Породени деца и връщане на работа

  • 1 407
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте мами на породени дечица.
Имам 2 момиченца с разлика от 1г. и 4 м. и вкъщи е голям купон. Вече 3-та година съм си вкъщи и се гледаме, но мисля да се връщам на работа от есента. Въпреки, че гледането на малките ме поизнерви доста, сърце не ми дава да ги оставя. Хайде каката ще е вече по-голяма, но малката ще е на година и 3-4 месеца. Ще трябва да ги разделя, едната на ясла евентуално или при баба й, а другата при другата баба. От друга страна адаптацията към работата след толкова отсъствие ще бъде доста трудна мисля. Работата ми е много натоварена и по цял ден и затова ми се иска сладурките да са попораснали като се върна. Абе доста съм объркана и притеснена. Споделете вие кога се върнахте на работа и как се справихте с гледането на децата след това.

# 1
  • Мнения: 3 336
Здравейте мами на породени дечица.

Здравей и на теб, но тук е близнашкия форум  bouquet

# 2
  • Мнения: 104
Ами в описанието на форума пише и за породени деца. Към модераторите тогава - направете отделен форум за породени деца ако е възможно.

# 3
  • Мнения: 3 336
О, извинявам се, моя е грешката Embarassed Чак сега видях Blush Извини ме  bouquet

# 4
Извинете ме но какво значи породени деца?

# 5
  • Мнения: 38
Здравей Мириам.Знам че връщането на работа етрудно и съпътствано с разрешаването на много неизвестни.Аз се сблъсках с това през април 2006.Моите момиченца са с разлика по-малко от година-бях дала"каката"на градина от септември.а малката гледах в къщи, но щом тръгнах на работа я гледаше ту баща ми ,ту свекъра и свекървата.Беше ми много мъчно за децата, но същевременно работата ми се отрази много добре- след 3 год и половина в къщи.В края на юли дадох и малката на градина-много по-добре се почуствах,не ангажирам никой с гледането на децата.Сигурна съм ,че ще намериш най-добрия вариант за себе си, а и за децата.Успех   bouquet     ДЖУЛИ-07.01.2003    Heart Eyes   ГАБИ-29.12.2003

# 6
  • Мнения: 104
Браво Мама Дил, добре си се справила. Надявам се, че не боледуват много твоите кукли, но добре си направила, че си изчакала да станат за градина. На мен хич не ми се ще да ходят в ясла, според мен от 3 години е най-подходящо да се даде детето за гледане в държавно заведение.
А породени деца са такива, родени в една година, или с много малка разлика помежду им - под или около две години.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 433
скоро и аз ще имам същия проблем. Бебка е на 6м., а аз вече съм в 3м.,разликата им ще е 1г. Лекарите ме уверяваха че не мога да имам деца по естествен начин, а само чрез хормонална стимулация, но изглежда са сбъркали. Доста съм притеснена, но щом и други са се справили сигурно ще се справя и аз.

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
и аз незнам какво е породени деца- деца с малка разлика ли??? newsm78

# 9
  • Мнения: 8 999
Разлика 1г. 3 м. /кака на 7 г. и братче на 6г. За пръв път пробвах да работя когато бяха на 2г и на 1 и нещо - баба им и две гледачки и непрекъснато боледуваха. Втори, успешен опит тя /на 3 г./ - на детска, той /на 2 г./ - на ясла. Никакви проблеми - така няма завист от сорта "аз съм на градина, а другият си е вкъщи" или обратното. Малкият беше страшно доволен, че и той е на "училище". За щастие градината и яслата са на 200 м. една от друга. И сега ако ми дойде до главата - пак така ще направя.

Общи условия

Активация на акаунт