диагнозата ми беше така нареченото "кухо яйце''

  • 731
  • 6
  •   1
Отговори
здравейте , началото на тази година (2007) отидох за 3-ти път на видеозон до тогава всичко беше наред и изведнъж диагноза "кухо яйце''  отидох на друго място за второ мнение и там същото .Веднага още на същия ден ми направиха кюртаж  Cry.сега  5 дена след това още немога да осъзная какво  точно се случи и това е само емоционално пак да не говорим за физическото(страшни болки и още кървя).  Моля,ако някой знае нещо повече за тази диагноза  колко  дена още ще карвя , след колко мога да правя секс и след колко можем да опитаме отново да забременея да пише не че не ми казаха но просто искам да се консултирам да имам по ясна представа.БЛАГОДАРЯ ВИ предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 930
Много съжалявам за това, което си преживяла.
Кухо яйце -това е бременност без ембрион или има яйцеклетка,която се имплантира и расте, но в нея няма ембрион.
Случва се - природа, за това никой не носи вина.
Това е  в резултат  на хромозомни аномалии.Организма ги разпознава и обикновенно още в първите седмици /първи триместър/ поправя грешката чрез аборт /половината от абортите в ранната бременност се дължът на такива аномалии/. Има жени, които дори и неразбират че са били бременни, яйцеклетката се изхвърля след закъснение и М. е по-обилна.
Колко ще кървиш - това е индивидуално и зависи и от това в коя седмица е направен кюретажа.
Колко да изчакаш преди да възобновите опитите - пак е индивидуално. Лекарите препоръчват 1-3 месеца.
Най добре е да говориш с лекарите си - те са тези които дават най-правилните съвете.
Не е етично ние да съветваме за такиви неща.
От сърце ти желая много скоро да си имаш едно хубаво бебе и да забравиш неприятните моменти.
Щом е станало веднъж - пак ще стане, а шанса да се повтори е нищожен.  GrinningТака че спокойно

# 2
  • Мнения: 2 120
Бъди сигурна, че няма да се повтори. Денис всичко ти е обяснила, аз искам само да ти вдъхна малко кураж, за да продължиш напред. Миналото хвърляй зад гърба. Успех.  Peace:

# 3
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Както ти е казала Денис, при кухото яйце няма зародиш в матката, няма бебе Sad .
По принцип след абразио, кървенето трябва да продължи колкото обикновенна менструация. Ако минат повече от 10 дена, моя съвет е да се консултираш с лекаря си. При мен това се наложи и ми изписаха хапчета за контракции на матката, за да може кръвта по-бързо да се изхвърли.
Казаха ми да се пазя 6 месеца, но на първия преглед след абразиото (2 месеца след това) доктора ми каза че всичко е наред и няма нужда да чакам 6 месеца. Но пак както е казала Денис, това д-ра трябва да реши, не ние!
Секс можете да правите, веднага след като спре кървенето!
Успех и гледай напред. Опитай да забравиш за случая!

# 4
  • Мнения: 7 716
За съжаление се случва. Лекарят трябва да прецени кога до подновите опитите.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Съжалявам за случилото се, искам само да ти вдъхна кураж Hug; аз кървях 7 дни и ми казаха да се пазим 3 месеца; все пак всичко е индивидуално и наистина лекарят ти трябва да прецени кога може да започнете с опитите отново. Успех!

# 6
Благодаря, много на всички които се отзоваха bowuu. Вашите думи ми вдъхнаха много кураж ,за момент се бях отчаяла ,но сега вече разбирам че се случват и такива неща и че трябва да продължа напред пак след 3 месеца (така ми каза мойта  лекарка) ще подновим опитите и дай боже да се случи PraynigБлагодаря отново Hug

Общи условия

Активация на акаунт