324
Преди време чух за някаква диета само с шоколад  Simple Smile била много ефектна и наистина давала резултати  Wink

Някой да е чувал нещо повече  Wink

# 7
  • Мнения: 3 146
Много се навих да ходя на дебелариум.Луиза ще ходи и сега чакам инфо от нея.Защо не направим една силна група за там.Мисля, че ще изкараме страхотно - почивка 2 седмици, хубава природа (Родопи), походи и т.н.Освен това не е скъпо - около 200 лв.
Какво ще кажете?

# 8
  • Мнения: 920
Звучи добре мамо Кенга - като изключим гладуването. Аз за съжаление не мога да се впиша - имам часове и няма кой да ми ги вземе....

# 9
  • Мнения: 4 324
Ето на какво попаднах във вестник "Сега"  Simple Smile

Китай воюва с бонбони срещу импотентност

Китайска фабрика за шоколадови и захарни изделия е разгадала тайните на древна рецепта, по която са били правени бонбони за императорите и техните жени, съобщава вестник СПИД-инфо. В състава на загадъчното средство са били включвани специални билки. Само когато те се съчетавали по определен начин, бонбоните постигали ефект, надминаващ този на виаграта.
След изследванията фабриката се заела с производството на новото изделие. Първо на пазара била пусната пробна партида. Тя била разграбена мълниеносно от мераклии и от двата пола. За няколко часа по магазините не останала нито кутия. Хората, които опитали бонбоните на любовта, твърдят, че ако имат възможност да избират, биха ги предпочели пред синьото хапче за увеличаване на половата мощ. Причината е, че императорското средство било не само полезно за дискретния екшън, но е и вкусно. Освен това струвало далеч по-евтино.
Вестникът не коментира дали с такъв подсладител няма опасност китайците да се размножат още повече.


Ама тези сладкиши ще се окажат много полезни  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт