Здравейте на всички мами!  bouquetИмам няколко въпроса,които ме терзаят и искам да ви попитам ooooh!
1.Когато изпратя детето ми на детска ясла или градина прекъсва ли ми се майчинството,както по отношение на въпросните 160 лева така и дали трябва да отида задължително на работа??
2.Моят син е роден на 1 януари 2006 година в момента станахме на годинка и според новия закон нямам право да го записвам за след 2 година за ясла или градина,а само за текущата година.Така ли е??
3.Задължително ли децата тръгват на детска градина или ясла през септември месец.Това ме интересува,защото на мен майчинството ми изтича края на месец март 2009 година и тогава моето дете ще бъде на 3 година и 3 месеца.Но според закона не мога да го пусна пролетта през 2009 на градина,защото нямало сборни групи???!!!!децата се приемат само през месец септември.значи през оставащите месеци от април до септември трябва да го пусна някъде на частно.Или другият вариант е да го запиша предходната година през месец септвмрви 2008 година(тогава той ще бъде на 2 години и 8 месеца)тоест тогава да тръгне на ясла...но за да мога да си остана с него в къщи до пролетта на следващата година тоест до края на моето майчинство,може ли да се води в яслата(ако е приет) и на следващата година да си постъпи нормално в градината???или задължително като е приет в съответната ясла трябва да има присъстие.
много ще ви бъда благодарна за изчерпателните отговори и за съвет!!!  bouquet